Біла Церква святкує День Незалежності України

  • Неділя, серп. 24 2014
  • Автор 

Сьогодні – День Незалежності України. Головне державне свято відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді. Святкування цього дня в Білій Церкві розпочалося з урочистих заходів біля пам’ятнику Тарасу Шевченку.

На 23 році незалежності держави українці нарешті зрозуміли, який подарунок долі вони отримали в 1991 році і яка справжня ціна свободи. І під час Революції гідності, і нині наші громадяни, на жаль, змушені заплатити цю ціну своїм здоров’ям і життям заради того, аби Україна існувала. Кажуть, лихо навчить як на світі жить…Вторгнення так званого братнього народу на нашу територію навчило нас, українців, цінувати свою державу, свою самостійність, поважати і любити свої символи, свій гімн і прапор, свою мову і традиції. Ще в грудні минулого року ми об’єдналися, незалежно від того де мешкаємо і якою мовою розмовляємо аби краще жити, а нині – аби допомогти нашій армії, врятувати нашу державу від територіальних зазіхань північного сусіда. Нещодавно Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив результати дослідження: незалежність України підтримує 90% її населення. Соціологи кажуть, що останній раз ми так вболівали за свою самостійність далекого 1994 року.

persha

В Білій Церкві урочистості з нагоди свята розпочалися о 10:00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

foto

vyshyvanky

Міська влада, керівники підприємств і організацій та всі бажаючі прийшли у вишиваному одязі. А в очах – гордість за нашу країну, нашу націю і наші традиції. 

hvylyna

Хвилиною мовчання згадали пам'ять загиблих захисників Вітчизни.

savchuk

Затим до слова запросили міського голову Василя Савчука. «Ми маємо з вами велике, світле свято, до якого прагнули і йшли цілі покоління. Я хочу сказати слова вдячності тим, хто виборював незалежність. І нині серед нас є ті, а декого вже й в живих немає, хто розпочинав Народний рух України. В 80-роках минулого століття і в нашому місті були великі люди, вони перші ходили із жовто-блакитним прапором, який тоді на компартію наводив такий жах. Це були літератори нашого міста, товариство «Просвіта», ми їм дуже вдячні, бо вони були перші, а першим – завжди тяжко. В сьогоднішні дні їх справу продовжили ті, хто боровся з режимом на Майдані. Дуже приємно, що з нашого міста там в Києві стояли і юнаки, і дівчата, афганці і чорнобильці, пенсіонери і представники трудових колективів, підприємці міста. Завдяки їм був повалений той режим. Зараз треба дякувати тим, хто захищає країну на сході у складі армії та добровільних загонів. Ми їм допомагали і будемо допомагати», - сказав міський голова. І додав, що сьогодні треба подякувати і місцевим підприємства, адже за попередніми підсумками 9 місяців роботи економічні результати міста будуть не гірші, ніж в довоєнний період. Також мер подякував керівникам навчальних закладів міста за патріотичне виховання молоді, а пенсіонерам – за терпіння, адже в умовах, коли економічне життя погіршується,  вони розуміють, що це треба пережити.

pasport

Та, мабуть, найбільше запам’ятається цей день тим учням, яким сьогодні виповнилося 16 років. Під час урочистостей міський голова вручив паспорт громадянина України Іллі Медвідю, Назару Кондесюку, Сергію Клочко, Дмитру Вербицькому, Андрію Яременку та Анастасії Григоренко.   

paukov

Після чого надали слово настоятелю церкви Покрови Божої матері Миколі Паукову. «23 роки назад ми отримали із щедрих рук Господніх великий дар – незалежну державу. Отримали ми його в мирний спосіб. Але чи достойно ми його прийняли? Мабуть, ні. Практично всі ці роки очільники держави займалися своїм меркантильним життям. А народ? А народ мовчав, виживав як міг. Про розбудову держави мало, хто думав в той час. А сусідня держава бачила те, як нищиться наша держава і спокусилася тим і вирішила загарбати нас. Російські олігархи поставили під контроль нашу економіку, культурне життя заполонили російські артисти, а ще наповнили всі державні інституції нашими запроданцями, вперто проштовхували ідею «руського міра», суть якого в тому, що немає ніяких українців, є лише малороси, частина «руського міра». Практичне застосування цієї ідеї ми сьогодні бачимо на Донеччині та Луганщині. Тисячі убієнних. На жаль, пропагандисти руського міра є і в нас, в Білій Церкві. Не ми напали, на нас напали. На нашому боці правда, Бог. Разом з тим, подивіться, хто воює проти нас. Ідолопоклонники. Путін у них зайняв місце Бога, вони з нього ідола зробили. А ще нехристи - кадирівці. Тому ця війна є священною по захисту нашої віри і Батьківщини. Я висловлюю велику пошану тим, хто воює за нашу країну і вже віддав за неї життя», - сказав Микола Пауков і став на коліна. А потім закликав єднатися і молитися, а також жити по Христу. «Бо з нами буде Бог, а з ним нічого не страшно. Ми будемо проводити віднині щотижня спільну молитву. Вона проходитиме кожного четверга о 18:00 біля міськвиконкому», - сказав отець Микола.

teatr1

spiv

Насамкінець привітав присутніх зі святом і Київський обласний музично-драматичний театр ім. П. Саксаганського. 

kvity pam

pamyat

Після чого до пам'ятнику нашому Пророку влада і жителі міста поклали квіти. Подальші урочистості пройдуть в пару Шевченка та на Торговій площі міста. 

Прочитано 4246 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви оцінюєте той факт, що до міської ради тепер треба проходити через металеву рамку?

негативно, від кого ховається влада - 66.7%
позитивно, це потрібно для безпеки чиновників - 0%
я туди і так ніколи не ходив - 33.3%
я не розумію навіщо це зробили - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео