Територіальне медичне об'єднання та психонаркодиспансер отримали нові назви

  • П'ятниця, груд. 25 2015
  • Автор 

25 грудня відбулася третя сесія Білоцерківської міської ради VII скликання, на якій розглянули низку важливих питань. Зокрема, ухвалили програми соціально-економічного та культурного розвитку Білої Церкви, організації та фінансового забезпечення мобілізації, призову та приписки громадян, організації громадських робіт. Затвердили програму соціального становлення та розвитку молоді на 2016-2020, програму оздоровлення та відпочинку дітей,  перейменували Територіальне медичне об’єднання та Психонаркологічний диспансер тощо.

Головне питання сесії - ухвалення бюджету Білої Церкви на 2016 рік - перенесли на вівторок, 29 грудня. Адже депутатам та міському фінансовому управлінню потрібно вивчити новий державний бюджет на 2016 рік, який Верховна Рада ухвалила сьогодні, о 4 ранку.

Білоцерківська міська рада

З пропозицією відкласти розгляд міського бюджету виступив депутат від фракції БПП «Солідарність» Геннадій Джегур.

«Проект бюджету на наступний  рік потребує доопрацювання. По-перше, лише під ранок сьогодні був прийнятий закон про Державний бюджет України. По-друге, були прийняті зміни до Бюджетного та Податкового кодексів, а також інших законодавчих актів, які пов’язані з Державним бюджетом. По-третє, у нас є чіткі вимоги до міського бюджету, а саме: у проекті бюджету повинно бути передбачено 100% забезпечення заробітною платою та іншими обов’язковими виплатами працівників бюджетної сфери, враховані чинним законодавством України гарантії бюджетникам. На сферу житлово-комунального господарства повинно бути передбачено не менше коштів, ніж у 2015 році. По-четверте, у проекті бюджету повинна бути передбачена необхідна сума на функціонування «Тролейбусного управління», щоб працівники були забезпечені зарплатнею на весь 2016 рік, а не так як це відбувається із року в рік, коли приходить бюджетна субвенція на пільгове перевезення, а її на весь рік не вистачає і люди по 3-4 міс не мають зарплати. По-п’яте, у проекті бюджету повинні закладатися кошти на функціонування спортивних шкіл та Льодового стадіону. Лише на електроенергію для стадіону потрібно 2, 4 млн. грн на рік. Тому потрібно закласти для цієї установи хоча б 1 млн. грн», - сказав Геннадій Джегур.

Також він запропонував розділити 3,5 млн. грн, які виділяються на програму «Турбота», на три частини: 1 млн. грн. може розпоряджатися міський голова, 1 млн. грн. - міські депутати, а ще 1,5 млн. грн. виділити на допомогу учасникам АТО і придбання ліків тяжкохворим.

Виконати всі ці пропозиції, за словами Геннадія Джегура, можна за рахунок зростання надходжень від ПДФО, акцизного податку, субвенції державних субвенцій та перевиконання міського бюджету.  

Білоцерківська міська рада

Обласний депутат від "Свободи" Максим Запаскін виступає на кожній сесії по кілька разів. Це вже починає набридати міським депутатам

Також депутати підтримали кілька депутатських звернень: Сергія Беркута (ВО «Батьківщина») до прем'єра Арсенія Яценюка, Андрія Короля («Опозиційний блок») до Антимонопольного комітету та Київської державної обласної адміністрації. Вони стосувалися контролю за ціною на газ та продукти харчування.

Після цього депутати приступили до порядку денного. Напевно, основним питанням було перейменування Територіального медичного об'єднання в лікарню №3 та перейменування Психонаркодиспансера в лікарню №4. Це потрібно з технічних причин. Виявляється, в Бюджетному кодексі не записані такі назви, а тому медичної субвенції з державного бюджету на діяльність цих закладів не виділять. А от якщо назвати їх лікарнями, то держава згодиться оплатити їх роботу. Інакше вони переходять у фінансування міського бюджету. Тому депутати одноголосно підтримали рішення по перейменуванню.

Білоцерківська міська рада

А дехто просто прийшов подрімати на сесію

Також депутати проголосували за створення другого центру первинної медико-санітарної допомоги на базі колишньої дитячої кухні, що по вул. Шевченка. Нагадаємо, перший такий центр створений на базі поліклініки будівельників, що розташована по вул. Щорса. Він обслуговує 51 тис. населення. Коли буде створений другий центр, то території обслуговування поділять навпіл. Пацієнтів, що проживають на вулицях від Я. Мудрого до Гайка, обслуговуватимуть терапевти Першого центру (вул. Щорса) з амбулаторіями на бульварі 50-річчя Перемоги та у Гайку. А мешканців, що проживають від вул. Я. Мудрого до Ротка, обслуговуватиме Ддругий центр. При ньому також планується створити амбулаторії.

Первинна допомога – терапевти – будуть фінансуватися з міського бюджету, лікарі-спеціалісти – з обласного. При поліклініках при МЛ №1 та МЛ №2 терапевти не працюватимуть. Наскільки така реформа зручна мешканцям, сказати важко. Можливо, у перспективі, коли амбулаторій буде більше і в кожному мікрорайоні, це й стане зручно. Поки що такою реформою не задоволені ні пацієнти, ні самі лікарі.

Білоцерківська міська рада

А це Вова, він - мешканець Санкт-Петербургу. Що робить у Білій Церкві та як тут опинився - невідомо. Каже, що журналіст

Також депутати дозволили пільгове харчування в садочках дітям і тих батьків, які не мають посвідчення учасника бойових дій, але мають довідку про те, що брали участь і готують документи для отримання посвідчення.

І нарешті, ще два важливих питання. Депутати підтримали програму оснащення тепловими лічильниками багатоповерхівок. На неї потрібно 51, 4 млн. грн. Депутат - ініціатор програми Андрій Король каже, що ці кошти можна залучити не тільки з місцевого, але й обласного та державного бюджету. Також депутати підтримали програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2016 рік, виключивши з неї п. 17, який передбачав ремонт одного корпусу та котельні табору «Лісова казка», вважаючи, що такий ремонт питання запуску табору не вирішить, а от кошти з міського бюджету забере й чималі (орієнтовно 10 млн. грн.)

Прочитано 3387 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео