Андрій Садовий зустрівся зі студентами БНАУ

  • Вівторок, жовт. 07 2014
  • Автор 

Сьогодні мер Львова Андрій Садовий, який є одним із творців партії «Об’єднання Самопоміч», виступив перед студентами Білоцерківського аграрного університету та відповів на їх питання. БЦ News подає короткий зміст сказаного.

Про молоді кадри

Я всім рекомендую: беріть молодих людей на роботу, вони непосильні речі роблять посильними. В нас у Львові навчається 160 тисяч студентів, вони дають такий драйв старому місту! Не дивіться, що немає у них досвіду. Краще півроку непрофесіоналізму, ніж все життя деструкція.

Про «Самопоміч»

Я розкажу вам декілька слів про "Самопоміч". Це галицьке слово, родилося сто років тому, коли інтелігенція почала помагати селянству продавати свою продукцію. На вилучені кошти утримували заклади освіти, щоб там могли вчитися і незаможні. Гасло нашої кампанії – «Візьми і зроби». Дуже часто ми чекаємо, що хтось щось зробить, а ми стоїмо збоку. А ініціативу треба брати в свої руки. Ви молоді люди, ви повинні керувати країною, Україна - не для тих, хто міняє урядові портфелі чи кілька каденцій сидить в парламенті. Майдан сказав, що в Україні повинні керувати нові обличчя. Ми єдина партія, в якої немає старих облич у владі, списки в нас відкриті, в них я – в п’ятій десятці, щоб не було ілюзій ніби до влади рвусь.

Студенти БНАУ слухають Андрія Садового

 Послухати легендарного мера прийшло стільки охочих, що в залі не вистачило місця

Про відсутність кандидата від «Самопомочі» по Білій Церкві

Якщо по вашому округу йде якась хороша людина, яку ви знаєте і можете за неї гарантувати, то можна її й підтримати. Але ви мене маєте переконати, що ця людина чесна і порядна. Якщо ми не впевнені, то краще цього не робити. В кожному місті люди прекрасно знають, хто є хто, тому треба обирати тих людей, кого ви поважаєте і кому довіряєте. Часом треба й примушувати чесних моральних людей йти до влади, переконувати їх, заради країни, піти на таку роботу.

Про коаліцію в майбутньому парламенті

В цьому парламенті не буде комуністів та регіоналів, прийдуть більш-менш однакові сили і ми всі разом повинні голосувати за ті закони, які дбатимуть про країну. До нас в список багато колишніх просилося, але ми їх не взяли. Коли Петро Порошенко нещодавно до нас приїздив, то я його спитав, як це в його списку опинився Степан Кубів, при якому курс долара так різко зріс. Президент відповів: так сталося. Я цього не можу зрозуміти. З брудними руками нічого доброго не зробиш.

Про люстрацію

Ми бачимо, що з новою владою нічого не помінялося в країні. Можливо, новий парламент матиме силу щось змінити. Коли формувалася коаліція, то я був засмучений, бо думав, що на кожну ключову посаду в Кабміні буде призначений фахівець, що є найкращим в певній галузі. А на практиці почався квотний принцип розподілу посад і на багато посад попризначали людей, яких я б навіть начальниками ЖЕКів у Львові не поставив. А тепер кажуть: те в нас не вийшло, це…Якщо хтось думає перемогти Росію армією і військовою технікою, то це не так. Треба якісно реформувати економіку, якщо українці будуть жити краще, то Крим з Донбасом самі до нас прибіжать.

Ректор БНАУ Анатолій Даниленко

 Анатолій Даниленко прийшов під кінець виступу і слова Андрія Садового супроводжував емоційними рухами

Про економіку

В Німеччині була транспортна виставка і фурор там здійняв наш львівський низькопідлоговий трамвай, який виробляє підприємство «Електрон». Німці були в шоці, як це ми могли таке зробити. Так само «Електрон» виробляє найкращі в Україні тролейбуси, а до кінця року випустять – електробус. Раніше у нас автобуси випускав ЛАЗ, який Фонд держмайна продав росіянам, а ті його просто пограбували. На жаль, ніхто не покараний, хоча є рішення ВАСУ, який відмінив цю приватизацію. Тому «Електрон» почав виробляти комунальну техніку, яку можна купувати всім містам. Я би радив керівництву вашого міста приїхати до Львова і побачити цю продукцію.

Про те, чому міста не розвиваються

На кожне українське місто витрачаються приблизно однакові кошти. Ті, хто говорить, що немає грошей, то це неправда. Львів є найбільшим партнером ЄБРР, ми сьогодні дороги робимо за європейські гроші, ми сьогодні теплопостачання робимо за європейські гроші. Але є одне але: коли маєш справу з європейським банком, то не можеш підряд віддати куму чи свату, а оголошується тендер і в ньому беруть участь європейські компанії. У нас, приміром, такий тендер виграла турецька фірма, а контролює їх роботу і приймає в експлуатацію французька компанія. Вони мають високу зарплату і дорожать репутацією, тому ніколи не підпишуть жодного лівого акту. Так з’являється якість доріг. Це те, що може бути з кожним українським містом.

Андрій Садовий виступає в БНАУ

Коли на сцену вийшов університетський ансамбль, мер Львова зрозумів, що пора згортатися

Про правоохоронну систему

Я за те, щоб ми мали гідних суддів і правоохоронну систему в цілому, міліція має бути муніципальною. У Львові, коли на Майдані почали вбивати людей, декілька тисяч львів’ян пройшли ходою по всім відділкам міліції і правоохоронці просто повтікали, бо боялися, що їх поб’ють. При чому кожен з них знав, за що будуть бити, бо був дотичний до тої чи іншої біди. Я отримав місто, де міліції не було взагалі, а  бандити не повтікали. Ми тоді зібрали керівників підприємств, вони дали працівників і самі патрулювали місто. Кожен вечір – шикування, наряд. За два тижні, коли місто патрулювали мешканці, рівень злочинності впав вдвічі. Думаєте, хтось із тодішніх міліцейських кадрів звільнений? Ні! Тому я за те, щоб була муніципальна міліція, щоб вона була підконтрольна громаді.

Про те, як повернути Крим і Донбас

За 23 роки влада палець об палець не вдарила, щоб на сході люди були патріотами. Якщо ми проведемо зміни в державі, люди відчують, що життя міняється на краще, то самі повернуться в Україну. Якщо в нас і далі буде панувати корупція, то буде біда. Треба проводити велику просвітницьку роботу, щоб люди могли їздити одне до одного в гості. А як це зробити нині, якщо не літають літаки між обласними центрами, а ті що літають – людям не по кишені? Познімали половину поїздів, дороги розбиті. А люди мусять спілкуватися! Треба, щоб ви, білоцерківці, до нас приїхали і попили смачної кави, а ми до вас – поїсти сало! Я сьогодні скуштував місцевого сала, смачна річ, я вам скажу. Якщо людина сама своїми очима побачить і відчує, то запам’ятає ту якість життя і той спосіб та буде намагатися жити так само в себе вдома. А олігархам вигідно, щоб були всюди бідні і голодні, щоб нікуди не їздили. На сході багато людей, які не те, що за кордоном не були, в Європі, а я навіть за межами власної області!

Про місцеве самоврядування

Повноваження міст за час незалежності зменшилися на 60%. Треба відати містам повноваження, щоб міста самі ухвалювали рішення про проведення будівельних робіт, залишали в своєму бюджеті частину коштів від податку на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, щоб не казначейство визначало, які платіжки  міста оплатити, а місто оголошувало тендер і само вибирало той банк, який буде проводити ці платежі.

Андрій Садовий поадрував монету Нацбанку Даниленку

І подарував ректору БНАУ ювілейну монету Нацбанку

Андрій Садовий готовий був і далі відповідати на запитання студентів, проте на сцену вийшов ректор БНАУ Анатолій Даниленко. Спершу він чогось махав руками студентам, потім перебив на півслові Садового, попросивши ще раз повторити студентам, що треба вчити іноземні мови, а потім просто вийшов на сцену з університетським хором в національному вбранні, тим самим давши зрозуміти, що виступ львівського мера закінчено. Після пісні Тараса Петриненка «Господи, помилуй нас» зазвучало бадьореньке українське попурі. При всій повазі до очільника вишу, на фоні такого львівського інтелігента з європейським мисленням як Андрій Садовий пан Даниленко своєю поведінкою нагадував голову колгоспу. Та й питання, чому колишні регіонали, а в залі уважно слухав міського голову Львова ще й Костянтин Олійник, так охоче підтримали «Самопоміч», дозволивши спілкуватися зі студентами, залишається відкритим. 

Прочитано 4861 раз
Опубліковано в Події

Коментарі  

Віталій
+3 #1 Віталій 08.10.2014, 11:18
Мене до цих пір дивує, чому цього "лиса Микиту" (Даниленка) ще не прибрали з посади??? Мабуть хтось отримав ласий шматок, якщо цей перевертень ще керує університетом.. . Нічого не сталося в цій країні... На жаль!
Юрій
0 #2 Юрій 17.10.2014, 00:39
Мало того, він ще й єдиним кандидатом на посаду ректора був. Такі реформи і люстрація

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви оцінюєте той факт, що до міської ради тепер треба проходити через металеву рамку?

негативно, від кого ховається влада - 66.7%
позитивно, це потрібно для безпеки чиновників - 0%
я туди і так ніколи не ходив - 33.3%
я не розумію навіщо це зробили - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео