З якими питаннями звертаються мешканці Білої Церкви до міської влади?

  • Середа, вер. 10 2014
  • Автор 

9 вересня відбулося засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, під час якого заслухали звіт про звернення громадян до органів міської влади за перше півріччя 2014 року. За даними начальника відділу звернень громадян Віктора Дем’янчука, до представників органів міської влади звернулося 1731 мешканець Білої Церкви.

Міський голова Василь Савчук поділився своїми враженнями від зустрічі з громадянами. Так, на його думку, найбільше зверталися на прийом до нього (прийом проходить двічі на місяць у відділі звернень громадян на 1 поверсі Центру зайнятості; записується в середньому 35-40 осіб) за останні 2-3 місяця стосувалися надання матеріальної допомоги в рамках програми «Турбота». Звертають ті, хто має якісь недуги, а останнім часом - учасники АТО та їх родичі. На другому місці – житлові питання. Деякі сім’ї в Білій Церкві стоять по кілька десятків років в черзі. «Ми зараз розглядаємо варіант купівлі гуртожитку по вул. Шолом-Алейхема, де буде 54 кімнати. Там два поверхи – наших, а три поверхи колись приватизували. На найближчу сесію ми винесемо рішення про купівлю цих трьох поверхів. Частину квартир переобладнаємо в  двохкімнатні. Зробимо ремонт», - сказав Василь Савчук. Третя група питань, на думку мера міста, стосується житлово-комунальної сфери. Громадяни звертаються не тільки з питань ремонту під’їздів чи усунення якихось інших недоліків, але й за дозволом на установлення індивідуального опалення. На думку міського голови, заклики прем’єр-міністра Арсенія Яценюка встановлювати індивідуальне електричне опалення, необдумані, бо це призведе до виходу з ладу електрощитових та мережі, що не розрахована на таке навантаження.

БЦ News з’ясували, з якими конкретно питаннями звертаються громадяни міста саме на прийом до міського голови. Для цього завітали у відділ звернень громадян. Дійсно, найбільше людей турбують соціальні, комунальні та земельні питання, мешканці намагаються вирішити свої проблеми і в сфері індивідуального будівництва, просять допомогти з коштами, надати квартиру, земельну ділянку під будівництво будинку чи гаражу, скаржаться на якість транспортних послуг, стан доріг, роботу житлово-експлуатаційних контор. Просять також виділити матеріальну допомогу на лікування  в рамках міської програми «Турбота».  Є і незвичайні звернення, приміром, одна мешканка просить міську владу в силу того, що їй самій не дозволяє здоров’я, від її імені судитися з сусідом, хоча органи місцевого самоврядування не мають по закону повноважень представляти чиїсь інтереси в суді. До міського голови звертаються навіть з такими проханнями як обрізати дерева і вплинути на сусіда, який розвів в своїй квартирі велику кількість котів.

Багато звернень з проханням про виділення квартири. Всі громадяни отримують одну і ту ж відповідь: вони перебувають на квартирному обліку (якщо раніше стали на такий облік), їх номер черги такий-то, житлове приміщення надається в порядку черговості, наразі вільного житлового фонду немає. Як відомо, міська рада раніше ухвалила рішення виділити земельну ділянку по вул. Молодіжній для будівництва доступного житла мешканцям міста, адже в квартирній черзі стоїть понад 4000 наших земляків. Проте коштів на будівництво будинку наразі немає. Донедавна діяла низка державних програм, які дозволяли сплачувати частину вартості квартири, але й ці програми призупинені.

«Зараз документи для постановки на квартирний облік збирає Центр надання адміністративних послуг за адресою вул. Я. Мудрого, 38\12. тел 5-54-86. Громадська комісія при відділі розглядає заявки громадян і виносить рішення на розгляд виконавчого комітету. Після чого громадянин отримує довідку про постановку на квартирний облік, в якій зазначено номер черги і витяг із рішення виконкому. Якщо людина хоче отримати консультацію з житлових питань, вона може звертатися до нашого відділу, який знаходиться по вул. Партизанська, 18. Першими на обліку у нас стоять громадяни, які стали на чергу ще на початку 80-х», - каже начальники відділу обліку та розподілу житла виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Олена Костенко.

Багато звертаються із земельними питаннями. Більшість скаржаться на сусідів, хтось комусь перегородив прохід, хтось посунув межу. Зверталися до Василя Савчука і з проханнями допомогти у встановленні статусу інваліда війни особі, яка була залучена до складу формувань Цивільної оборони, і стала інвалідом внаслідок захворювання, пов’язаного з ліквідацією аварії на ЧАЕС. Таких прохань раніше було багато, з квітня цього року проблему вирішено. Управління соціального захисту населення спільно з юристами вивчило всі законодавчі можливості, аби такі люди могли отримати статус і посвідчення без обов’язкового збору довідок.

Також управління соцзахисту веде облік громадян, які звернулися за програмою «Турбота» з проханням надати матеріальну допомогу на лікування. Практично всі, хто звертався, отримали таку допомогу в розмірі 400 чи 500 грн. Більшість з цих людей мають тяжкі захворювання.

Скаржилися громадяни і на розташовані по сусідству кафетерії та приватні підприємства. Зокрема, за результатами звернення одну з підприємців відмовлять в поновленні договору оренди землі на при будинковій території. Після скарги мешканців перевірка прийшла і до кафетерію по вул. Чуйкова, який неодноразово порушував правила торгівлі алкогольними напоями на прилеглій до магазину території. Перевірять і законність будівництва, яке розгорнув ще один підприємець по вул. Привокзальній.

Проте мешканці не тільки скаржаться, але й цікавляться тим, як ремонтуються дороги, спортивні зали, чи може міська влада встановити в їх будинку лічильник теплової енергії тощо. Деякі просто просять помогти відремонтувати дах чи купити нову газову плиту.

Для того, щоб потрапити на прийом, треба спершу записатися особисто чи по телефону 5-36-64.

За матеріалами сайту Білоцерківської міської ради

Прочитано 4433 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео