Центр зайнятості запрошує школярів по тесту обрати собі професію

  • Понеділок, лип. 24 2017
  • Автор 

Вибір професії – дуже важливе рішення. Його результат впливає не тільки на майбутнє матеріальне благополуччя людини і її успішність в обраній професії, а й на самооцінку, психологічний комфорт, і особливо на те, чи буде вона відчувати себе щасливою. Щоб вибір професії не став помилковим, психологи радять проходити профорієнтаційне тестування.

Саме за допомогою тестів можна визначити професійні нахили, здібності та індивідуально-психологічні особливості людини і в результаті спрогнозувати її успішність у тих чи інших сферах діяльності та конкретних професіях. Проходити тестування у процесі прийняття рішення щодо вибору професії потрібно декілька разів, а вперше зацікавитися цим питанням варто у 14 років.

Технології не стоять на місці, і сьогодні тестування реально пройти самостійно в режимі on-line. Правда, за такого способу самопізнання є ризики, пов’язані з трактуванням результатів тесту. Ситуація схожа на таку: Ви – не медик за фахом, отримуєте з медичної лабораторії результати досліджень і … самостійно призначаєте собі лікування, яке можливо, призведе до неочікуваних наслідків. Тому, отримавши результати тесту, обов’язково зверніться за консультацією до професіоналів. Наприклад, до профконсультантів центрів зайнятості.

Консультація з фахівцем щодо вибору професії важлива у будь-якому віці, особливо, коли професійна стежина обирається вперше. Так усі центри зайнятості на постійній основі надають безкоштовні профорієнтаційні послуги учням загальноосвітніх навчальних закладів, в тому числі за допомогою тестів.

За статистикою щорічно ґрунтовне тестування у центрах зайнятості Київщини проходять понад 7 тисяч майбутніх випускників. Левову долю з них складають ті, що підходять до вибору професії серйозно. Та все частіше звертаються школярі, що належать до категорії невпевнених. Саме для них 10 травня в Україні стартував загальнонаціональний проект з профорієнтаційного тестування. Тільки за 2 місяці з моменту його старту правильність обраного професійного шляху за допомогою тестів перевірили 500 осіб із числа учнів випускних класів. Це не просто цифри, це -  їх перше доросле рішення.

Тож, якщо є бажання підійти до вибору професії з позиції дорослої людини, не гайте часу, навіть, якщо до закінчення школи Вам залишається ще 2 роки.

Тетяна Дем’янюк, начальник відділу організації профорієнтації

Київського обласного центру зайнятості

Прочитано 2777 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео