Питання розвитку парку ім. Т. Г. Шевченка "зайшло в тупік"

  • П'ятниця, бер. 19 2021
  • Автор 

17 березня на засіданні постійної депутатської комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, транспорту і зв’язку, торгівлі, туризму, послуг і розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації, розвитку агропромислового комплексу заслухали звіти 5 комунальних підприємств.

Розкажемо про найцікавіше зі звітів.

Так, директор КП БМР «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку імені Т. Г. Шевченка» Андрій Доміловський заявив, що прийняв підприємство на початку 2020 року із заборгованістю у понад 1 млн грн. Нагадаємо, до нього парком керував Володимир Грибовський, робота якого викликала подив у депутатів міськради і навіть спроби звільнити його із займаної посади. Але міський голова Геннадій Дикий постійно захищав невдаху-керівника і ветував рішення депутатів.

У 2020 році підприємство скоротило кількість працівників на 5 осіб до 13 працівників, зменшивши витрати на оплату праці до 707 тис грн. Скоротилися й доходи парку. Адже у 2020 році він активно працював, за словами директора, не більше 3 місяців. Так, у 2019 році доходи парку становили 1, 982 млн грн, то у 2020 році – лише 1, 044 млн грн. Заборгованість по зарплаті (станом на 1.10.2020 року) – 652, 9 тис грн, а по податкам – 361 тис грн. Збиток підприємства за 2020 рік - 900 тис грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вижити, якщо «кіна не буде»?

З усіх атракціонів безпечно можна експлуатувати лише дитячу залізницю, атракціон «Карнавал», «Сонечко», «Колесо огляду» і то тільки після косметичного ремонту. Інші атракціони взагалі не придатні до експлуатації. Тому директор планує їх демонтувати, а на вільне місце запросити приватні фірми, які мають у власності атракціони та можуть розміщувати їх у парку. Адже купувати атракціон дорого, він коштує від 1, 5 млн грн. Дивно, чому упродовж 2020 року жодного демонтажу так і не провели. 

Депутати цікавилися, чи можна відремонтувати павільйон "Оранжерея", як планує розвивати парк директор, чи можна якось покращити зовнішній вигляд дерев'яних будиночків, які колись парку подарував "Будмаркет".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор "БВАК": "Якщо забрати дохід від оренди, то аеродром через рік треба буде закрити"

Депутат Андрій Король нагадав, що у 2020 році депутати прийняли рішення про передачу в оренду Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви таких об’єктів парку, як «Оранжерея» та «Танцювальний майданчик», яка при керівнику Володимиру Бабенку планувала їх реставрувати та використовувати для розваг. Проте при новому керівнику агенції Олексію Прилуцькому ці об’єкти так ніхто й не взяв в оренду. Директор парку Андрій Доміловський не зміг відповісти на питання, чому так сталося.

Також депутати піднімали питання щодо функціонування дерев’яних будиночків у парку, в якому продається різна продукція. Наразі працює 5-6 будиночків. Орендар платить за нього 3500 грн щомісячно.

Також варто додати, що на реконструкцію парку Шевченка на 2021 рік в бюджеті міста закладено 2, 5 млн грн. Що саме за ці кошти будуть робити, директор парку не повідомив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Будинок урочистих подій» змагається за молодят зі своїм орендарем

Спроби реконструювати парк уже були. Так, у 2016 році в Білій Церкві відбулася презентація концепції сталого розвитку парку  ім. Т.Г.Шевченка. Вона була розроблена архітектурним бюро Кульман. Але далі презентації діло не пішло. А в 2019 році провели конкурс на кращий проєкт реконструкції парку. Але так і не змогли обрати кращий проєкт. 

Натомість колишній директор парку Володимир Грибовський спричинив скандали тим, що дозволив зрізати дерева під розміщення атракціонів, а ще тим, що парк заробляв гроші на програмі «Турбота». Також за колишнього керівника Грибовського в парку двічі всихала новорічна ялинка, яку з помпою висаджували під свято, натомість з'явилося кафе, де можна було покурити кальян. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Родинний підряд або хто наряджав місто до новорічних свят

Новий керівник парку Андрій Доміловський прибрав кафе з продажу кальяну, відновив газони, висадив нові дерева та клумби. Посаджена і нова ялинка, щоправда значно менша за попередниць, але поки що жива і здорова.  

Прочитано 950 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео