На сесії міської ради ухвалили низку важливих рішень

  • Четвер, серп. 21 2014
  • Автор 

Сьогодні, 21 серпня,  відбулося засідання 61 сесії Білоцерківської міської ради. Сесія пройшла в незвичному за останній час спокійному режимі. Не було політичних акцій і галасу, то ж вдалося розглянули низку питань в сфері приватизації, земельних відносин, комунального майна, бюджету міста та соціальній сфері. Зупинимось на основних із них.

Першим на сесії обговорили питання виділення земельних ділянок для учасників АТО в межах міста та на території земель тих селищних рад, які прилягають до Білої Церкви. Депутат Людмила Дригало озвучила відповідний запит, в якому пропонувалося не виділяти вільні земельні ділянки в межах міста Білої Церкви до того часу поки всі земельні ділянки не будуть зарезервовані за учасниками АТО. «В мене вже є близько 30 звернень від учасників АТО з проханням виділити такі земельні ділянки. Ми повинні всіх поставити на облік. Ви знаєте, яка ситуація в місті із землею, її практично немає. Разом з тим сільські ради роздаються землю наліво-направо. Я зустрічався з керівництвом області і в нас є принципова домовленість про те, що в області складуть план, скільки і яка сільська рада, з якою межує місто, повинна виділити гектарів для наділу ділянкам бійців. Ми чекаємо на таке рішення», - розповів міський голова Василь Савчук. То ж депутати підтримали запит. Схожий запит, але вже на адресу голови КОДА, озвучив депутат Володимир Борзак. До слова, БЦ News уже писав про виділення земельних ділянок на землях Фурсянської сільської ради.

Наступний запит Володимира Борзака стосовно того, щоб розробити механізм контролю за використанням батьківських коштів, які здаються на потреби шкіл і садочків, аби всі батьки знали, скільки грошей зібрано і на що вони потрачені, не підтримали. Приміром, Людмила Дригало заявила, що треба взагалі заборонити збори коштів, правда, не уточнила, як при мінімальному фінансуванню, підготувати клас до нового навчального року, хоча б зробивши в ньому косметичний ремонт. А її колега Валерій Ямковий заявив, що підтримавши таке рішення, депутати нібито узаконять збори коштів з батьків…Чи то їх позиція, чи інший якийсь фактор вплинув, але всього 24 депутати проголосували за оприлюднення інформації про збори коштів. То ж рішення не ухвалене.

Далі, вже традиційно, Людмила Дригало запропонувала депутатам скасувати попереднє рішення міської ради про передачу «Білоцерківтепломережі» в концесію. Депутати це рішення не прийняли, оскільки це питання зараз розглядається в судах.

Затим депутати ухвалили рішення доручити відділу з питань громадського харчування БМР забезпечити організацію та проведення в торгових мережах міста Білої Церкви інформаційно-агітаційної акції «Купуй українське!», а також рекомендувати суб’єктам торгівлі маркувати імпортовані з Росії продукти, а відділу культури та туризму  та відділу освіти та науки організувати заходи, що сприяють патріотичному вихованню.

Також депутати заслухували, як виконувався бюджет міста за І півріччя цього року. Детальніше можна почитати ТУТ.

2

Ще одним резонансним питанням було торгівля спиртними напоями на території загальних місць відпочинку. По цьому питанні доповідав очільник тимчасової депутатської групи Костянтин Бугайчук. Він зазначив, що по факту перевірок в парку Шевченка, де діють кафе ТОВ «Плато», власником якого є директор парку Шевченка Михайло Хоменко, здійснює продаж спиртних напоїв та тютюнових виробів. «Ми в лютому місяці видали дозвіл на виділення земельних ділянок під обслуговування цих кафе, але на жаль, на цій території розташовані літні майданчики, які не мають паспорту прив’язки. Тобто ми бачимо нецільове використання земельних ділянок. То ж проектом рішення пропонуємо не продовжувати контракт з директором парку Шевченка і розірвати договори оренду на ці земельні ділянки», - сказав Бугайчук. Він також попросив депутатську групу переформатувати в тимчасову депутатську комісію, яка б продовжила перевірки, зокрема в парку біля ДК «Росава». З цього питання виступив депутат Геннадій Дикий, який вимагав від міського голови відразу звільнити директора парку, але Василь Савчук пояснив, що міліція і прокуратура не знайшла порушень в роботі директора парку. «То ж я вам пропоную, коли представники правоохоронних органів вийдуть на цю трибуну в сесійному залі, спитайте їх, чому вони займаються відписками і дають заключення, що не виявлено ніяких порушень. На підставі яких законних мотивів директора звільнити? Його до кінця контракту залишилось три місяці. Зараз звільнемо – він через суд відновиться на посаді», - пояснив мер міста. До речі, начальник міліції Сергій Рудюк був на початку сесії, проте до цього питання не досидів, то ж спитати було ні в кого. Депутати вирішили на наступну сесію запросити начальника міліції і прокурора міста, щоб доповіли по цьому питанню і створити тимчасову депутатську комісію, яка розслідує продаж алко- і тютюнових виробів на територіях громадського відпочинку по місту.

Також депутати проголосували за скорочення посад фахівців із соціальної роботи Білоцерківського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, залишивши із 40 лише 6 працівників. 

Чомусь не підтримали депутати рішення про передачу непрацюючої молочної кухні дитячої поліклініки на баланс невідкладної допомоги. Як відомо, після реформи швидкої допомоги, її розділили на екстрену і невідкладну. Екстрена займаєш більшу частину приміщень швидкої допомоги по вул. Водопійній, а от невідкладній вже там практично не залишається місця. Біля дитячої поліклініки водіям і лікарям було би просторніше, до того ж на базі цих приміщень діяв би цілодобовий кабінет невідкладної допомоги, куди могли б звернутися всі мешканці міста. Проте депутати таку ініціативу не сприйняли. Мотивація: раніше якось уживались в одному приміщенні, нехай так і далі буде, бо інакше витрачатимуть додаткові кошти на комунальні послуги з міського бюджету.

3

А от за виключення зі складу виконкому двох членів – колишнього очільника білоцерківської міліції Олександра Грибенникова і ректора Білоцерківського аграрного університету Анатолія Даниленка – депутатам вдалося проголосувати. Натомість присвоїти звання «Почесний громадянин міста Біла Церква» не вдалося. Під час таємного голосування ні Григорій Яценко, головний лікар МЛ №1, Заслужений лікар України, депутат міської ради шести скликань, ні Микола Курафеєв, голова Білоцерківського клубу ветеранів велоспорту «Віраж», майстер спорту СРСР, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України не набрали достатньої кількості голосів. То ж це питання можна буде розглянути не раніше, як через рік.

І, насамкінець, депутати доручили розробити Білоцерківській міській раді проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (по вулиці Ярослава Мудрого, між житловими будинками №16/2 та №18/2, орієнтовною площею 0,5833 га) під розміщення площі зі встановлення на ній монументу борцям за незалежність України.

За матеріалами сайту Білоцерківської міської ради

Прочитано 3693 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео