Щодо надання адміністративних послуг: роз'яснення фахівців

  • Вівторок, лип. 21 2015
  • Автор 

На Київщині запрацювали офіси «Правового порадника», у яких фахові юристи надають громадянам безкоштовні юридичні консультації з будь-яких нагальних питань. Проект діє за підтримки партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка».
Правники прагнуть, щоб громадяни почувалися впевнено в спілкуванні з посадовцями, знали та вміли відстояти свої законні права.


Отримати безкоштовну правову допомогу можна в юридичних приймальнях «Правового порадника». У нашому місті приймальня працює за адресою: м. Біла Церква, вул. О. Гончара 1А/42А. Також Ви можете отримати консультації за телефоном: 38-08-00

Цього тижня юристи проекту розповідають про адміністративні послуги та їх особливості.

Отримати паспорт, зареєструвати шлюб, зареєструвати новонароджену дитину, зареєструвати автомобіль, отримати статус підприємця, оформити земельну ділянку - усе це адміністративні послуги, які громадяни отримують від суб'єктів владних повноважень.

Підстава для надання адміністративної послуги - звернення приватної сторони (громадянина) до публічної (державного або муніципального органу) з метою реалізації останнім його владних повноважень в інтересах заявника.

Загальні умови надання адміністративних послуг визначає Закон України «Про адміністративні послуги».

Надання послуг ґрунтується на принципах рівності всіх перед законом, відкритості та прозорості, оперативності та своєчасності, доступності та зручності для суб'єктів звернень, неупередженості та справедливості.

Посадовими особами має бути забезпечено прийом суб'єктів звернень згідно з графіком. Кількість годин прийому суб'єктів звернень має становити не менше 40 годин на тиждень, у тому числі в суботу - не менше шести годин.

На кожну адміністративну послугу є інформаційна картка з усіма необхідними заявнику даними. Такі картки обов'язково розміщують на офіційному веб – сайті суб'єкта надання адміністративної послуги та у місці прийому заявників.

Адміністративні послуги надають через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, має право на адміністративні послуги незалежно від реєстрації її місця проживання чи місця перебування, окрім випадків, установлених законом.

Заява на отримання адміністративної послуги подається в письмовій/усній формі.

Письмова заява може бути подана особисто, надіслана поштою або у випадках, передбачених законом, за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку.

Важливо! Заборонено вимагати від суб'єкта звернення документи або інформацію, які не передбачені законом.

Бланки заяв на надання адміністративних послуг - безплатні.

Граничний строк надання адмінпослуги визначається законом. У разі якщо законом такий термін не визначений – він не може перевищувати 30 календарних днів з дня подання суб'єктом звернення заяви та документів, необхідних для отримання послуги.

При наданні адміністративних послуг у випадках, передбачених законом, стягується плата (адміністративний збір). У сфері соціального забезпечення громадян ці послуги безкоштовні.

Збір єдиноразовий за весь комплекс дій та рішень суб'єкта надання адміністративних послуг (включаючи вартість бланків, експертиз, отримання витягів з реєстрів тощо).

Стягнення будь-яких додаткових платежів або вимагання коштів забороняється.

Внесення відомостей до реєстрів, інших інформаційних баз, які використовують для надання адміністративних послуг,- безкоштовне.

Для зручності заявників, при місцевих державних адміністраціях та радах можуть (а у містах обласного значення, Києві та Севастополі – обов'язково) створюватись постійно діючі робочі органи або структурні підрозділи виконавчого органу міської, селищної ради або Київської, Севастопольської міської державної адміністрації, районної, районної у містах Києві, Севастополі державної адміністрації, який надає адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб'єктами надання послуг (Центри надання адміністративних послуг). Вони є єдиним координуючим центром надання таких послуг, куди заявник може звернутись практично з усіх питань та в єдиному місці отримати переважну більшість адміністративних послуг.

Заявники мають право на безкоштовну інформацію через Реєстр адміністративних послуг на Урядовому порталі, через цілодобову Урядову телефонну довідку (0 800 507 309) та інформування через ЗМІ.

У тестовому режимі функціонує Єдиний державний портал адміністративних послуг (http://poslugy.gov.ua/) із переліком доступних в Україні адміністративних послуг, порядком їх надання, розміром плати за них (адміністративного збору) документами, які за результатом надання ви отримаєте.

Окрім того, згодом буде можливість отримати окремі адміністративні послуги без необхідності відвідання органу, що їх надає або Центру надання адміністративних послуг, а за допомогою мережі Інтернет.

Прочитано 3824 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео