Мер Білої Церкви розповів, чому вирішили віддати "Білоцерківтепломережу" в концесію

  • Вівторок, лист. 18 2014
  • Автор 

17 листопада на прес-конференції міський голова Василь Савчук розповів про те, чому потрібно здавати КП «Білоцерківтепломережу» в концесію і як на цьому питанні спекулюють деякі недобросовісні міські політики.

«Нині по місту розповсюджують листівки із закликом прийти до стін міської ради 20 листопада і не дозволити міським депутатам передати в концесію «Білоцерківтепломережу». Так от, я хотів би зазначити, що на цій сесії не буде вирішуватися питання про передачу у концесію підприємства, буде розглядатися питання визнання переможця конкурсу. Це мало відбутися ще півроку тому назад, але через те, що в судах, а їх було 8, розглядалося це питання, визначення переможця затяглося. Згідно вимог чинного законодавства, до 22 листопада ми маємо визначити переможця», - пояснив Василь Савчук.

Напередодні, 14 листопада, в приміщенні міської ради відбувся круглий стіл із залученням фахівців, де розглядалося це питання. Про цей захід писав БЦ News. «Хоча розмова була не простою, все ж ми вийшли на певний конструктив. Під кінець цієї зустрічі навіть ті, хто був настроєний проти концесії, заявили, що вони не проти самого механізму приватно-державної співпраці, але хочуть бачити процес передачі прозорим, знати про те, що переможець дійсно зможе вкладати кошти. Зараз більшість мешканців міста буде проти концесії, тому що у людей є переживання за підприємство, яке є головним по забезпеченню теплом міста. Але вони проти тому, що більшість людей не читала нормативні документи, які регулюють це питання. Я хочу спростувати всі ці чутки, які по місту поширюють деякі політики.

По-перше, з передачею в концесію підприємство не перестає бути в комунальній власності і в громади є всі важелі контролю за роботою концесіонера. По-друге, після того, як ми визначимо переможця, концесійний договір буде складатися ще не один місяць, потім він пройде затвердження в Мінрегіонбуді, а також буде винесений на обговорення громадськості і затвердження на сесії. Чому відстоюємо точку зору, що підприємство треба здавати в концесію? Через брак обігових коштів, як немає ні в державному, ні в міському бюджеті. В нас з кожним роком з місцевого бюджету все менше й менше коштів виділяється на підготовку до опалювального сезону. Якщо не буде вкладено інвестицій в тепломережу, це погано скінчиться для міста», - пояснив міський голова.

І навів кілька прикладів. Зокрема, за його словами, три роки тому назад приватний інвестор хотів вкласти кошти  в табір «Лісова казка», який нині є напівзруйнованим. Проте тоді деякі міські політики розпочали активну кампанію по нібито збереженню табору і відтоді він просто не працює. Натомість, за словами Василя Савчука, ми маємо позитивний приклад роботи концесіонера на КП «Білоцерківводоканал». За 2014 рік до міського бюджету сплачено 2, 5 млн. грн. концесійного платежу і на 10 млн. грн. виконано робіт по реконструкції об’єктів водоканалу. На 2015 рік у концесіонера ще більші плани і  ще більші концесійні платежі. Тоді як кілька років, коли водоканал був комунальним, з міського бюджету, навпаки, витрачалися кошти на підтримку його роботи в розмірі до 3 млн. грн. щороку.

«Хочу спростувати ще один міф про те, що з передачею в концесію піднімуться тарифи. Для НКРКП (Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Вона функціонує з 27 серпня, після об’єднання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (НКРКП) та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), - ред.). яка встановлює тарифи, все одно, яке це підприємство: комунальне, приватне чи в концесії. Тариф встановлюється в залежності від економічних складових, а не від форми власності. А чим вищі витрати на застаріле обладнання, тим вищим буде тариф. Тому треба вкладати кошти в нове обладнання, а це може зробити лише приватний інвестор. Передача в концесію об’єктів комунальної власності - нова справа для України, але сусідня Польща і Угорщина, країни Прибалтики вже давно і широко застосовують таку форму оновлення цих підприємств. Я був у Вільнюсі і міський голова мені розповів, що там концесіонеру виділили земельну ділянку, він побудував приватну школу, яка через 20 років переходить у комунальну власність! Уявляєте, навіть школи здаються в концесію. Тому закликаю мешканців міста розібратися по суті питання і не піддаватися на політичні провокації», - резюмував міський голова.  

За матеріалами сайту Білоцерківської міської ради

Прочитано 2613 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео