Умови військових 72 ОМБР спробують покращити

  • Середа, лип. 09 2014
  • Автор 

Сьогодні в приміщенні Білоцерківської міської ради відбулася зустріч рідних військовослужбовців 72 ОМБР з військовим комісаром, командиром військової частини Білої Церкви та представниками народного депутата Віталія Чудновського. Намагалися вирішити низку болючих питань: провести ротацію мобілізованих військовослужбовців, присвоїти статус учасника військових дій тим, хто зараз бере участь в АТО, забезпечити отримання пільг сім’ями учасників АТО, а також забезпечити доставку до місця дислокації бригади якісного харчування і засобів захисту.

Першим постало питання, яким чином сім’ям військовослужбовців, що зараз беруть участь в АТО, отримати пільги, які передбачаються по закону для учасників бойових дій. Найбільше серед усіх пільг цікавило питання 50% знижки на оплату комунальних послуг. Виявляється зараз навіть з довідкою про те, що чоловік мобілізований і бере участь в АТО, сім’я не може отримати ніяких знижок в оплаті комунальних послуг. «Пільги, які передбачені законом для військовослужбовців і членів їх сімей видаються установами, де проходять службу чи працюють мобілізовані. З цією довідкою військовослужбовець має звернутися до своєї військової частини, потім Міноборони виділяє кошти на компенсацію пільг для опалити комунальних послуг, на безкоштовний проїзд і низку інших пільг, передбачених постановою КМУ №426 від 31 березня 2003 року. Іншого порядку на сьогодні немає», - розповів заступник міського голови Валерій Гнатюк. Проте, навіть, якщо родина і пройде такий етап, грошей на пільги не отримає, бо їх просто ніхто не заклав в бюджет Міноборони на цей рік, адже ніхто не думав, що на сході почнуться бойові дії.

hjjn

Другим питання було те, як учасникам АТО отримати статус учасника бойових дій. Як відомо, 6 травня 2014 парламент ухвалив закон № 4815, яким прирівняв учасників АТО до учасників бойових дій. Проте, поки активна фаза операції не закінчиться, ніхто не може закріпити такий статус за військовим. Як тільки АТО закінчиться, то на підставі наказів командирів військових частин учасники операції отримають статус учасника бойових дій і це буде записано в їх військовому квитку.

Ще одне болюче питання від матерів і дружин військових: чому вантажі з допомогою не доходять до військових, чому до сих пір у всіх немає бронежилетів, біноклів, тепловізорів. Військовий комісар Петро Франчук повідомив рідним, що 8 липня о 22:00 спілкувався з командиром 72 ОМБР і той запевнив його, що вже всі солдати забезпечені якісними бронежилетами, а продукти харчування дійшли до бригади. Проте жінки доводили, що все одно є такі солдати, в яких немає засобів захисту. То ж командир військової частини А 2167 Олександр Лосєв записав телефони всіх тих, у кого ще є проблеми з обмундируванням для вирішення цього питання. Стосовно тепловізорів, на жаль, їх дійсно не вистачає, бо ці прилади коштують дорого: 20-30 тис. грн. і на рівні місцевих громад такі гроші зібрати непросто. А питання, куди ж поділися перераховані з державного бюджету і направлені за допомогою СМС кошти, мабуть, є риторичним…Центральна влада поки що не знайшла відповіді.

Також матері і жінки піднімали питання, чому у військових немає води і нормального харчування, від сухпайків у їх синів і чоловік вже болять шлунки. Комісар Петро Франчук на це повідомив, що 8 липня воду на місце дислокації відправили.

І нарешті, піднімалося питання чи можна провести ротацію мобілізованих. У відповідь рідні почули, що всіх мобілізованих замінити немає ким, але є надія, що хоч частину замінять, адже 25 батальйон тероборони Київської області, що складається з добровольців і нині проходить навчання в центрі «Десна», просить прикріпити їх до 72 ОМБР. То ж за рахунок їх і проведуть мобілізацію, якщо керівництво АТО піде на такий крок.

То ж під кінець зустрічі вирішили поручити народному депутату Віталію Чудновському:

- звернутися до Кабінету міністрів з пропозицією внести зміни до держбюджету, щоб можна було фінансово забезпечити пільги для тих, хто зараз бере участь в АТО;

- звернутися до керівництва АТО з проханням провести ротацію мобілізованих на добровольців тероборони Київської області;

- звернутися до правоохоронних органів з проханням провести розслідування роботи постачальника неякісних пайків, а до Міноборони з проханням забезпечити нормальне харчування бійців;

-  посприяти забезпеченню медичними засобами індивідуального захисту бійців добровільних загонів, як-то «Азов», «Донбас» тощо.

За матеріалами сайту Білоцерківської міської ради

Прочитано 3342 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео