Будівництво на землях для садівництва та дачних будинків

  • Середа, вер. 16 2015
  • Автор 

На Київщині запрацювали офіси «Правового порадника», у яких фахові юристи надають безкоштовні юридичні консультації. Проект діє за підтримки партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка».

Poradnik-redУ рамках ініціативи правники працюють над тим, щоб громадяни почувались упевнено в спілкуванні з державними чиновниками, знали та вміли відстояти свої законні права в органах державної влади.

Отримати безкоштовну правову допомогу можна в юридичних приймальнях «Правового порадника». У нашому місті приймальня працює за адресою: м. Біла Церква, вул. О. Гончара, 1А/42А, ІІ поверх. Також ви можете отримати консультації за телефоном: 38-08-00.

Цього разу юристи проекту сконцентрували увагу на питанні будівництва на непрофільних для цього землях, а саме для садівництва та землях для дач.

 

Будівництво на землях для садівництва

Згідно із статтею 35 ЗК, земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо.

Під садовим будинком, відповідно до п.2.4 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України №127 від 24 травня 2001 року, розуміється будинок   для   літнього   (сезонного) використання.

Зауважимо, що п. 3.48 ДБН 360-92 «Планування і забудова міських і сільських поселень» визначено регламент погодження граничних розмірів площі забудови і поверховості садового будинку, згідно з яким загальна площа і поверховість садового будинку та господарських будівель на ділянці встановлюються статутом садівницького товариства чи кооперативу за погодженням з місцевими органами архітектури та містобудування.

Також відзначимо, що основним призначенням земель садівництва є все ж закладення багаторічних плодових насаджень, а тому їх використання лише для будівництва житлових будинків та господарських споруд є порушенням режиму цільового використання земель.

Окрім того, зареєструвати постійне місце проживання у садовому будинку неможливо.

 

Будівництво дачних будинків

Дачні будинки - житлові будинки для використання протягом року з метою позаміського відпочинку(п.2.4 Інструкції).

Загальна площа і поверховість дачного будинку та господарських будівель на ділянці встановлюються архітектурно-планувальним завданням (зараз – містобудівні умови та обмеження) з урахуванням чинних будівельних та інших нормативів щодо відстаней та інсоляції будинків і територій суміжних ділянок, а також місцевих правил забудови (п. 3.48 ДБН 360-92).

Земельні ділянки, надані для дачного будівництва, відносяться до земель рекреаційного призначення, на яких забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель.

Відзначимо, що здійснення будівництва садових, дачних будинків можливе на підставі будівельного паспорту, який визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.

Будівництво будинків із зазначеними параметрами здійснюється на підставі повідомлення про початок будівельних робіт, а введення в експлуатацію – на підставі декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Прочитано 107494 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео