Платники податків сплатили до бюджету Білої Церкви майже 1 млрд. грн

  • Понеділок, лют. 18 2019
  • Автор 

14 лютого відбулася прес-конференція начальника Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області Павла Козирєва щодо підсумків за 2018 рік. Зокрема, до бюджету Білої Церкви було мобілізовано майже мільярд гривень (923 млн. 376 тис. грн.), що на 18%, або на 141,5 млн. грн. більше, ніж за 2017 рік!

Білоцерківське управління ГУ ДФС у Київській області обслуговує м. Біла Церква та Білоцерківський, Ставищанський, Володарський, Рокитнянський, Сквирський, Тетіївський райони. А це майже 30 тис платників податків, з яких майже 20 тис – ФОПи.

Саме платники податків вищеназваних територій сплатили до державного бюджету за 2018 рік 1, 654 млрд. грн, з них майже 1 млрд грн – це юридичні особи. Найбільший розмір податкових надходжень від ФОПів становить ПДФО та військовий збір, а від юридичних осіб – ПДВ, податок на прибуток підприємств.

А до місцевого бюджету платники податків сплатили майже 2 млрд грн, з яких лише в бюджет Білої Церкви – 923, 3 млн. грн. При чому левова частка наповнення місцевого бюджету залежить саме від податків ФОПів ( ПДФО, єдиний податок, плата за замелю тощо).

Павло Козирєв також відповів на запитання журналіста БЦ News щодо сплати земельного податку фізичними особами у Білій Церкві за минулий рік. Нагадаємо, Білоцерківська міська рада у 2017 році встановила на 2018 рік розмір податку на землю – 1, 5% від нормативної грошової оцінки, що спричинило масу протестів у місті, адже людям довелося платити приблизно по 560 грн податку за сотку землі біля своїх будинків. Тоді міська влада Білої Церкви заявила, що вони «не доопрацювали це питання» та у липні 2018 року зменшила відсоток з 1, 5% до 0, 1%. Як виявилося, це вже було запізно.

«Згідно Податкового кодексу громада повинна заздалегідь подумати про наступний рік та прийняти ставки податків до червня поточного року. Це стосується не лише податку на землю, а й нерухомого майна, транспортного збору, єдиного податку тощо. Через певні напруження в громаді Білої Церкви, пов’язані з невдоволенням ставкою податку на землю, яку прийняли у 2017 році, міська рада вже після 1 липня 2018 року прийняла зміни, зменшивши податок у 15 разів, чим створила певні проблеми. Адже такого раніше ніколи не було. ДФС була змушена звертатися за роз’ясненнями до Міністерства фінансів з цього приводу. Ніякої іншої схеми вирішення цієї проблеми немає, аніж звернення громадянина з оскарженням розміру податку до центрального офісу ДФС. Офіс розглядає кожне звернення і дає нам вказівку перерахувати у разі потреби. Тому дуже важливо виконавчим комітетам більш професійно підходити до обговорення з громадою ставок податків на наступний рік. У 2019 році буде діяти той розмір земельного податку, який був прийнятий у червні 2018 року», - зазначив Павло Козирєв.

Прочитано 964 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео