9 червня станом на 17:00 пожежу під Васильковом ліквідують 300 пожежників

  • Вівторок, черв. 09 2015
  • Автор 

Станом на 17:30 на місці пожежі здійснюється прокладання магістральних ліній, забезпечено підвіз води до місця пожежі. До ліквідації пожежі залучено близько 300 рятувальників та 45 од. техніки.

Станом на 17 год. на нафтобазі "БРСМ-нафта" продовжують горіти лише три резервуари - один з маслом, два з пальним. Решта резервуарів зруйновані. Рятувальники зайшли на територію нафтобази і приступили до ліквідації незначних осередків пожежі. Ті ємності, які горять, поки не можна гасити, оскільки в одній знаходиться масло, а там де пальне – велика температура і важко підійти.

За словами Голови ДСНС на ліквідацію пожежі знадобиться ще доба. Крім того, за його словами, інформація ЗМІ про те, що у ДСНС не було піни для гасіння та інших засобів не відповідає дійсності.

 “У нас було 50 тонн піноутворювача. 30 тонн ми використали, а 20 у нас ще є у запасі", - запевнив Голова ДСНС.

Станом на 16:30 Кабінетом Міністрів України створено урядову комісію щодо ліквідації пожежі на нафтобазі під Києвом, її очолив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

Станом на 14:30 розповсюдження вогню на лісові масиви поблизу осередку пожежі  зупинено. На місці чергують  4 одиниці техніки ДСНС, що контролюють ситуацію. Площа розповсюдження вогню на ліс була незначною (100-150 метрів).

Станом на 12:30 на місці пожежі у смт. Глеваха продовжує функціонувати Штаб пожежогасіння на чолі з Головою ДСНС Миколою Чечоткіним.

“Розпочалося тимчасове відселення  громадян з 2-км зони від межі пожежі. У разі необхідності буде здійснюватися відселення людей з 10-км зони. Наразі розпочалася локалізація пожежі. Для нарощування сил та засобів залучено рятувальників з Житомирської, Черкаської, Чернігівської областей, які наразі здійснюють моніторинг ситуації. Основні зусилля спрямовані на недопущення поширення вогню в бік військової частини, що розташована в  50 метрах від  межі пожежі”, - повідомив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

Він також зазначив, що ситуація повністю контрольована і явної загрози для життя людей немає. Проте існує ймовірність повторення вибухів.

Станом на 11 год. 9 червня з трьома працівниками ДСНС не встановлено зв'язок. Вогнем знищено майже 10 од. техніки.

Станом на 10:30 ранку 9 червня внаслідок детонування наземних  резервуарів постраждало 6 працівників ДСНС, яких з різними ступенями опіків госпіталізовано до медичних закладів.

Для оцінки ситуації та координації дій підрозділів ДСНС і Нацгвардіі, на місце події прибув Міністр МВС України Арсен Аваков.

Довідка

О 17 год. 29 хв. 8 червня на території нафтобази ТОВ «Побутрембудматеріали» у смт. Глеваха по вул. Південна,1 Васильківського району Київської області сталася пожежа резервуару з паливом об’ємом 900 куб. м. з послідуючим перекиданням вогню на поруч розташовані резервуари з бензином.

Першочергово для гасіння пожежі були залучені пожежно-рятувальні підрозділи Служби порятунку у кількості 18 чоловік особового складу ДСНС та 6 одиниць техніки.

Враховуючи ускладнення обстановки, Державною службою України з надзвичайних ситуацій було негайно організовано залучення додаткових сил та засобів від гарнізонів Київської та Житомирської областей, м. Києва, Державного підприємства “Мобільний рятувальний центр” та пожежних поїздів від Укрзалізниці.

Станом на 7 год. 9 червня ліквідовано пожежу 1 резервуару ємністю 900 куб.м, триває гасіння 16 резервуарів, з них: 8 – ємністю 900 куб. м. та 8 – ємністю 50 куб.м.

Основні зусилля зосереджено на гасіння палаючих  резервуарів шляхом проведення

пінних атак, а також захист і охолодження розташованих з ними поруч ємностей з пальним.

Станом на 8 год. 9 червня внаслідок розповсюдження вогню сталося детонування наземних  резервуарів. Обсяги руйнувань та кількість постраждалих уточнюються.

Залучені до ліквідації пожежі сили у цілодобовому режимі продовжують гасіння пожежі.

Всього до гасіння залучено 308 осіб та 62 од. техніки, у тому числі від ДСНС – 213 чоловік особового складу та 47 од. техніки, від Міноборони – 80 чоловік особового складу та 12 од. техніки, від Укрзалізниці – 15 працівників та 3 пожежних потяги.

Внаслідок пожежі постраждало 5 осіб, яких з опіками та отруєнням продуктами горіння різних ступенів тяжкості госпіталізовано.

На місці події в цілодобовому режимі позмінно працює Штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій ДСНС України.

Прес-служба ДСНС України

Прочитано 2366 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви оцінюєте той факт, що до міської ради тепер треба проходити через металеву рамку?

негативно, від кого ховається влада - 66.7%
позитивно, це потрібно для безпеки чиновників - 0%
я туди і так ніколи не ходив - 33.3%
я не розумію навіщо це зробили - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео