Як оформити субсидію на опалювальний сезон

  • Четвер, груд. 10 2015
  • Автор 

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 475, удосконалено спрощений порядок призначення та надання населенню житлових субсидій.  

Крім того, вказаною постановою передбачено забезпечення доставки домогосподарствам бланків заяв про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії в період до 1 вересня та 1 листопада 2015 року для звернення за призначенням субсидії на опалювальний період.

Увага! Якщо Вами вже подано до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради документи для призначення субсидії, то отримані бланки заповнювати та надавати додатково непотрібно!

Надаємо роз'яснення з деяких актуальних питань, які порушуються громадянами щодо порядку надання житлових субсидій.

1. Які документи та куди необхідно подати, щоб отримати субсидію?

Для призначення субсидії громадянин подає до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради:

- заяву про призначення житлової субсидії;

- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Вищевказаною постановою спрощено форму декларації. Відтепер в декларації не зазначається сума доходу, а вказується лише вид отримуваного доходу і джерело з якого отримані кошти;

- договір найму (оренди) житла - для осіб, які винаймають житло;

- довідки про доходи - у разі декларування доходів за три місяці, а також у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради. Вказані документи також можуть бути надіслані поштою управлінню соціального захисту населення Білоцерківської міської ради за адресою м. Біла Церква, пров. Ковальський, 14.

2. Просимо повідомити чи визначено порядок врахування доходів для осіб, які обрали спрощену систему оподаткування та є платникам єдиного податку?

Для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

3. Чи всі види доходу враховуються при призначенні субсидії?

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб.

Не включаються до сукупного доходу сім'ї для призначення субсидії, допомога при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати – Героїня»; сплачені особою аліменти; доходи від розміщення депозитів; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях; допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності.

4. На який термін призначається субсидія?

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується: на опалювальний сезон – з 01 жовтня року по 30 квітня; на неопалювальний сезон – з 01 травня по 30 вересня.

5. Чи необхідно повторно звертатися за призначенням субсидії на опалювальний період у разі якщо на даний час субсидію призначено у «нульовому» розмірі?

Ні, повторно звертатися непотрібно. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На початку опалювального сезону управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради  розрахує розмір субсидії самостійно без додаткового звернення громадян. Інформація про розмір субсидії та розмір обов’язкового платежу буде відображена в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг.

Просимо звернути увагу!

Заповнені бланки Заяви і Декларації Ви маєте право подати чи направити поштою до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради, вказавши на конверті у полі «Адресат»: управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради, пров. Ковальський, 14, м. Біла Церква.

Якщо при заповненні документів Ви допустили помилку, за додатковим комплектом бланків звертайтеся до «єдиної приймальні громадян» управління соціального захисту населення   Білоцерківської міської ради за адресою м. Біла Церква, пров. Ковальський, 14 або приймально-консультативних пунктів управління соціального захисту населення   Білоцерківської міської ради, розташованих в ЖЕКах міста Біла Церква

Важливо! Субсидія надається у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг, які встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409.    

Соціальні норми житла для розрахунку субсидії - 13,65 кв. метра загальної (опалювальної) площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.        

Роз'яснення щодо цін і тарифів на послуги, соціальних норм житла та соціальних нормативів користування послугами надаються підприємствами-надавачами відповідних послуг.

Управління соціального захисту населення

Білоцерківської міської ради

Прочитано 4426 раз
Опубліковано в ЖКГ
Теги

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи добре прибирається місто від снігу?

так, добре - 0%
ні, сніг прибирають тільки на центральних вулицях - 50%
а навіщо його прибирати - 50%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 2
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео