Осіння подорож в Ризоположенський чоловічий монастир

  • Середа, жовт. 31 2018
  • Автор 

Осіннього сонячного дня члени клубу «Зарічани» Академії пенсіонерів Благодійного фонду К.Єфименка відвідали село Томашівку, що на Фастівщині. Академісти побували у Свято-Богородицькому Ризоположенському чоловічому монастирі, де стали учасника раннього богослужіння та приклонилися до Чудотворного образу Божої Матері.

Після богослужіння матушка Анісія провела чудову екскурсію, розповівши про історію садибного комплексу в Томашівці, створеного у 1910 році заможною польською родиною Хоєцьких. З 2000 року маєток віддали церкві.

tomashivka web3 1

Відвідувачів монастир вразив своєю красою. Будинок (часто його називають палацом) Хоєцьких є одним з найцікавіших зразків садибної архітектури Київщини, його навіть охрестили «Малим Ермітажем». Відремонтована, просто сяюча, яскрава будівля колишньої резиденції знатного роду Хоєцьких привертає до себе увагу своєю нетиповістю, вишуканим різьбленням та відкритою терасою. Це вже більше не світська споруда – в ній розташований храм монастиря. Навколо садиби багато різноманітних скульптурних композицій: біблійні сюжети, фонтан, леви, янголи тощо. Поряд утримується невеличкий зоопарк з екзотичними птахами (від фазанів та райських птахів до страусів). За палацом, у яру та по його схилах, розбитий гарний парк. Вся територія огороджена стінами з баштами.

zarich2

Завдяки вдалому розташуванню життя тут спокійне та розміряне порівняно з іншими монастирями. Неповторна природа, намоленість, спокій та благодать, які панують у цій святині, зробили екскурсію не лише пізнавальною, але й корисною для здоров’я.

З масою нових вражень, трохи втомившись фізично, але відпочивши душею, паломники благополучно повернулися додому.

Величезна подяка депутату Білоцерківської міської ради Юрію Миколайовичу Кошляку за те, що організував такий відпочинок.

Світлана Линник

Прочитано 2478 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео