Новий законопроєкт пропонує обмежити ставку по кредитам

  • Понеділок, трав. 17 2021
  • Автор 

ІУА Верховної ради України повідомило про новий законопроєкт 5184, в якому пропонується обмежити відсоткову ставку по мікрокредитам потрійною обліковою ставкою Нацбанку.

Також відповідно до положень проєкту, пеня і штрафи в сумі не можуть перевищувати половину суми кредиту, отриманого позичальником. На сьогодні мікрокредит не може перевищувати суму в 30 тисяч гривень - 5 мінімальних зарплат, якщо позика оформляється в МФО. Для банку встановлено обмеження в 10 мінімальних зарплат або 60 тисяч гривень, які позичальники можуть оформити на строк до року.

Комітет з питання інтеграції України в Європейський Союз схвально відгукнувся про законопроєкт, вказавши, що положення не суперечать Угоді про асоціацію, але потребує правки, щоб довести документ до відповідності Директиви 2008 року, а також усунути всі некоректні правові моменти.

Нагадаємо, що мікрофінансовий ринок уже другий рік зазнає значних змін. Так, зараз МФО зобов'язані повідомляти в кредитному договорі і до його підписання про всі умови і підводні камені. Позичальник повинен заздалегідь знати підсумкову вартість кредиту, розмір реальної річної відсоткової ставки, штрафи і комісії, пені. Більшість компаній прагнуть дотримуватися вимог законодавства, але все ж залишаються кредитори, що вводять споживачів в оману.

Згідно з дослідженнями, більшість позичальників залишаються малограмотними в фінансових питаннях, особливо в сфері кредитування. Споживачі не знають про свої права і можливості. Сервіс Crezu, де можна взяти кредит на карту без відмови, поділився з читачами порадами, як уникнути недобросовісних кредиторів:

  1. Не варто звертатися до приватних інвесторів, особливо, якщо пропонують позики під заставу майна - занадто високий ризик шахрайства. МФО працюють в рамках закону.

  2. Якщо МФО видає гроші до підписання кредитного договору - краще пошукати іншу компанію. Всі умови повинні бути відомі позичальникові заздалегідь.

  3. Використовуйте агрегатори для пошуку надійних компаній. Це дозволить заощадити час, так як в базі вже зібрані перевірені кредитори. Але є нюанс. Деякі агрегатори беруть плату за послуги. Вибирайте безкоштовні сайти, які не беруть дані банківської картки. Crezu - один з таких сервісів.

Також експерти Crezu відзначають, якщо позичальник віддає перевагу самостійний пошук компаній, то варто перевіряти URL-адреси, так як часто шахраї використовують максимально схожі з офіційними сайтами МФО домени.

 

Прочитано 956 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео