КП "Білоцерківтепломережа" може збанкрутувати?

  • Вівторок, січ. 26 2016
  • Автор 

Керівник КП «Білоцерківтепломережа» Наталія Скурідіна розповіла на засіданні виконкому Білоцерківської міської ради про стан розрахунків за газ. Боргів стільки, що вже проситимуть підмоги у народних депутатів. 

За словами Наталії Скурідіної, держава створила таку законодавчу базу, за якої наше комунальне підприємство буде вічним боржником перед НАК «Нафтогаз України» та сплачуватиме не лише за спожиті послуги, але й пені, штрафи й штрафи на штрафи. Це, врешті-решт, може призвести до банкрутства підприємства.

Зокрема, зараз всі отримані кошти від споживачів надходять практично в повному обсязі на рахунки НАК "Нафтогаз України" як розрахунки за борги попередніх років.  А спожитий в цьому періоді газ знову не оплачується і у підприємство знову з'являються нові борги та нові штрафи. Підприємству у лютому 2016 року залишають лише 10% від усіх зібраних коштів. Цієї суми не вистачить не те, що на якісь ремонти, а навіть на виплату зарплатні та податків.

Значно заборгувала по дотаціям перед КП «Білоцерківтепломережа» й держава. Це приблизно 17 млн. грн. боргу. І на це й же свій борг держава ще й нарахувала нашому підприємству штраф за невчасну сплату за газ.

У цифрах ситуація з боргами така:

На 1 січня 2016 року КП «Білоцерківтепломережа» заборгувала за спожитий газ перед НАК "Нафтогаз України" та ДК "Газ України" близько 90 млн. грн. З них – 16, 6 млн. грн. – це штрафи та пені.

Заборгованість перед комунальним підприємством складає 80,9 млн. грн.

З них:

- населення заборгувало – 47,3 млн. грн,

- держава заборгувала 8,3 млн. грн. по пільгам та субсидіям та 8, 2 млн. грн по дотація в різниці по тарифах для населенню,

- борг по дотації по тарифу для бюджетних установ – 8,5 млн. грн. (джерела компенсації взагалі не передбачені),

- бюджетні установи заборгували – 311 тис. грн.,

- інші споживачі – 7, 9 млн. грн.

Щодо інших споживачів, то найбільшими боржниками перед комунальним підприємство є комунальне підприємство готель «Рось» та ВАТ «Росава», також значно заборгували громадські організації (до речі, більшість з них ще й має пільгу у сплаті орендної плати за комунальну власність) та підприємці, які орендують комунальну власність.

Тому підприємство просить членів виконкому підтримати їх у кількох питаннях: звернутися до народних депутатів від Білої Церкви з проханням посприяти прийняттю законопроекту №2706, який передбачає введення мораторію на нарахування та стягнення штрафних санкцій на заборгованість, яка виникала у зв’язку з невчасним розрахуванням держави по дотаціям, пільгам, субсидіям та фінансуванню бюджетних установ, а також виділити з міського бюджету кошти на установку теплових лічильників у будинках та підготовки до нового опалювального сезону. 

Прочитано 3491 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи добре прибирається місто від снігу?

так, добре - 0%
ні, сніг прибирають тільки на центральних вулицях - 50%
а навіщо його прибирати - 50%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 2
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео