Презентація Концепції пасажирських перевезень звелася до того, як Тролейбусному управлінню більше заробляти

  • Середа, квіт. 13 2016
  • Автор 

13 квітня відбулася презентація Концепції розвитку пасажирського транспорту міста Білої Церкви на 2016-2020р, яку провів міський голова Геннадій Дикий. Чомусь презентація звелася тільки до демонстрації 4 слайдів, за допомогою яких міський голова розповів, які доходи мають приватні перевізники, а які Тролейбусне управління і як можна покращити фінансовий стан останнього.

radn1

Інші радники-волонтери слухали у залі

Презентацію міський голова проводив за допомогою своїх радників, частину яких він познайомив з громадою, а частину – чомусь ні.

На заході був очільник КП «Тролейбусного управління» Руслан Степаньский, представники Білоцерківського автобусного парку та «К-А-Н», а також місцеві журналісти і громадські активісти.

Міський голова Геннадій Дикий на початку презентації заявив, що реформа націлена на покращення якості послуг з перевезення пасажирів, створення єдиного центру контролю та координації транспортних маршрутів, контролю графіку та швидкості руху. Власне на цьому все. Далі вся презентація Концепції звелася до аналізу фінансових показників Тролейбусного управління та приватних перевізників.

Так, за даними мера, Тролейбусне управління минулого року на 15 тролейбусах перевезло 9, 6 млн. пасажирів, надавши послуг на 14 млн. грн, при цьому отримало збиток в 500 тис. грн та заплатило податку до місцевого бюджету у розмірі 1, 1 млн. грн.

У той же час приватні перевізники на своїх 450 маршрутках перевезли 23 млн. пасажирів, надавши послуг на 200 млн. грн. і заплативши податку 1, 5 млн. грн.

Міський голова не розуміє, чому приватні перевізники сплачують так мало податків і при цьому навіть за таких умов не можуть оновити свій автопарк.

Тому зараз оголосили конкурс на розробку нової мережі пасажирських маршрутів, у конкурсі беруть участь три інститути. Які? Міський голова не назвав.

sluhachi

Бажаючих послухати ідеї міської влади по реформування перевезень було не багато

За словами мера, у Тролейбусному управлінні вже працює 40 водіїв з власними маршрутками, які обслуговують 2 маршрути - №4 та №11. Це ті водії, які раніше обслуговували ці ж маршрути, але від ПП «Валоїс».  «Вони із задоволенням перейшли до нас, - каже Геннадій Дикий. – Завдяки їм лише за квітень збільшилися доходи Тролейбусного управління на 80 тис. грн., а відрахування до міського бюджету  - до 30 тис. грн.».

З цієї фрази зрозуміло, що міський голова знає, як збільшити доходи Тролейбусного управління, але з усієї презентації так і не стало зрозуміло, за рахунок чого оновлять тролейбусний парк, який на 50% застарілий.

Геннадій Дикий вважає, що водії маршруток, які перейшли в Тролейбусне управління, виграють конкурс на 5 років і тому, маючи чітку перспективу, зможуть самі купити нові маршрутки за свій кошт. Чому тоді цього не можуть зробити приватні організації, так само вигравши конкурс на 5 років і отримавши чіткі вимоги від влади оновити автопарк?

БЦ News запитав у керівника Тролейбусного управління Руслана Степанського за рахунок чого оновлять тролейбусним парк. На що отримав відповідь, що за рахунок коштів міського бюджету…Також Тролейбусне управління не проти, якщо якесь європейське місто подарує нам свої б/у тролейбуси чи ЄБРР надасть якийсь кредит. Проте хто має все це відшуковувати і писати відповідні програми, невідомо. Руслан Степанський запевнив, що у виконкомі скоро буде працювати така людина, яка шукатиме інвестиції.

Можливо, міській владі Білої Церкви варто краще вивчити досвід Вінниці, про який так час згадує Геннадій Дикий? Там влада не переманювала водіїв зі старими маршрутками у комунальне підприємство, а віднаходила шляхи оновлення комунального транспорту, при чому задовго до проведення реформи. Про цей дійсно прогресивний досвід читайте ТУТ

Прочитано 2862 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео