У Білій Церкві відкрився сучасний інсультний блок

  • Середа, трав. 11 2016
  • Автор 

У Білій Церкві з’явилося місце, що стане справжнім порятунком для містян і жителів району, котрих спіткає ішемічний інсульт – біда, наслідки якої часто гірким тягарем лягають і на плечі хворого, і на його близьких. 7 травня в неврологічному відділенні Другої міської лікарні (головний лікар Н.В. Головенко) відкрито інсультний блок, вузькоспеціалізований медкабінет, яких, до слова, лише кілька в усій країні.

Суть його роботи пояснила завідувачка відділення Л.Б. Липовенко. Якщо вдалося виявити інсульт протягом трьох годин від початку нападу, то хворий, минаючи навіть прийомне відділення, відразу буде переміщений до новоствореного блоку, адже на цьому етапі дорога кожна хвилина. Там пацієнт пройде процедуру тромболізису, котра, в разі успіху (саме ним завершилися шість із шести вже проведених), дозволить пацієнту ходити на другий же день і уникнути інвалідності. Така спеціалізована палата налічує шість ліжко-місць та оснащена найсучаснішою апаратурою.

На урочистому відкритті блоку були присутні поважні гості, люди, завдяки підтримці яких рік кропіткої праці, підготовки і переживань завершився цією знаковою, довгоочікуваною подією. Зокрема, був і керівник німецької організації ”Хоф Шлютер”, меценат, щирий друг Білої Церкви та її почесний громадянин Петер Новотні. Він зауважив, що головною метою його організації завжди була допомога тим, хто її понад усе потребує. Вже не один рік її відчувають у місті над Россю. Пан Новотні висловив також подяку білоцерківцям, які є його постійними партнерами в доброчинності: Миколі Дашкевичу (голові фондів „Відродження Чорнобиля” та „Друзі – дітям Чорнобиля”), Олександрові Руссу, Вадимові Маршалку та багатьом іншим.

Від імені міської ради, котра разом із німецьким меценатом фінансувала створення інсультного блоку, виступив міський голова Геннадій Дикий. Він зазначив, що Європа нині часто допомагає нам асигнуваннями, проте зазвичай важко з’ясувати, куди поділися виділені кошти. На противагу цьому відкриття інсультного блоку є реальним результатом і матеріальним втіленням вкладених у цей проект зусиль і ресурсів. „Ми безмежно вдячні нашим закордонним друзям, – сказав міський голова, – однак маємо, зрештою, навчитися заробляти самі, жити за свій кошт”.

Після розрізання символічної червоної стрічки гості мали змогу оглянути блок та навіть стати свідками певної демонстрації його можливостей.

Варто також відмітити, що для мешканців міста тромболітична процедура є безоплатною.

Богдан Храбуст, газета "Громадська думка"

Прочитано 3934 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви оцінюєте той факт, що до міської ради тепер треба проходити через металеву рамку?

негативно, від кого ховається влада - 66.7%
позитивно, це потрібно для безпеки чиновників - 0%
я туди і так ніколи не ходив - 33.3%
я не розумію навіщо це зробили - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео