Наскільки збільшиться пенсія у березні?

  • Вівторок, лют. 26 2019
  • Автор 

У лютому поточного року урядом прийнято постанову № 124 щодо проведення індексації пенсій у 2019 році. Документом визначено механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій (за зверненнями по 31.12.2018) відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, який проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Також, установлено одноразову доплату до пенсії тим особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон) та через низьку заробітну плату не отримають індексацію, але мають великий страховий стаж (особи, які вийшли на пенсію після 01.10.2011: понад 35 років для чоловіків і понад 30 років для жінок та особи, які вийшли на пенсію до 01.10.2011: понад 25 років для чоловіків і понад 20 років для жінок), а також для особам, зазначеним в абзаці другому пункту 41 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону, розмір пенсій яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та доплати, передбаченої абзацом третім пункту 2 цієї постанови) станом на 1 березня 2019 р. не перевищує мінімального розміру пенсії за віком, встановленого частиною другою статті 28 Закону.

Така одноразова доплата визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 р. та збільшеного на коефіцієнт 1,61 і складає 2410,17 грн. Виплата одноразової доплати до пенсії буде проведена рівними частинами у березні та квітні 2019 року. При цьому, сума одноразової  доплати до пенсії не включається до середньомісячного сукупного доходу сім’ї під час розрахунку розміру житлової субсидії та під час визначення права на надання пільг окремим категоріям громадян згідно з Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389.

Автоматичний перерахунок пенсії відбуватиметься щорічно. Наступного разу пенсії осучаснять з 1 березня 2020 року.

Звертаємо  увагу, що загальні розміри пенсій, призначених за «спеціальними законами» (держслужбовців, науковців і т.п.),  не перераховуватимуться, а лише в частині розміру пенсії, розрахованого за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», що є складовою загального розміру пенсії і застосовується для розмежування джерел фінансування.

Білоцерківське об’єднане управління ПФУ Київської області

Прочитано 1259 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео