У школах Білої Церкви запровадженні благодійні фонди

  • Понеділок, бер. 21 2016
  • Автор 

21 березня відбулася прес-конференція міського голови Геннадія Дикого. У ній також взяли участь начальник управління освіти і науки Юрій Петрик та керівник Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Сірик.

На початку заходу міський голова повідомив, що провів перемовини з ПриватБанком щодо можливості безкомісійної оплати комунальних платежів для мешканців нашого міста. На прес-конференції представник банку Ігор Крилов розповів, що для тих громадян, які отримують пенсію через ПриватБанк чи мають інші рахунки в банку, приміром зарплатну картку, всі комунальні платежі проводяться без оплати комісії. Ті ж громадяни, які не мають карток банку, змушені будуть сплачувати по 3 грн лише за квитанції «Київобленерго» та «Київоблгаззбут». За всі інші квитанції по комунальним платежам, а це рахунки по сплаті за користування домофоном, кабельним телебаченням, послуг ЖЕКів, ТОВ «Білоцерківвода», КП «Білоцерківтепломережа», КАТП-1028, комісія не стягується.

Також можна буде скористатися терміналом самообслуговування. Знову ж таки для клієнтів банку – безкоштовно, для інших доведеться сплатити по 2 грн за квитанції «Київобленерго» та «Київоблгаззбут». Тому споживачам варто врахувати цю інформацію. Приміром, у терміналах самообслуговування «Ощадбанку» комісійні не стягуються.

Затим виступив Юрій Петрик, начальник управління освіти і науки. Він повідомив про те, що у школах запрацювали благодійні фонди. До їх складу входять лише батьки і саме вони будуть слідкувати за тим, які надходження потрапляють у фонд від батьків дошкільнят і школярів і нащо їх витрачає адміністрація закладу. Побачити таку інформацію можна на сайті шкіл чи садочків міста.

Також Юрій Петрик спростував інформацію про те, що у садочки закуплені на тендері яйця по завищеній ціні, а саме 24 грн. Дійсно, тендери проведені саме на цю суму, але оскільки з часом цей продукт подешевшав, управління освіти і науки домовилось з переможцем тендеру – КП «Забота» - про зменшення ціни до 13 грн. за десяток.

Також Юрій Петрик повідомив, що планувалося встановлення турнікетів в школах міста для безпеки учні та вчителів. Через такі турнікети діти мали би проходити з відповідною пластиковою карткою – паспортом учня. А батьки отримували б повідомлення на телефон про те, коли їх дитина зайшла чи вийшла зі школи. Але, оскільки батьки поставилися до ідеї негативно, проект установки турнікетів зупинили.

Журналісти Біла Церква

Також на прес-конференції виступала керівник центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Сірик. Вона нагадала, що з 2013 року центр надає допомогу у вигляді безоплатного адвоката для затриманих та обвинувачених осіб. Про потребу у такому адвокаті має повідомляти центр поліція, хоча можуть це зробити і родичі затриманого. Також малозабезпеченим громадянам безкоштовно (при пред’явленні відповідної довідки про доходи) надаються юридичні послуги у сфері адміністративного та цивільного права. З 1 липня 2016 року у місті почне працювати Бюро правової допомоги, яке об’єднає в собі первинну та вторинну юридичну допомогу.  Тож, якщо у вас немає грошей на юридичну консультацію чи адвоката, звертайтесь за адресою: Гайок, 4а, тел.: 33-40-09, 33-40-30.

І, насамкінець, Геннадій Дикий відповів на запитання журналістів про те, як проходить процес встановлення меж міста. Виявилось, що напередодні перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе провів засідання комісії з питань встановлення меж населених пунктів Київської області, на якому обговорили межі та генеральний план Білої Церкви.

Засідання відбулося за участі міської ради та мерії Білої Церкви, а також сільських рад прилеглих сіл, Держгеокадастру, департаменту капітального будівництва та містобудування КОДА. За словами Геннадія Дикого за місяць Біла Церква матиме новий генплан, а перемовини про встановлення меж триватимуть, адже не всі сільські ради прилеглих до міста сіл готові на об’єднання. Нагадаємо, Біла Церква займає 6, 5 тис га земель, а по індексній карті – всього 3 тис га. Тому такі гіганти промисловості, як завод «Росава» фізично знаходяться на землях сусідніх сіл і саме в сільський бюджет сплачують податки. Цю проблему намагалася вирішити і минула влада Білої Церкви, також був розроблений генплан, проте домовитися із селами так і не вдалося. 

Прочитано 2794 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео