Білоцерківці вдруге спробували переконати священників та вірян УПЦ МП перейти до ПЦУ

  • Вівторок, квіт. 11 2023
  • Автор 

11 квітня біля Спасо-Преображенського храму, який наразі перебуває в користуванні УПЦ (МП) пройшов багатолюдний мітинг.

 

11 mp8

На ньому білоцерківці збирали підписи щодо переходу Спасо-Преображенського собору до Православної церкви України (ПЦУ) і провели загальні збори релігійної організації Спасо-Преображенського собору Білоцерківської єпархії ПЦУ, на якому постановили внесли зміни в статут, про те, що собор переходить до ПЦУ. Власне, такі рішення прийняли та частина учасників мітингу, які прийшли до стін собору з намірами переконати священників та вірян собору відмовитися від канонічного зв’язку з московським патріархатом.

11 mp9

Спілкування між білоцерківцями, які виступали за збереження собору в структурі УПЦ (МП) і тими містянами, хто вимагав відмовитися від зв’язку з російською церквою, було гарячим і подекуди переходило на взаємні образи та лайки. «Сектанти», «біснуваті», «сатаністи», «безбожники», «розкольники» - ці слова лунали у повітрі частіше, ніж переконливі аргументи. Людські крики заглушували церковні дзвони та молитви прихожан УПЦ (МП), які стали стіною перед дверима храму і категорично відмовилися впускати до божого дому тих, хто вимагав від них зректися зв’язку з російською церквою. Власне, саме цього зв’язку прихожани собору вперто не визнають. Чи це свідома позиція, чи їх ввели в обману священники УПЦ МП, сказати важко. Однак і священники єпархії, і самі віряни безкінечно повторювали, що вони буцімто належать до канонічної церкви, не мають ніякого відношення до московського патріархату, моляться за здоров’я воїнів та душі загиблих військових. Спробував у цьому запевнити мітингарів і митрополит Білоцерківський та Богуславський Августин, який вийшов на переговори. Допомагали йому священники, один з яких переконував, що його син теж служить на фронті.

11 mp2

11 mp3

Один чоловік почав наводити приклади виступів Августина. «У 1997 році на арехієрейському соборі ви закликали накласти анафему на патріарха Філарета. Хіба не так? У 2006 на всесвітньому руському православному соборі ви заявили у москві: «Мы ждем шагов со сторони россии как отряд, который ждет команды, чтобы броситься в бой, наступило время действовать решительно». Це такі слова личать священнику?», - допитувався чоловік у владики. Августин запевняв, що ті слова вирвані з контексту. І переконував, що буцімто не проти об’єднання та служіння українською мовою: «Буде об’єднання, тільки не так, як зараз кажуть «геть московського попа». Ми одної віри. Я не один раз оголошував в церкві, що хто хоче службу українською мовою, я особисто буду вам правити. Не буде об’єднання, якщо одна сторона нав’язує та ставить умови».

11 mp5

Секретар Білоцерківської єпархії Православної Церкви України, настоятель Церкви Покрови Божої Матері, військовий капелан отець Микола нагадав владиці Августину і всім присутнім, що у 2015 році предстоятель УПЦ (МП), митрополит Онуфрій не підвівся під час зачитування у Верховній Раді імен Героїв України, зокрема й загиблих в АТО. «Ось так ви насправді вшановує воїнів, які загинули за Україну. Путін напередодні вторгнення заявив, що він іде в Україну захищати права віруючих УПЦ, тобто вашої церкви. У Бучі, Бородянці, Ірпені, Харкові священники приймали у себе військових чеченців, росіян. У багатьох містах ваші священники зустрічали російську армію з хлібом і сіллю. Ваші священники були навідниками на позиції наших воїнів.

11 mp6

11 mp7

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті у висновку релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви зазначила про наявність церковно-канонічного зв’язку з московським патріархатом. На підставі цього був розірваний договір на оренду приміщень Лаври з вашою церквою. Тут, у Спасо-Преображенському соборі проповідувалося про «триединую неделимую великую Русь», а це мається на увазі росія, Україна і білорусь. Саме у вашому храмі з 2014 року ваші священники не визнають хрещення і вінчання, здійснене у храмах ПЦУ. Ви навіть родичів загиблих воїнів, який вже відспівали в ПЦУ, переконуєте відспівати повторно по-вашому! В оману людей вводить те, що у вас не написано УПЦ (МП). Але ж про це свідчать дані експертизи. Ваша церква є п’ятою колоною ФСБ. Ми вас не виганяємо. Ми вас просимо перейти в єдину помісну Православну церкву України під керівництвом митрополита Епіфанія. Владико, ваш синод навіть не прийняв Президент України, тому що добре знає, що ви за церква».

11 mp10

Знайти порозуміння між прихильниками та противниками Православної церкви України не вдалося. До храму мітингарів теж не пустили. Жінки з дітьми та люди похилого віку, яких було більшість, заступили двері та постійно співали молитву до Богородиці. Невелика спроба пройти до храму викликала штовханину та була зупинена поліцією.

11 mp11

Тож ініціатори мітингу вирішили йти до міськвиконкому з вимогою провести позачергову сесію Білоцерківської міської ради, на якій розглянути питання скасувати договори оренди на будівлі, що наразі займає УПЦ (МП) та акти постійного користування ними земельними ділянками. Міський голова Геннадій Дикий вийшов до громади, запевняв, що все треба робити по закону. Зрештою домовилися провести позачергову сесію за тиждень, де буде розглянуте це питання.

Прочитано 3254 раз
Опубліковано в Фото

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео