У Білій Церкві значно скоротилася кількість хворих на коронавірус

  • Середа, черв. 08 2022
  • Автор 

Проблема із захворюваністю на коронавірусом з початком війни відійшла на другий план. Вже майже ніхто не носить маски, не вимагають їх одягати в супермаркетах, транспорті, у приватних чи державних закладах. То можливо хворобу вже подолали? Та яка ситуація із захворюваністю у Білій Церкві?

6 червня головний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив таку статистику: в Україні за минулий тиждень зафіксували 1600 випадків коронавірусного захворювання, з них - 34 випадки закінчилися смертю, у тому числі померла одна дитина.

Наразі в Україні переважає штам «Омікрон». За словами Кузіна, після 24 лютого приблизно 60-65% точок, які раніше працювали над вакцинацією, припинили роботу. Водночас додатково працюють бригади, що вакцинують переселенців та людей, які живуть у віддалених районах на заході України. Наприклад, у Києві є вакцина Pfizer та CoronaVac.

У Білій Церкві статистика така: з 1 травня по 1 червня 2022 року зафіксовано 20 випадків, з них було госпіталізовано 14 осіб, а 6 - лікувалося амбулаторно. Станом на кінець травня 2022 року в Білоцерківській територіальній громаді вже було вакциновано: 80 751 особа – першою дозою; 78 515 осіб – отримали дві дози, 6 110 осіб – отримали бустерну дозу вакцини.

Тетяна Дідич, генеральний директор МЛ№3:

На сьогодні (3 червня, - ред.) на стаціонарному лікуванні перебуває 5 хворих, але один з них - важкий, на штучній вентиляції легень. Зменшення кількості хворих почалося з кінця лютого, ще перед війною. Я думаю, що цьому посприяло те, що багато людей отримали вакцини, а штам «Омікрон» є менш агресивним. У щеплених людей він часто протікає як ГРВІ. Відтак люди часом ігнорують і не звертаються до лікарів. Хоча у нас в місті всі, хто звернеться до лікаря, зможе отримати ПЛР-тести безкоштовно. Крім того сімейні лікарі мають швидкі тести.

Я закликаю всіх мешканців громади не зволікати та робити вакцинацію. Всі наші працівники вже отримали бустерну дозу. Вакциновані також потрапляли в лікарню, але хвороба протікала значно легше і летальних випадків не було. Наголошую, коронавірус ми ще не подолали, єдине, що в літній період знизилася кількість хворих, а також тривалість лікування стала меншою, оскільки у більшості пацієнтів хвороба протікає в легшій формі.

Прочитано 2755 раз
Опубліковано в Медицина
Теги

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео