У парку Слави знайшли рештки людських тіл

  • Четвер, серп. 18 2016
  • Автор 

16 серпня об 11:33 поліція Білої Церкви отримала виклик про те, що у парку Слави під час робіт з укладання теплотраси були знайдені рештки людських скелетів. БЦ News з'ясував подробиці.

КП «Білоцерківтепломережа» проводить у парку роботи, пов’язані з перекладенням теплотраси. Під час робіт працівники виявили частину цинкового гробу та людські кістки. Відразу викликали поліцію, яка забрала ці рештки на експертизу.

Біла Церква, рештки людей, парк Слави

17 серпня оглянути місце робіт прийшли білоцерківський історик Олексій Стародуб та о. Євген, настоятель парафії Рівноапостольної княгині Ольги УГКЦ у м. Біла Церква, які й повідомили журналістів про знахідку.

Біла Церква, людські кістки, парк Слави, цвинтар

Це все, що поки що можна побачити на місці розкопок

Біла Церква, людські кістки, парк Слави

Кістка поруч з осколком скляного посуду

Станом на ранок вдалося побачити таку картину: працівники Тепломережі продовжували рити траншею, аж поки не пішов дощ, а на купі глини знаходилося дві людські кістки. 

Як з'ясувалося, працівників краєзнавчого музею також попередили, проте чомусь ніхто з них на місце знахідки не прибув 16 серпня. 

За словами Олексія Стародуба, на місці нинішнього парку Слави був цвинтар католицької громади міста та прилеглих районів, який був відкритий у кінці 18 століття. Раніше була традиція ховати покійників біля церков та костьолів, але після того, як пройшла чума, було ухвалене рішення ховати за межами населених пунктів. Тому тут виділили місце для католицької парафії. Проте після закінчення Другої світової війни, коли на кладовищі хоронили і солдат Радянської армії, і бійців Чехословацької піхотної бригади, а ще раніше, у 1919 році були захоронені вбиті продармійці, вирішено було створити меморіальний комплекс – парк Слави. Місцевому населенню запропонували перепоховати рідних на Киїському цвинтарі, але якщо ніхто не відгукнувся, то покійні так і залишилися у товщі землі, лише були знесені надгробки. 

pol2

Рештки від цинкового гробу

Неофіційно працівники Тепломережі кажуть, що роботи пов’язані з тим, що новозбудований дерев’яний храм святого Пантелеймона розташований поблизу теплотраси і тому її треба перекласти. Власне цим і займаються. Проте в офіційному коментарі заступник міського голови Сергій Пахольчук пояснив, що йдуть звичайні ремонті роботи і ні про яке перекладання труб мова не йде. 

Парафії греко-католиків та римо-католиків міста мають на меті відслужити на місці розкопок панахиду за душами померлих. А от останки після проведення експертиз у поліції будуть перепоховані на діючих міських цвинтарях. 

 

Прочитано 6271 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви оцінюєте той факт, що до міської ради тепер треба проходити через металеву рамку?

негативно, від кого ховається влада - 66.7%
позитивно, це потрібно для безпеки чиновників - 0%
я туди і так ніколи не ходив - 33.3%
я не розумію навіщо це зробили - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео