Правоохоронці та влада Білої Церкви думали, як боротися з корупцією

  • Понеділок, бер. 23 2015
  • Автор 

23 березня в приміщенні Білоцерківського міськрайвідділу міліції відбувся круглий стіл на тему протидії корупції. В ньому взяли участь представники міської та районної влади, прокуратури, СБУ та громадських організацій.

«За два останні місяці до нас надійшло 58 звернень від громадян, громадських організацій, від міської та районної адміністрації щодо фактів корупції. Відкрито кримінальне провадження по факту заподіяння збитків державі в розмірі 1 млн. грн. з боку державного реєстратора. Також у нас задокументований один факт отримання неправомірної вигоди працівниками білоцерківської виправної колонії. Проводяться перевірки по іншим посадовим особам, прізвища яких поки що не можемо називати. Зареєстровано 5 випадків надання послуг у сфері нелегального ігорного бізнесу, вилучено 41 гральних автоматів та 23 комп’ютера. Проводяться перевірки двох розпорядників бюджетних коштів. Порушено кримінальне провадження по парку Шевченка за заявою його нинішнього директора Сергія Істоміна стосовно діяльності попереднього керівництва парку. Чекаємо, що на початку квітня буде ухвалений новий закон про засади боротьби з корупцією, який надасть нам більше повноважень. Прошу громадян звертатися до нас по фактам корупції», - сказав на початку круглого столу начальник Білоцерківського МВ ГУМВС в Київській області Сергій Рудюк.

За словами Олександра Агудалічєва, перший заступник прокурора Білої Церкви, корупція не зникає, тому що недосконале законодавство, та й громадянам простіше вирішити своє питання, даючи хабар, ніж витрачати час на притягнення хабарника до відповідальності. Також він нагадав, що органи прокуратури після змін до законодавства виконують в цьому питанні лише координаційні функції, адже втратили право загального нагляду за дотриманням законодавства. Нині прокуратура Білої Церкви здійснює процесуальне керівництво в 5 кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів, одне з них – направлено до суду.

«Необхідно більш плідно працювати в цьому напрямку, - зазначив заступник міського голови Білої Церкви Геннадій Джегур. - Зараз проходять наради з працівниками органів місцевого самоврядування. Звертається увага на недопустимість такого ганебного явища, як корупція. Потужний карт-бланш дала нам держава в цьому напрямку, дозволивши створити центр адміністративних послуг, куди можуть звертатися як фізичні особи, так і підприємці. Він працює за принципом єдиного вікна, куди люди можуть здавати документи і у визначений законодавством термін отримати дозвільні документи. Аби цей центр ефективніше працював, потрібно поліпшувати його матеріальне забезпечення. Єдині реєстри, електронна черга запрацює в повній мірі після фінансової підтримки центру. Це все в найближчому майбутньому.  Я хотів би попросити, щоб підприємці, якщо стикаються з фактами корупції, зверталися і в органи місцевого самоврядування, і до правоохоронних органів».

Вадим Маршалок на круглому столі по боротьбі з корупцією

Голова Білоцерківської РДА Вадим Маршалок резонно зазначив, що корупцію породжує заплутане законодавство, яке дає можливість «петляти» чиновнику, виконуючи свою роботу чи швидше, чи повільніше, залежно від того, як його стимулюватиме громадянин. «Діюче законодавство дає чиновнику багато прав і він не несе ніякої відповідальності за свою бездіяльність, халатне відношення до роботи. В Грузії запровадили електронний документообіг і громадяни отримують відповідь від кількох хвилин до 3 днів, оминаючи контакт з чиновником», - сказав Вадим Маршалок.

Олександр Зінченко, начальник Білоцерківського МРВ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області СБУ, також повідомив про те, що його підлеглі виявили 6 правопорушень за 2014 рік і продовжують боротися з отриманням неправомірної вигоди.

На заході виступили також голова правління люстраційного відділу Білоцерківщини Ігор Гейла, начальник другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Білоцерківської ОДПІ Максим Мазуренко, прокурор прокуратури Білоцерківського району Геннадій Шурашкевич. Останній повідомив, що за минулий рік був складений 1 протокол щодо депутата сільської ради, якого оштрафували.

БЦ News запитав, як же діяти громадянам, якщо у них вимагають хабар і отримав ось таку, доволі чесну, відповідь: «Якщо йдуть натяки з боку посадових осіб, громадянин повинен перенести зустріч і звернутися до нас. За зверненням людини ми проводимо перевірку із залученням оперативно-технічних засобів, прокуратури, суду. Правда, по чинному законодавству на це витрачається багато часу, тому громадяни не охоче звертаються до правоохоронців. Їм простіше заплатити гроші за якийсь дозвіл, ніж принципово пройти такий довгий шлях, щоб покарати хабарника. Такі питання повинні вирішуватися протягом години чи доби максимум. Тоді ми не будемо просто розповідати, що ми щось робимо, що ми викрили одиничні випадки, а ми грубо кажучи, нічого не зробили. Тоді ми будемо дійсно оперативно реагувати на факти. Але тим не менше, незважаючи навіть на таке законодавство, ми просимо громадян звертатися до нас у випадку вимоги хабара», - зазначив Сергій Рудюк. 

Тож як висновок круглого столу: лише спільними зусиллями можна викорінити корупцію.

Прочитано 5653 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви оцінюєте той факт, що до міської ради тепер треба проходити через металеву рамку?

негативно, від кого ховається влада - 66.7%
позитивно, це потрібно для безпеки чиновників - 0%
я туди і так ніколи не ходив - 33.3%
я не розумію навіщо це зробили - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео