Священники ПЦУ відправили першу службу в Свято-Георгіївському храмі

  • Понеділок, трав. 08 2023
  • Автор 

6 травня у Свято-Георгіївському храмі на Замковій горі відбулася справді історична подія. У день вшанування пам'яті святого Юрія (Георгія) Побідоносця у храмі відслужили молебень священники Білоцерківської єпархії Православної церкви України.

IMG 20230506 152246 1

"Христос Воскрес! Сьогодні у цьому храмі Божому, який є символом нашого міста Білої Церкви, в честь якого і названо було наше місто, який є символом великої і живої віри в Бога, вперше прозвучала молитва рідною українською мовою. За Україну, за наше місто. Особливо піднесена була молитва за тих, хто сьогодні ціною власного життя боронить нашу Україну, проявляючи велику мужність на цілий світ. Кожен з воїнів та захисників нашої Батьківщини бере приклад зі святого великомученика Георгія Переможця, в честь якого і названо цей храм", - з такими словами звернувся до віруючих отець Микола, настоятель храму Покрови Божої Матері, секретар Білоцерківської єпархії Православної Церкви України, військовий капелан.

IMG 20230506 145630 1

IMG 20230506 150028 1

 

Він нагадав білоцерківцям, що святий Георгій, який проживав у ІІІ столітті в Римській імперії, був начальником охорони імператора, який ревно сповідував язичництвом і знищував християн. Зрештою воїн став на захист християн і сам витерпів страшні муки від імператора за віру Христову. "Нині, через більше як дві тисячі років, здавалося б що у наш час таке неможливо. Але новітній імператор російської федерації нині наказує своїм військовим не лише завоювати чужу державу, а й піддавати тортурам українців, у тому числі літніх людей та дітей. Але як тоді впала Римська імперія, а християнство стало релігією у цілому світі, так і нині правда переможе неправду, а світло - темряву. Сьогодні ми, український світлолюбивий народ, який довіряє своє життя Богові, віримо і щиро переконані в тому, що Господь недаремно дав можливість вистояти і дасть можливість перемогти. Молитва за перемогу і мир лунала в цьому храмі, що колись збудував засновник міста князь Ярослав Мудрий, християнське ім'я якого було Георгієм, і був відбудований в наш час людиною, якій Господь дав можливість досягти успіхів та відбудувати його. Віримо, що Господь дасть сили завершити ремонт у храмі та кожного дня у ньому лунатиме молитва до милосердного Господа нашого Ісуса Христа, - сказав Микола Гопайнич.

 

IMG 20230506 153514 1

IMG 20230506 154116 1

Усі священники Білоцерківської єпархії подякували Костянтин Єфименко, який збудував Свято-Георгіївський храм, за можливість провести службу з нагоди дня вшанування святого Георгія Побідоносця. До храму завітало чимало білоцерківців, які щиро раділи можливості почути молитву рідною мовою в храмі, що стоїть на святому місці для кожного білоцерківця, місці з якого починався град Гюргів: на Замковій горі.

Прочитано 3124 раз
Опубліковано в Фото

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео