Про деякі нюанси оформлення субсидій

  • Середа, черв. 17 2015
  • Автор 

На Київщині запрацювали офіси «Правового порадника», у яких фахові юристи надають безкоштовні юридичні консультації. Проект діє за підтримки партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка». У рамках ініціативи правники працюють над тим, щоб громадяни почувались упевнено в спілкуванні з державними чиновниками, знали та вміли відстояти свої законні права в органах державної влади.

Отримати безкоштовну правову допомогу можна в юридичних приймальнях «Правового порадника». У нашому місті приймальня працює за адресою: м. Біла Церква, вул. О. Гончара 1А/42А. Також Ви можете отримати консультації за телефоном: 38-08-00

Значна частина питань, з якими звертаються до юристів проекту «Правовий порадник», стосується оформлення житлово-комунальних субсидій.

Люди масово запитують, який перелік документів потрібен для отримання субсидії?

З 1 травня 2015 року діють спрощені умови отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Для отримання субсидії заявнику потрібно подати лише два документи - заяву та декларацію.

Також законодавчо закріплено такі нововведення:

  • термін дії субсидії - 12 місяців, а не опалювальний сезон;
  • автоматичне подовження нарахування субсидій на наступний рік;
  • можливість надіслати документи поштою.

Жителька Броварів Ольга Параско готує документи для оформлення субсидії. Жінка хоче знати, скільки часу піде у чиновників на рішення щодо того чи надавати їй субсидію? Відлік часу іде з моменту відправки  документів поштою чи з дня отримання? Як дізнатися про остаточне рішення?

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом  10 днів після подання заяви та отримання відомостей:

  • від організацій-надавачів послуг – про забезпеченість комунальними послугами, їх вартість;
  • від житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а у сільській місцевості від сільських (селищних) рад – про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб;
  • від ДФС, ПФУ – про доходи.
  • Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії.

Сім’янин з Боярки Павло Федченко розмірковує, якщо в квартирі  прописана одна людина, а проживає ціла родина, кого вказувати в заяві на субсидію?

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

При заповненні декларації слід надавати відомості про зареєстрованих осіб. Для відмови від призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з заявою про відмову від участі в програмі житлових субсидій.

Домогосподарка з Вишневого Лариса Івченко хоче довідатися чи можна оформлювати субсидію на житлову площу, де людина не зареєстрована, а лише є її власником і проживає там?

Житлова субсидія призначається за місцем реєстрації.

Яку суму доходу вписувати в декларацію? У роз'яснені сказано так: сума доходу мінус податок з доходів фізосіб. А чи враховувати єдиний соцвнесок і військовий збір, а також пільгу, яку отримують при нарахуванні зарплати, і тільки після відмінусування якої вираховується податок з доходу фізосіб? Чи, може, в декларації писати суму доходу що отримана на руки?

Для призначення субсидії враховуватимуться доходи без податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік.

Бізнесмен з Білої Церкви Олег Нечипоренко хоче знати, які дані в декларацію вносити фізичним особам підприємцям?

Доходи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій. За відсутності цих даних - на підставі Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності протягом календарного року.

Ціла когорта відповідальних громадян запитує як відмовитися від субсидії, якщо у майбутньому їхній матеріальний стан покращиться?

Для відмови від призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з заявою про відмову від участі в програмі житлових субсидій.

p 600

Прочитано 4998 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи добре прибирається місто від снігу?

так, добре - 0%
ні, сніг прибирають тільки на центральних вулицях - 50%
а навіщо його прибирати - 50%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 2
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео