Кількість ДТП в Білій Церкві зросла вдвічі

  • Понеділок, груд. 15 2014
  • Автор 

12 грудня в Київській обласній Торгово-промисловій палаті відбувся круглий стіл  «Життя біля автомагістралей: проблеми безпеки дорожнього руху» в рамках проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі», який у листопаді 2014 року започаткували Європейський банк реконструкції і розвитку та мережа автозаправних комплексів «ОККО». Мета цього проекту: підвищити обізнаність про безпеку на дорогах і про наслідки порушення правил поведінки на дорозі серед мешканців населених пунктів поблизу міжнародної автотраси М05 (Київ-Одеса), а також серед водіїв та інших учасників дорожнього руху. Згадана траса входить до трійки найнебезпечніших в Україні за кількістю ДТП, у т.ч. зі смертельними наслідками.

Мета такого заходу, по-перше, зібрати, якомога більше інформації, щоб зрозуміти, чому така висока кількість загиблих в ДТП по Україні ( а це 5250 людей за 2013 рік і 3600 - в цьому році), а по-друге, провести низку роз’яснювальних заходів в тих населених пунктах, які прилягають до магістральних доріг. «ЄБРР інвестував в економіку України понад 10 млрд. евро, з них близько 1 млрд. евро – в реконструкцію доріг. Зокрема, за наші кошти ремонтували дорогу Київ-Чоп. І під час цієї реконструкції побачили нову проблему: покращення якості дорожнього покриття зумовлює зростання швидкості руху. Траси проходять через населені пункти. Відтак, на них збільшилась кількість ДТП і загибелі людей. Оскільки ми і далі будемо фінансувати ремонтування доріг, а нині ми вкладаємо кошти в  трасу «Київ-Одеса», тому вирішили провести серйозну роз’яснювальну роботу серед населення, в  тому числі і школярів із прилеглих до траси  населених пунктів», - розповів Антон Усков, старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР. До проекту долучилася і ПАТ «Концерн Галнафтогаз», яка має мережу заправок «ОККО» на цій трасі. «Наше завдання: якомога більше проінформувати учасників дорожнього руху про ПДД і змінити ставлення до безпеки на дорозі. Ми рік готували креативні матеріали для цього. На наших заправках будуть розміщені буклети, плакати, сіті-лайти і навіть полички безпеки в туалетах, аби громадяни привернули увагу до цієї проблеми. Ми працюємо зараз над темами видимості на дорозі в темний час доби та вживання алкоголю за кермом», - розповіла директор з комунікацій ПАТ «Концерн «Галнафтогаз» Ольга Вельгус.

В рамках проекту буде проведено 65 тренінгів для учнів шкіл у населених пунктах, розташованих уздовж траси «Київ-Одеса», на яких не тільки роз’яснять дітям, як вони мають переходити такі небезпечні дороги, але й роздадуть світовідбивні браслети, наліпки, жилети, підвіски, які можна прикріпити до одягу і стати помітним для водіїв в темний час доби. Такі ж світловідбивні матеріали роздадуть мешканцям населених пунктів, що розташовані вдовж траси.

Всього надруковано 40 000 інформаційних матеріалів про безпеку дорожнього руху, які будуть розповсюджені серед людей, що живуть поруч з трасою, а також на авто заправках.

У заході брав участь і Сергій Коваленко, старший інспектор з організації дорожнього руху відділу ДАІ  з обслуговування м. Біла Церква та Білоцерківського району. Він навів статистику ДТП по місту. Виявилось, кількість пригод за 11 місяців 2014 року зросла вдвічі.

«Найбільше ДТП трапляється через те, що люди сідають за кермо в нетверезому стані і тому, що необладнані належним чином місця переходу пішоходів. У нас в Білій Церкві з’явилося нове місце концентрації ДТП: Сквирське шосе - перехід до залізничного вокзалу. Раніше там був світлофор, але він давно демонтований, стан пішохідного переходу не підтримується. Ще одне небезпечне місце: перехрестя проспект Князя Володимира - вул. Павличенко. Воно вже 15 років є місцем концентрації ДТП. Так, там мінімальні роботи проводяться, але не дають результатів. Ще одне місце концентрації ДТП: бульвар 50-річчя Перемоги, зупинка Вокзальна, в напрямку до Критого ринку. Також бульвар 50-річчя Перемоги – вул. Гординського. Там провели реконструкцію світлофорного об’єкту, поставили світлофори з часом відліку, це знизило кількість ДТП, але на жаль, цього року один із них був збитий водієм», - розповів інспектор.

Загалом по Білій Церкві вдвічі зросла кількість ДТП. Так, за 11 місяців цього року зафіксовано 645 пригод (тоді як за весь 2013 рік їх було 630), кількість ДТП з потерпілими – 184 (108 – в 2013 р.), загинуло – 11 людей (8 – в 2013 р.), травмовано – 230 (125 – в 2013 р. ); наїзди на пішоходів – 30 (15 – в 2013 р.), перевищення швидкості – 84 (42 – в 2013 р.), керування в нетверезому стані – 20 (6 - в 2013 р.). «Причина зростання порушень – політична. Адже найбільше їх сталося в І кв, на початку ІІ кварталу 2014 року, коли була дестабілізація в державі. До перевищення швидкості також призводять прогалини в законодавчій базі, якщо раніше водія притягували до адміністративної відповідальності за перевищення понад 10 км, то тепер лише після 20 км. Тобто водій їде по місту зі швидкістю 80 км, хоча правилами передбачено 60 км, але ми не маємо права його зупиняти. А на такій швидкості зіткнення з пішоходом, як правило, закінчується смертю останнього», - розповів Сергій Коваленко.

P.S. В 2012 році в Україні сталося 33 036 ДТП, загинуло 5476 людей, травмовано 40 856 людей, в 2013 році – 33 038 ДТП, загинуло – 5250 людей, травмовано – 40 868. За 10 місяців 2014 року в Україні сталося  22 тис. ДТП, 3607 людей загинуло, 27 343 – травмовані.

На 100 тис. населення припадає 13, 5 загиблих в ДТП осіб в Україні, тоді як у Швеції – 3, у Швейцарії – 3, 2,  у Норвегії – 4, 3, у Німеччині – 4, 7, у Японії – 5, 2, у Франції – 6, 1. У Росії – 18, 6 осіб, а у Білорусі – 14, 4.

Для порівняння: за півроку конфлікту на Донбасі, за оцінками ООН, загинуло 4035 людей та 9336 поранено.

Прочитано 3212 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви оцінюєте той факт, що до міської ради тепер треба проходити через металеву рамку?

негативно, від кого ховається влада - 66.7%
позитивно, це потрібно для безпеки чиновників - 0%
я туди і так ніколи не ходив - 33.3%
я не розумію навіщо це зробили - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео