Хто має сплачувати за різницю у показниках лічильників води?

  • Понеділок, жовт. 24 2016
  • Автор 

21 жовтня відбувся круглий стіл на тему «Врегулювання взаємовідносин співвласників багатоквартирних будинків з ТОВ «Білоцерківвода». Захід ініційований Громадською радою при виконкомі Білоцерківської міської ради.  До його участі запросили представників концесіонера, голів ОСББ, профільного заступника міського голови, місцеві ЗМІ.

Конфліктна ситуація між ОСББ та концесіонером виникла у питанні: хто має сплачувати різницю показників внутрішньобудинкового лічильника та поквартирних лічильників. Наразі ситуація виглядає таким чином, що частина ОСББ та ЖБК змушені покривати цю різницю з власних коштів. Тобто, мешканці не лише оплачують показники свого лічильника, а ще й сплачують за різницю у показниках, яка рівномірно розподіляється на всі квартири у будинку.

Природно, виникають конфлікти. Жителі будинку вимагають від голови кооперативу чи ОСББ не оплачувати цю різницю з їх кишень, а концесіонер погрожує виключити водопостачання, якщо різниця не буде сплачена. Ба більше, не просто погрожує, а й уже вимикав постачання води у такі «неслухняні» будинки.

Тож на круглому столі обговорювали, як же вийти з цієї ситуації. Представники ОСББ висловили свої міркування, а представники концесіонера  розповіли, як формується тариф на воду на водовідведення, як укладаються договори та спробували пояснити, чому за втрати води має сплачуватис поживач. 

На жаль, на всі запитання голови комітету Громадської ради Юлії Місеври на підставі якої норми закону концесіонер вимагає від споживачів оплачувати різницю у показниках, представники «Білоцерківводи» не змогли дати чіткої відповіді.

Білоцерківвода

Зокрема, начальник юридичного відділу ТОВ «Білоцерківвода» Л. Декало заявила, що не може пам’ятати всі норми закону і закликала розглядати не лише один Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках», але й ще низку законів, які, за її словами, у комплексному прочитанні дають право концесіонеру стягувати зі споживачів різницю у показниках.

На разі, за словами Юлії Місеври, у місті 67 будинків уклали колективні договори з концесіонером, 7 будинків мають індивідуальні договори, тобто з кожною квартирою окремо, а 64 будинків – на етапі укладання договорів.

Нагадаємо, нещодавно міська рада відмовилася підтримати програму, згідно якої виділяється 36 млн. грн. на встановлення загальнобудинкових лічильників обліку споживання води з міського бюджету. Тоді депутати не сприйняли мотивацію, що ось незабаром буде прийнятий закон, який зобов’яже обліковувати споживання води лише по загальнобудинкових лічильниках, а тому необхідно терміново прийняти таку програму і виділяти кошти. А саме таку позицію підтримав і міський голова Геннадій Дикий, і депутати – однопартійці із «Самопомочі».

На цьому круглому столі представники ТОВ «Білоцерківвода» також наголошували, що незабаром з’явиться такий закон. Очевидно, чекають на нього вже з великим нетерпінням.

Білоцерківвода

Проте, чи буде законопроект прийнятий Верховною Радою, чи ні, - невідомо. А обліковувати різниця у показниках лічильників доводиться уже зараз. І наразі за всю різницю сплачують мешканці. Щоправда, не всі. Так, ті ОСББ та ЖБК, які мають колективний договір, таки сплачують різницю самотужки, а от жителі будинків, які обслуговують ЖЕКи, не сплачують за різницю. Бо у житлово-експуатаційних контор є договір з концесіонером на використання води в технічних цілях і саме на це списується різниця у показниках, тому мешканці таких будинків навіть не підозрюють про наявність цієї проблеми, аж поки не створять у своєму будинку ОСББ.

Отже, на круглому столі вирішили:

1) Оскільки, на сьогоднішній день правові норми не передбачають сплати різниці між обсягами холодної води, спожитими згідно з  показниками  будинкових приладів обліку, та обсягами холодної води, спожитої власниками (квартиронаймачами, орендаторами) житлових/нежитлових приміщень у цих будинках (згідно з показниками квартирних засобів обліку або затверджених нормативів (норм) водоспоживання), необхідно розробити заходи підтримки мешканців ОСББ та ЖБК, співвласників багатоквартирних будинків та управителів багатоквартирних будинків для забезпечення населення міста комунальними послугами високого рівня.

2) Направити в виконавчий комітет Білоцерківської міської ради пропозиції по створенню робочої групи з підготовки проекту договору між ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та ОСББ, ЖБК, управителями багатоквартирних будинків про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення.

3) ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» організувати приведення у відповідність договорів про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення, укладених з ОСББ, ЖБК та управителями багатоквартирних будинків відповідно до розробленого робочою групою договору. 

4) Громадській раді організувати висвітлення у засобах масової інформації результатів співпраці органів місцевого самоврядування, ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» з територіальною громадою.

5) Голові Громадської ради рекомендувати по питанню «Врегулювання взаємовідносин співвласників багатоквартирних будинків з ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» щодо консолідованої позиції круглого столу виступити на сесії Білоцерківської міської ради.

6) Звернутися до Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з проханням провести громадське обговорення законопроектів «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про енергетичну ефективність будівель» з подальшим оприлюдненням пропозицій та зауважень до них.

Прочитано 4284 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи добре прибирається місто від снігу?

так, добре - 0%
ні, сніг прибирають тільки на центральних вулицях - 50%
а навіщо його прибирати - 50%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 2
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео