Алкоголь заборонять продавати у нічний час?

  • Середа, лип. 25 2018
  • Автор 

У Білій Церкві місцева влада збирається заборонити продаж алкоголю з 22:00 до 10:00 у будні, святкові та вихідні дні у всіх закладах торгівлі, окрім ресторанів.

За даними Марії Беркут, начальника відділу побутового обслуговування населення БМР, у місті нараховується така кількість офіційних закладів торгівлі спиртним: продовольчих магазинів, де є відділи з алкогольними напоями, - 226, супермаркетів – 21, павільйонів, де продається алкоголь, - 426, кіосків – 174. Скільки у місті є неофіційних точок продажу, наразі невідомо. Проект рішення повинна розглянути Білоцерківська міська рада на найближчій сесії.

Варто нагадати, що місцева влада Білої Церкви, попри обіцянки, так і не змогла подолати цю проблему. Нещодавно, 24 липня 2018 року біля наливайки «Граф» померла людина. Саме цю наливайку намагалися закрити ще у грудні 2016 року. Так, члени виконкому 27 грудня 2016 року вирішили не встановлювати час торгівлі для павільйона  по продажу продовольчих товарів з кафетерієм за адресою: вул. Митрофанова в районі ж/б №73 (місце розташування наливайки) та звернутися до депутатської земельної комісії з проханням розірвати договір сервітуту, що дало б змогу знести павільйон. Проте, станом на липень 2018 року наливайка до сих пір успішно працює, а люди біля неї продовжують кричати, битися і навіть помирати.

Інший приклад. 14 березня 2017 року на засіданні виконкому БМР прийнято рішення про демонтаж павільйону з продажу продовольчих товарів на розі вул. Челюскінців та Кар’єрній. Рік пройшов, а павільйон так і не був демонтований. Мешканці прилеглих приватних будинків неодноразово скаржилися на власника павільйону місцевій владі, адже там у дерев’яних будиночках, пристроєних біля магазину, цілодобово збираються бажаючі випити та гучно погуляти. Після публікації в місцевій пресі про цю наливайку, підприємець замість того, щоб демонтувати свій магазин, лише прибрав дерев’яні будинки, а на їх місці поставив нові зручні лавки. Інспекція з благоустрою БМР не реагує на цей факт та не демонтує павільйон, чим фактично відмовляється виконувати рішення виконкому. Більше того, міський голова Білої Церкви спільно з власником магазину – наливайки записує спільні відео, де йдеться про нібито утиски підприємців з боку земельної комісії.

Власники таких наливайок не бояться навіть штрафів за порушення правил торгівлі спиртним. Так, власник наливайки «Граф» тільки упродовж 2016 року сплатив чотири рази максимальну суму штрафу – 1700 грн і далі продовжує працювати.

Міський голова Геннадій Дикий ще у 2016 році давав доручення підготувати перелік злісних порушників правил продажу алкоголю та розірвати з ними договори на оренду землі, а потім знести ці кіоски. Відділ побутового обслуговування населення звертався до місцевої прокуратури з переліком таких точок-порушників, аби прокуратура звернутися до податківців і позбавити їх ліцензії на продаж спиртного. Проте жоден з цих заходів не призвів до успіху. Як зазначив громадський активіст Віктор Левицький, у 2014 році у місті нараховувалося 56 наливайок, а нині – вже 180. Виникає питання: місцева влада не може чи просто не хоче подолати це алкогольне нашестя? 

graf

Скоріше за все, що просто не хоче, адже 25 травня 2017 року депутати під час сесії БМР продовжили договір оренди ФОП Гриценко Таїсії Іванівні під розміщення павільйону по продажу продовольчих товарів за адресою: вулиця Митрофанова, в районі житлового будинку № 73 по вулиці Леваневського площею строком на 3 (три) роки. Ось така вона "боротьба" місцевої влади з наливайками!

Прочитано 2443 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео