СЕС назвала вулиці Білої Церкви, мешканці яких найбільше смітять

  • Понеділок, квіт. 04 2016
  • Автор 

Усім відомо, що чисто там, де не смітять. Кожен з нас прагне жити в чистоті. Задля цього ми вдома прибираємо, сміття тримаємо у відрі, а не розкидаємо його по будинку, квартирі чи подвір’ю. Але мало хто замислюється над тим, що навколишній світ (місто, село, вулиця, парк, пляж тощо) - це теж наш дім. Тож постає запитання: чи має бути різним ставлення до навколишнього світу і до власного житла?

Адже кожен хоче жити у чистому і гарному місті, селищі, де можна чудово провести дозвілля, помилуватися доглянутими вулицями, скверами, парками, поїхати вихідного дня за місто до водойми і насолодитись свіжим повітрям і прекрасним краєвидом. Натомість у цих місцях дуже часто можна бачити зовсім іншу картину: звалене купами сміття, навколо розвіяні вітром поліетиленові пакети, різноманітні обгортки, пластикові та скляні пляшки, шини, ємності від засобів побутової хімії, відпрацьовані акумулятори, батарейки, а також будівельне сміття і, навіть, трупи тварин та пестициди.

У лісосмугах, парках, скверах, посадках, розташованих поблизу житлової забудови, періодично виростають смітники. Позбутися їх практично нереально – щойно сміття вивезуть, як на тому ж місці з’являються купи нового (наприклад, вул. Заярська, вул. Фадєєва, вул. Осипенко та вул. Челюскіна вздовж залізниці, лісосмуга на Піщаному масиві та ін.). І ,навіть, взимку, коли сніг «вибілює» все навкруги, багатобарвну «палітру» смітників він подужати не в змозі. Всі чудово розуміють, що «створені» вони жителями навколишніх мікрорайонів. І ніхто з тих, хто дозволяє собі таке поводження зі сміттям, не замислюється про те, що буде далі, яку небезпеку все це несе.

Відомо, що несанкціоновані смітники є джерелом забруднення атмосферного повітря, ґрунту та ґрунтових вод. Так, за даними соціально-гігієнічного моніторингу, який проводиться Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ», в 2015р. показник забруднення ґрунту за бактеріологічними показниками становив 29,1% від числа досліджених проб, з яких 70,2% складав грунт на дитячих майданчиках в житловій зоні та 13,5% в зоні пляжів; забрудненість грунту гельмінтами — 1,2% від досліджених проб, з яких 66,6% складав ґрунт в житловій зоні та 33,3% досліджених проб в зоні пляжів (виявлялись яйця аскарид).

Не менш важливим чинником забруднення є скупчення на смітниках бродячих тварин і гризунів, які можуть бути переносниками доволі великого спектру захворювань (сказ, лептоспіроз, ієрсиніоз, африканська чума свиней тощо).

Відповідно до статті 5 «Обов'язки громадян» Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» громадяни зобов'язані піклуватися про своє здоров'я та здоров'я і гігієнічне виховання своїх дітей, не шкодити здоров'ю інших громадян. Статтею 22 цього ж Закону передбачено, що органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані утримувати надані в користування чи належні їм на праві власності земельні ділянки і території відповідно до вимог санітарних норм. Законом України «Про відходи» стаття 15 пункт в) визначено, що громадяни зобов'язані: виконувати інші обов'язки, передбачені законами, щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.

Тобто кожен громадянин повинен дотримуватись нескладних правил:

• завжди прибирати після себе (в лісі, парку, чи на місці відпочинку);
• сміття викидати виключно у визначені для цього місця (урна, сміттєзбиральний контейнер, полігон твердих побутових відходів тощо);
• тримати у належному стані прилеглу до вашої власності територію, прибудинкову територію, клумби;
• навчати дітей змалечку правилам поведінки в громадських місцях, у т.ч. ставленню до сміття.

Тому звертаємося до жителів міста: перед тим, як на вулиці чи в місцях відпочинку викинути обгортку від цукерки, недопалок чи пакет зі сміттям, подумайте, в якому місті, селищі, селі, світі хочете жити ви і ваші діти через 15-20 років. Впевнені, що вам це не байдуже. 

Лікар з загальної гігієни

Білоцерківського міського відділу

лабораторних досліджень

ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ»

М.П. Мурзіна

Прочитано 2799 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи добре прибирається місто від снігу?

так, добре - 0%
ні, сніг прибирають тільки на центральних вулицях - 50%
а навіщо його прибирати - 50%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 2
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео