Кандидат в депутати Юрій Петрик презентував свою програму дій

  • Понеділок, вер. 29 2014
  • Автор 

27 вересня кандидат в народні депутати по 90 округу Юрій Петрик презентував свою програму дій. На відміну від традиційних сухих і завчених фраз, якими послуговується більшість політиків, наш земляк розповів лаконічно і відверто, які проблеми буде вирішувати, в разі свого обрання народним депутатом. А потім так само легко і невимушено відповів на запитання журналістів.

Начальника освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрія Петрика кандидатом в народні депутати висунули 16 громадських організацій міста, які представляють афганців, чорнобильців, ветеранів педагогічної праці, багатодітних сімей.

Юрій Петрик на прес-конференції з Костянтином Климчуком

Під час прес-конференції, яку провів Костянтин Климчук, довірена особа кандидата в народні депутати

На початку прес-конференції кандидат розповів, які, на його думку, проблеми в межах країни варто вирішувати найперше. Зокрема, потрібно нарешті забезпечити армію, приєднатися до НАТО та законодавчо врегулювати статус бійців Нацгвардії і добровольчих батальйонів, а також сімей учасників АТО. «Показовим є той факт, що як тільки почалося захоплення територій в Криму, люди в Білій Церкві свідомо, без всяких запрошень зібралися біля міськвиконкому і скандували: НАТО. Тому в парламенті я теж буду працювати над тим, щоб держава якомога скоріш стала на шлях колективної безпеки, позбавившись статусу позаблокової держави. Фінансування Збройних сил у нас недостатнє і неефективне. Коли на складах стоять сотні тисяч одиниць важкої техніки, а бійцям в зоні АТО немає чим воювати, то виникає запитання: чи справді наша держава хоче, щоб війна закінчилася швидше? Потрібно законодавчо закріпити статус Нацгвардії, та добровольчих батальйонів. Коли родичі загиблих бійців звертаються до управлінь соцзахисту, щоб отримати субсидію чи якісь пільги, то отримують негативну відповідь, бо статус цих людей не визначений. Виходить, коли забирали на війну, то статус був, а коли замість бійця в сім’ю прийшла похоронка, то статусу у рідних немає», - слушно зауважує Юрій Петрик.

Юрій Петрик на святі дошкілля

25 вересня в дитячому садочку №29 під час святкування Дня дошкілля

Також він вважає за необхідне змінити систему пенсійного забезпечення і порядок надання субсидій, щоб малозабезпечені верстви населення не вистоювати в чергах, а мали адресну допомогу на оплату комунальних послуг. Пріоритетним для кандидата є й питання зменшення податкового навантаження. «58-60% із заробленої гривні підприємству треба віддати в державу у вигляді податків, тоді як в цивілізованому світі – 20-25%. Як можна при такому податковому навантаженні розвивати підприємство і не вдаватися до зарплати в  конвертах?», - запитує Юрій Федорович і додає, що планує боротися також із неефективним використання коштів, адже в державний бюджет кошти надходять, уряд навіть виділяє мільярди на армію, а бійців тим часом чомусь одягають, годують, купують засоби захисту прості громадяни за власні кошти і за допомоги волонтерів.

Кандидат в народні депутати розповів також, які пріоритетні питання по Білій Церкві потрібно вирішити негайно. По-перше, добитися від центральної влади коштів на будівництво житла в місті, адже пройшло вже понад три роки, як Білоцерківська міська рада виготовила проект на будівництво малосімейки по вулиці Молодіжній, але коштів так і не дочекалися. А тим часом в місті бракує педіатрів, проте запрошувати молодих спеціалістів нікуди, бо немає службового житла. По-друге, потрібно зберегти статус четвертої зони радіаційного забруднення за нашим містом, адже ті невеликі пільги, які дає цей статус, для багатьох мешканців є суттєвою фінансовою допомогою. По-третє, потрібно нарешті створити гідні умови для працівників тролейбусного парку, розвиваючи мережу електротранспорту в місті. Приміром, цього року на базі ЗОШ№8 створили Центр військово-патріотичного виховання, куди з усього міста їдуть наші учні на заняття. Зараз маршрутники перевозять школярів за 50% вартості, але якби туди ходив тролейбус, то проїзд був би взагалі безкоштовний. Тому, на думку кандидата, необхідно продовжити контакту лінію хоча б до Гайка, а ще краще і до с. Фурси, як про це давно просять його мешканці. І нарешті ще одне завдання, яке собі ставить Юрій Петрик, - це добитися справжньої децентралізації влади, щоб повноваження місцевих органів самоврядування підкріплювалися реальними коштами. «Обіцяти чогось такого великого я не хочу і не буду, але обіцяю працювати щодня і ефективно, аби наше місто жило добре», - резюмував свій виступ кандидат в народні депутати.

Юрій Петрик, школа№20

Юрій Петрик розпочинав свою вчительську кар'єру в школі №20

Затим охоче відповів на питання журналістів. Колеги запитували й про реформи в галузі освіти, які не завжди йшли на користь, і про розвиток мережі дошкільних закладів, і про те, як гуманітарій за професією, Юрій Петрик планує спілкуватися з промисловцями міста, і навіть про те, яким було його дитинство, юність, якою є його сім’я. На думку головного освітянина міста, потрібно відмовитися від неефективних тендерів на забезпечення харчуванням дітей, натомість створювати в місті комбінат шкільного харчування, на якому можна прослідкувати і ціну дитячої порції, і її якість. Потрібно змінювати і шкільні програми, які нині перенасичені непотрібним матеріалом, натомість скорочені природничо-математичні дисципліни. А по садочкам Юрій Федорович відповів так: «Я відверто скажу, у нас в Білій Церкві немає черги на влаштування дітей в садочки. Всі, хто звертається за направленням, його отримують. Разом з тим садочки перевантажені. На 100 ліжок припадає 125 - 130 дітей. Вирішення цього питання в Білій Церкві я бачу таким чином: добудувати дошкільний заклад на масиві Таращанського, а також провести перемовини з Міноборони, аби вони виділили частину земельної ділянки на території колишнього 3 майданчика для будівництва початкової школи і дитячого садка. Так ми могли б розвантажити центр міста і скасувати другу зміну в 1, 3,9 школах».

Ще до презентації своєї програми, а вона в нього складається з 19 пунктів, Юрій Петрик встиг зустрітися із 39 керівниками підприємств міста і домовитися про те, що в разі обрання його народним депутатом, він буде зустрічатися і розробляти необхідні для промисловців законопроекти не рідше, як раз у квартал.

Юрій Петрик в армії

Під час служба в армії

А насамкінець зустрічі розповів про своїх батьків, дитинство, шкільні роки, перше кохання. Родом він із Чернігівщини. Там досі проживає його мама. «Як буваю в селі, то пригадую, як спершу нам малим доручали пасти гуси, далі вже й кролів годували, припинали козу, а вже як дозволяли пасти корову, то це означало, що ти – дорослий, - згадує Юрій Федорович. - А ще ж хотілося пограти в футбол, а взимку – в хокей. Я дуже люблю спорт. І треба ж було встигнути уроки зробити. То ж батьки привчили мене все робити вчасно, за що їм дуже вдячний. Ходив я в три школи. У нас в селі була тільки початкова школа. В семирічку добирався за 5 км у сусіднє село,  а в середню школу ходив вже за 11 км. В основному - пішки, хіба влітку можна було на велосипеді їхати. Та школу закінчив добре і поступив до Ніжинського педагогічного інституту. Який, з перервою на два роки для служби в Збройних силах, закінчив в 1990 році».

Юрій Петрик, дитинство

Маленький Юрко зі старшими сестричками

Під час навчання на третьому курсі Юрій Петрик одружився і цілий рік з дружиною мешкав в гуртожитку в  кімнатці на 8 кв м. «Там поміщався диван, стіл і шафа, а коляску з дитиною ми завозили тільки після того, як самі заходили до кімнати, бо інакше б не влізли. Бувало таке що й на друзів лишали дитину, а вечором шукали її по всьому гуртожитку», - посміхаючись, згадує Юрій Федорович.

f6

З дружиною Тетяною

Після закінчення вузу, подружжя переїхало до Білої Церкви за направленням. Молоді спеціалісти почали працювати в ЗОШ №20, де й досі вчить дітей дружина кандидата. Сам же Юрій Петрик з 2006 року працював директором школи №1, яка при ньому із загальноосвітньої перетворилася на спеціалізовану школу з поглибленим вивченням слов’янських мов, за що й отримав нагороду від Міністерства культури Республіки Польща. З 2010 року - очолює управління освіти та науки Білої Церкви.

Ось на такій приємній ноті й завершилося перше спілкування в якості кандидата на посаду народного депутата Юрія Петрика з журналістами. За весь час розмови – жодних популістських обіцянок, якими так люблять зловживати деякі місцеві політики, і жодного поганого слова на адресу своїх конкурентів на виборах. Інтелігентна людина – інтелігентна в усьому. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Згідно Закону України "Про вибори народних депутатів України", повідомляємо, що кандидату в народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №90 Петрику Юрію Федоровичу 26 вересня 2014 року в Київській регіональній дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 322904 відкрито поточний рахунок 26431349371 

Прочитано 6964 раз
Опубліковано в Події

Коментарі  

Олена
0 #1 Олена 01.10.2014, 17:50
Чому так багато помилок у статті? Неприємно читати, ніби написано нашвидкоруч! У кого брав кошти на передвиборну агітацію та самі вибори, все повинно бути максимально прозоро.

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви оцінюєте той факт, що до міської ради тепер треба проходити через металеву рамку?

негативно, від кого ховається влада - 66.7%
позитивно, це потрібно для безпеки чиновників - 0%
я туди і так ніколи не ходив - 33.3%
я не розумію навіщо це зробили - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео