Які вакцини безпечні для вагітних?

  • Вівторок, лист. 01 2022
  • Автор 

COVID-19 може стати особливо ‌небезпечним ‌для‌ ‌жінок,‌ ‌які‌ ‌готуються‌ ‌стати‌ ‌мамами. Хвороба може стати причиною передчасних пологів і ускладнень, а немовля може потрапити до реанімації.

Від важкого перебігу COVID-19 захищають вакцини. Вакцини є безпечними для вагітних, та їх можна вводити протягом будь-якого триместру. Не потрібно відкладати вакцинацію до пологів.

Якщо ви вагітні та були щеплені раніше, вам слід зробити бустерну дозу.

Останні дослідження показали, що вакцинація майбутніх мам також дає захист новонародженим до 6 місяців

Для щеплення вагітних та жінок, які годують грудьми, віддають перевагу мРНК-вакцинам — Comirnaty/Pfizer-BioNTech та Moderna. Але якщо їх немає, можна використовувати вакцину Janssen. 

Вакцинуйтесь та збережіть своє життя та життя своєї дитини!

Перелік пунктів та центрів вакцинації від COVID-19 за посиланням.

Протягом минулого тижня в Київській області від COVID-19 вакцинувалася 5 671 людина. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Київської ОВА.

Наразі в медичних закладах Київської області на лікуванні перебувають 165 пацієнтів із гострою респіраторною хворобою COVID-19 та 26 – із підозрою на коронавірус. Це на 29 хворих менше, ніж минулого тижня. Протягом тижня, з 24 до 30 жовтня, в Київській області зареєстровано 769 підтверджених випадків COVID-19. Це на 3,1% більше, ніж попереднього тижня.

Загалом за весь час пандемії на Київщині зафіксовано 258 664 підтверджених випадки коронавірусної хвороби, зокрема серед дітей (віком 0-17 років) – 18 982.

Наголошуємо, вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

Від початку вакцинальної кампанії в регіоні здійснено понад 1 857 163 млн щеплень. За кількістю щеплень Київщина посідає ІІІ місце серед інших областей України.

Для того, аби зробити щеплення, необхідно звернутися за скеруванням до сімейного лікаря. Попри війну, в Київській області продовжують функціонувати 25 центрів масової вакцинації та 182 пункти щеплень, а також працюють 19 мобільних бригад.

За інформацією КОДА

Прочитано 2051 раз
Опубліковано в Медицина
Теги

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео