Поки пам’ятаємо – доти захищені від повторення

  • Субота, лист. 28 2020
  • Автор 

Українцям важливо пам’ятати свою історію, адже останнім часом все більше громадян України демонструють зневажливе ставлення не лише до традицій та звичаїв свого народу, а й до його історичної спадщини. І виявляється це або в повній байдужості до всього, окрім розваг і розбещеності, або в дивному політичному виборі на користь тих політичних сил, які відкрито чи таємно відстоюють сумну перспективу возз’єднання з північною країною, яка вже 7 років облаштовує «русскій мір» на сході України, пожираючи людські життя і ламаючи людські долі.

Біла Церква, вшанування памяті жертв голодоморів

Щоб цього не трапилося, мусимо пам’ятати, яка наша історія. І не згадували лише кілька десятиліть відносного спокою та якихось матеріальних благ, а знати всі роки перебування України у складі СРСР: з розкуркуленням селян, фізичним їх знищенням через голод, зі знищенням української інтелігенції через розстріли та заслання, з розв’язанням війни двома світовими диктаторами на теренах і нашої держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вшановували пам'ять загиблих від голоду у 2014

Біла Церква, вшанування памяті жертв голодоморів

Щоб пам’ять не згасла, щорічно, в останню суботу листопада, українці в усіх населених пунктах держави, а так само й поміж діаспори, приходять до пам’ятників, де хвилиною мовчання, молебнем за упокій душ невинно убитих та з колосками в руках згадують ті страшні часи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вшанування пам'яті загиблих від голоду у 2018 році

go28 3

Білоцерківці щорічно зустрічаються цей день біля монументу жертвам Голодомору 1932-1933 років. Щорічно згадують усіх, хто помирав від більшовицької політики в 1921-1923 роках, адже саме тоді був наймасовіший голод на півдні України, бо комуністам захотілося вивезти хліб до Росії саме в той час, як його й так не вистачало, адже був неврожай через посуху. Тоді постраждали південь України, Кубань та Поволжя. Тоді голодувало близько 8 млн. селян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Заріччі під час Голодомору померло 50% дітей

Біла Церква, вшанування памяті жертв голодоморів

Натренувавшись, комуністи продовжили чорну справу в 1932-1933 роках. Голодомор розпочався в грудні 1931 і тривав до вересня 1933 року. Злочин, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР, призвів до загибелі, за приблизними даними, 7-10 млн. українців. Був розрахований на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Третій голодомор, який влаштувала народам СРСР російсько-комуністична диктатура  в 1946-1947 роках був спричинений не так повоєнним неврожаєм, як спланованою акцією сталінського Політбюро з метою забрати в селян залишки зерна і продати чи подарувати його братнім режимам в соціалістичному таборі. Від нього загинуло приблизно 1 млн. осіб.

За даними, які наведені в Національній книзі пам’яті жертв Голодомору в Україні, по Білоцерківському району загинуло 22,5 тис. дорослих, з них 12000 – діти. По Білій Церкві – 4,7-5000 жителів, але більшість з них були мешканцями на той час сіл Роток, Заріччя та Олександрія. Проте наскільки це точні дані, судити важко, адже тоді фіксувати голод як причину смерті людини заборонялося. 

Цього дня, традиційно о 16:00 на згадку про ті жахливі події запалимо свічу пам’яті!

Прочитано 1147 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви оцінюєте той факт, що до міської ради тепер треба проходити через металеву рамку?

негативно, від кого ховається влада - 66.7%
позитивно, це потрібно для безпеки чиновників - 0%
я туди і так ніколи не ходив - 33.3%
я не розумію навіщо це зробили - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео