Білоцерківці вшанували пам'ять закатованих голодом предків

  • Субота, лист. 26 2022
  • Автор 

26 листопада Україна вшановує пам'ять загиблих від голоду українців. Сьогодні - вже 90-ті роковини з часу організації геноциду проти українського народу. Долучилися до цього заходу й білоцерківці, які традиційно в цей день покладають квіти до пам'ятного знаку жертвам Голодомору 1932–1933 років та політичних репресій.

2022g9

Голодомор 1932-1933 років і масові штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 роках забрали життя десятків мільйонів українців. Лише один Голодомор, який був в УРСР 90 років тому, за різними оцінками, забрав життя від 4 до 10 млн українців. 

2022g7.jpg

Радянська влада робила все, щоб українці забули про свою історію, забули своїх катів, пробачили і назвали "браттями". Але пам'ять пробилася з безіменних братських могил, куди звозили опухлих і нерідко напівживих людей. 

2022g7

Згадувати ті страшні часи почали з часу незалежності України. Але знадобилося доволі багато років, щоб самі ж українці визнали голод 1932-1933 роках геноцидом українського народу. Таке рішення Верховна Рада України ухвалила лише у 2006 року за часів правління Президента України Віктора Ющенка, який підняв питання Голодомору перед українським суспільством. 

2022g6

На жаль, усвідомлення злочинної суті російської нації приходить до українців дуже повільно і після важких життєвих випробувань. А тому ми охоче обираємо президентом країни людину, яка ще недавно в своїх артистичних випадах дозволяла називати Віктора Ющенка "синьор Голодомор". Українці ходили на такі шоу і сміялися з таких жартів. А хто зневажає власну державу та історію, той пожинає гіркі плоди.

2022g4

Попри все, за час незалежності України науковці, краєзнавці, учителі, історики зуміли дослідити масу архівних свідчень про смерті людей, заморених голодом. Видано чимало книг, багато чого вдалося донести через ЗМІ пересічному громадянину. Тож є надія, що більше такого українці в своїй державі не допустять. 

2022g3

Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу. У багатьох містах та населених пунктах на головних майданах у цей час теж запалюють свічки. Ввести традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору в Україні Джеймс Мейс у 2003-му році. Саме цьому чоловікові, який мав предків серед племені черокі та не мав жодної краплини української крові, випала історична місія першим у світі підняти питання злочинного вчинку радянської влади проти українців. 

2022g2

Тож вшануймо пам'ять безвинно убитих українців!

 

Прочитано 1607 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви оцінюєте той факт, що до міської ради тепер треба проходити через металеву рамку?

негативно, від кого ховається влада - 66.7%
позитивно, це потрібно для безпеки чиновників - 0%
я туди і так ніколи не ходив - 33.3%
я не розумію навіщо це зробили - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео