Що варто знати про програмний РРО для бізнесу?

  • Середа, груд. 27 2023
  • Автор 

Програмний реєстратор розрахункових операцій підходить для різних сфер бізнесу. Він вважається цифровою альтернативою касових апаратів, який видає чеки. Його застосування є обов’язковим відповідно до законопроекту № 8401. В цій статті разом з Торсофт torgsoft.ua/options/prro/ детально розглянемо особливості ПРРО, тому продовжуйте читати, щоб дізнатися всю необхідну інформацію. 

Що таке програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО)?

Програмний РРО - це спеціалізоване програмне забезпечення, яке часто використовується через смартфон для реєстрації та зберігання даних про грошові операції, зокрема продаж товарів або послуг. У контексті ринку України ПРРО використовується для ведення реєстрації розрахункових операцій у формі електронних чеків, що є обов'язковими згідно законодавства України.

Основна функція Програмний РРО це забезпечити точну і унікальну реєстрацію кожної операції, включаючи інформацію про суму, дату проведення, товари або послуги, інформацію про покупця та ідентифікаційні дані продавця. Ця інформація надалі використовується для податкового обліку, звітності перед податковими органами та для контролю за рухом грошей в підприємстві.

Програмне РРО може бути вбудованим в касовий апарат або фіскальний пристрій, але може також функціонувати у вигляді програмного забезпечення на комп'ютері або іншому пристрої, який обладнаний спеціальною програмною частиною для збереження і передачі даних.

Хто повинен перейти на програмний РРО?

Один із суб'єктів господарювання, який повинен перейти на програмне забезпечення для реєстрації розрахункових операцій (програма рро), відповідно до українського законодавства, це платник податку на додану вартість (ПДВ). Посилання на відповідне законодавство знаходиться в "Положенні про ведення касових операцій за допомогою реєстраторів розрахункових операцій" затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 р. № 1138.

Зазначене положення згідно чинного законодавства України обов'язкове для суб'єктів господарювання, які мають обов'язок вести касові операції, і вимагає, щоб вони укладали угоди на обслуговування реєстраторів розрахункових операцій з виробниками (постачальниками) програмного забезпечення, яке забезпечує реєстрацію розрахункових операцій.

Переваги програмного РРО

Варто розуміти які переваги можна отримати, використовуючи програмне РРО. Перечислимо їх:

  • Програма РРО за вартістю значно нижча, ніж ціна фізичного касового апарата (РРО), оскільки підприємець, що користується програмним ПРРО, сплачує лише щомісячний тариф. 

  • Реєстрацію программа ПРРО можна виконати в режимі онлайн, що займає до 1 дня. У випадку РРО, для його встановлення потрібно подати заяву в ДПС та ЦСО, що може зайняти до 5 днів.

  • Програмне РРО можна інтегрувати з обліковими системами, такими як CRM, системами управління складом та іншими. Підприємець має можливість видавати фіскальні чеки, працюючи в звичному для себе сервері.

  • Програмне РРО автоматично генерує фінансову звітність, а також надає підприємцю можливість отримати статистику продажів за будь-який період.

Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій сприяє підвищенню прозорості та ефективності обліку у роздрібній торгівлі, а також забезпечує владі можливість контролю за оподаткуванням та уникненням податкових шахрайств. Різні потреби бізнесу потребують програмний реєстратор розрахункових операцій, тому підприємцям варто детально ознайомитися з цим якомога швидше. 

 

Прочитано 446 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео