Іван Сердюк: "З першого квітня всі чотири перевізника Білої Церкви не мають права виїздити на маршрути"

  • Середа, бер. 16 2016
  • Автор 

Нова міська влада Білої Церкви вирішила розробити Концепцію розвитку громадського транспорту міста. Передбачається, що документ допоможе підвищити рівень сервісу пасажирських перевезень. Проте складається враження, що для міської влади у цій сфері є фахівцями будь-хто з України, окрім самих білоцерківців. Документ списаний з аналогічних напрацювань Вінниці та Полтавської області. Міський голова Геннадій Дикий каже, що до його розробки залучали тих людей, які реформували міські перевезення у Луцьку та Вінниці і обіцяє, що з місцевими перевізниками та пасажирами документ обговорять. Щоправда, коли це буде, влада не каже. Тому БЦ NEWS звернувся до одного із перевізників, а саме директора ПП «Валоїс» Івана Сердюка з проханням викласти свою точку зору на цю ситуацію.

Іване Михайловичу, 4 березня мав відбутися конкурс на перевезення пасажирів по міських маршрутах Білої Церкви. Проте влада його відмінила і почала розробляти Концепцію розвитку громадського транспорту у нашому місті. 1 квітня закінчується термін договору між міською владою та перевізниками. Хто возитиме надалі пасажирів міста?

Ми підготували документи на проведення конкурсу, але його відмінили, вирішивши розробляти Концепцію. Тому дійсно з 1 квітня всі чотири перевізника  Білої Церкви не мають права виїздити на маршрути. Міська влада каже, що укладуть якісь тимчасові договори, але це питання регламентується постанова Кабінету міністрів України №1081, де чітко сказано, що виконавчий орган міської влади має заключати договір з перевізниками на термін від 3 до 5 років. При місячних договорах не можливо взагалі планувати розвиток підприємства. Якщо ми хочемо аби перевізник оновив парк, договір треба заключати на 5 років. Ми нікуди не тікаємо з міста, а виконавчий орган нас контролює і дає вказівки як і що покращити. У минулу неділю я зібрав всіх водіїв, бо в них вже паніка. Будемо просити міську владу провести круглий стіл, обговорити це питання (як стало відомо, така зустріч запланована на 18 березня, - ред.)

Умови конкурсу вже тоді викликали обурення у міських перевізників. З чим ви не погоджуєтесь?

Головною вимогою було те, що до участі в конкурсі допускалися лише тих перевізників, у яких є автомобілі з більш, ніж 18 сидячими місцями для пасажирів. Також вимагалося обладнати машини GPS-навігацією, для того, аби можна було відслідковувати, як водій дотримується графіку руху та маршруту. З попередніх конкурсів залишилася вимога до наявності у перевізника пільгових категорій громадян. І якщо дві останні вимоги ми сприймаємо, то як можна різко замінити парк автомобілів під конкурс, не розуміємо. Ми раніше користувалися такими автобусами, де місць було більше 18. На 22 маршруті пасажири бачили, що їздили  маршрутки марки «Богдан». Виходили в рейс автомобілі «Еталон», проте з часом ми дійшли висновку, що їх експлуатація не дозволяє навіть заробити на заправку таких великогабаритних автобусів. Тому змушені були від них відмовитися та перейти на «БАЗ» і «Sprinter». Ми не проти використовувати ті автобуси, які будуть найзручніші для пасажирів, але неможливо працювати у збиток. Якщо ми переходимо на дорожчі в експлуатації маршрутки, то повинні й тариф піднімати. А підвищувати тариф на проїзд нині неможливо, бо доходи населення не ростуть.

Скільки у вас автомобілів на підприємстві?

148 автомобілів, з них всього 5 одиниць мають більше 18 місць. Всі інші, за пропозицією міською влади, треба поміняти. Кожна машина коштує від 500 до 700 тис. грн. Врахуйте, що до цієї вартості додаються банківські відсотки, які з усіма накрутками сягають 50-60%. У державі немає жодної програми, яка б допомагала закупляти нові авто. Ми розробили стратегію розвитку підприємства і збирались за певний період закупити 30 одиниць авто. Але тепер нова міська влада нам каже, що автомобілі на 11 пасажирів і з місцем для інваліда на візку вже не підходить для всіх пасажирів, а тільки для пільгових категорій. То як ми можемо планувати закупівлю авто, коли вимоги так різко міняються?

До того ж такої кількості автівок з 18 місць і більше просто ніде придбати в Україні. Черкаський завод «Богдан» не випускає їх стільки, бо ці марки авто економічно невигідні.

Ми з1994 року поступово розвивати транспорту мережу міста. У 2005 року створили єдине підприємство, з 2008 року підприємство працює на загальному оподаткуванню, останні два роки всі водії офіційно працевлаштувані. Десь біля 40 машин на підприємстві – це спільна власність водія і підприємства, є машини повністю у власності підприємства, а є – у власності водія.

Маємо своє СТО, яке ліцензоване і надає послуги з ремонту для усіх марок автомобілів. Щоденно зранку та увечері після роботи водії проходять медогляд. Регулярно сплачуємо податки. Ми не ходимо з протягнутою рукою і просимо владу просто по-людськи нас вислухати.

Скільки коштує облаштування GPS-установками однієї машини?

Близько 3000 грн. Ми згодні з такою вимогою, адже це дозволить перевірити режим роботи водія, швидкість та графік руху. Тому ми тільки «за». Але чи потрібно закуповувати таке обладнання вже зараз за умови, коли не проводиться конкурс і перевізники не знають про свої перспективи?

У концепції передбачається створення Служби пасажирських перевезень на базі КП «Тролейбусне управління». Ви знаєте про що йде мова?

Ні, нас до розробки Концепції не залучали. Ми не маємо нічого проти такої служби, проте її не треба створювати на базі комунального підприємства, бо це такий же перевізник як і ми, він є нашим конкурентом. Служба має діяти на базі виконкому, де є профільний транспортний відділ.

Чому водії проти того, аби обліковувати всіх пасажирів та точно знати, скільки перевезли пільговиків?

Чому водії проти? Бояться, що влада обкладе їх податками. Влада дуже просто може проконтролювати кількість пасажирів вже зараз через квитки, зареєструвавши їх у фінуправлінні. Також можна розробити єдиний проїзний квиток для пільгових категорій і при вході у маршрутках кожен пільговик зможе проводити його через зчитуючий пристрій. Це взагалі не проблема для водіїв, ми тільки за. Мені у такому разі легше буде довести владі, скільки я провіз пільговиків і на яку компенсацію претендую. Проте, на жаль, у бюджеті ні держави, ні місцевому немає грошей на всіх пільговиків, тому жодна влада не готова встановити такий облік пільговиків.

Коли останній раз ви отримали компенсацію за перевіз пільговиків?

Останній раз отримали за 2012 рік. Компенсацію зараз отримує лише «Тролейбусне управління». У договорі записано, що ми повинні перевозити 2 пільговиків. Я веду постійно розмову зі своїми водіями, що обов’язково треба перевозити дітей та літніх людей. Хоча б так. Тим більше, що й серед водіїв є пільговиків: афганці, чорнобильці, учасники АТО, які демобілізувалися.

Що ви робите, коли на водія надходить скарга?

Якщо є скарга, запрошуємо пасажира, водія і розмовляємо. Ставимо до відома водія, що якщо будуть ще 2-3 обгрунтовані скарги, він втратить роботу. Деякі водії проходять у нас після таких випадків трудотерапію, приміром прибираючи територію автопарку. Звісно, раз немає компенсації пільгового проїзду, то примусити водія возити всіх пільговиків буде незаконно з мого боку. Але чванство і грубість присікти треба негайно.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 березня на прес-конференції міського голови БЦ News поцікавився у Геннадія Дикого, чому до розробки Концепції розвитку громадського транспорту міста не залучають місцевих перевізників.

«Ви бачили у Вінниці дійсно зробили реформу транспорту і вона є вдалою? Що поганого у тому, що взяли певні абзаци з їхньої концепції? Нею займаються ті самі люди, що й у Луцьку та Вінниці…А зараз концепція висунута на обговорення. Звичайно, вона буде обговорюватися не тільки з перевізниками, але й з громадою. Саме головне для нас буде думка громади. Ми визначимось, коли буде обговорення. Зараз лише виставили проект концепції на сайт. На цю сесію ми її точно виставляти не будемо…

Перевізники зможуть їздити і з 1 квітня по тим маршрутам, які є на сьогодні. Для розробки транспортної схеми міста…це дуже велика робота…вона коштує 150-200 тис грн… долучаються інститути київські, харківські, житомирські. Будуть відштовхуватися від пасажиропотоку. Це наукова робота, фактично дипломна. Вінниця три роки реформувалася і проблем не було…Тому їздитимуть перевізники на підставі тимчасових договорів на три чи п’ять місяців…Конкурс буде, можливо в якісь іншій формі.

У нас тролейбусний парк знищений, залишилось 15 тролейбусів, їздить 400 маршрутних таксі, не всі ними задоволені. Не ведеться мова про знищення, йде мова про наведення елементарного порядку. Ми повинні ввести облік, щоб знати скільки пільговиків у нас, ввести облік всього пасажиропотоку. Навіть треба встановлювати табло, щоб пасажир бачив графік руху, як у Житомирі…Вимога щодо автівок з 18 місць і більше не буде стояти гостро, ми повинні просити водіїв. Нам треба якось зробити, щоб людям легше було їздити. Будемо збільшувати якимсь чином кількість комунального транспорту. Різких кроків, щоб хтось залишився без роботи, не буде», - відповів Геннадій Дикий.

Прочитано 20946 раз
Опубліковано в Громада

Коментарі  

Назар
+5 #11 Назар 22.03.2016, 12:14
Повністю підтримую мера, потрібно вже припинити цей бердак з маршрутками та їхніми перегонами, хамством водіїв, а в цих маршрутках, які перероблені з вантажних бусів, мало то що стоїш "раком" в час пік, так ще й пахнеш вітчизняним дизелем!
Влад
0 #12 Влад 24.03.2016, 11:21
:D :D
Люди зупиніться, самі на розумієте, що пишете.
Розвиток міста це чіткий план, та інструмент для реалізації, якого поки що ми не бачимо.
Коли в місті поїдуть великі автобуси їх інтервал збільшиться з 3-5 хв. на 20-30, і хотів би побачити, як люди з Леваневського буть добиратися на Сухоярську з пересадкою пл.Волі, і знову очікуючи 20 хв.
Перед тим, як щось писати, поцікавтеся, що саме пан Гнатюк та Дикий заклали в концепцію розвитку міста у сфері транспорту...
Влад
+1 #13 Влад 24.03.2016, 11:23
Скажу більше у мера є друзі мери інших міст - Житомир, Вінниця, Львів...каже що там вже відбулися зміни на "краще", м.Біла церква з населенням 150000 нас+-30000 повинно мати свій напрямок розвитку у цій сфері,який має значно відрізнятися від великих міст(обласних центрів) і дана концепція має бути розроблена сумісно з всіма діючими перевізниками та владою. Краще б зайнялися порядками у вже існуючих комунальних сферах - бардак усюди: тролейбусне управління, ЖКХ, дороги міста та прибудинкові територіі, Сміттєзвалище (яке з комунального перетворюється на приватне), це все людей не цікавить? А коли з масиву таращанського поїдете на тролейбусах потім і радості менше в очах стане і влада стане не такою...Власног о ж транспорту в концепції не передбачено - ТО ДЕ Ж ЦІ ЗМІНИ, якби діюча влада представила громаді міста 500 новеньких автобусів, то й не виникало б питань, а так їх ще дуже й дуже багато, і буде ще більше - це тільки початок "реформ" міста.
Влад
0 #14 Влад 24.03.2016, 11:25
Назар Ви мабуть забули запах Ікаруса та Лаза, мер Вам нагадає
Влад
+1 #15 Влад 24.03.2016, 11:28
Александр так "большие" автобусы как раз и списали власти, и законы изменили.Это же на в силах предприятиям.
Влад
-1 #16 Влад 24.03.2016, 11:31
Анатолій у Вас часом не Гнатюк прізвище? А в тролейбусному управлінні порядок? Може зробите день відкритих дверей? А приватні перевізники також відкриють звої двері, ТВ запросимо, газети та й подивимося де порядок...
Влад
-1 #17 Влад 24.03.2016, 11:36
так пускай будет, закупайте свой транспорт и вперед
Влад
+1 #18 Влад 24.03.2016, 11:39
Влад-вы бот? почему одно и то же пишете? проплаченный агент?
Владлен
0 #19 Владлен 24.03.2016, 11:40
:D

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео