На розвиток КП БМР "БВАК" планується витратити 93 млн. грн

  • Четвер, лист. 29 2018
  • Автор 

29 листопада на сесії БМР прийняли три рішення, які стосуються КП БМР «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс».

Зокрема, затвердили Програму модернізації аеродрому «Біла Церква» комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» на 2019-2021 роки. Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації програми становить майже 93 млн. грн. Кошти пропонується виділяти таким чином: 2019 рік – 16 820,000 тис. грн; 2020 рік – 33 980,000 тис. грн; 2021 рік – 42 160,000 тис. грн.

Фінансування програми здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, незаборонених чинним законодавством (власних фінансових ресурсів КП БМР «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс», міжнародних донорських організацій, отримання грантів, державних програм у межах реалізації Національної транспортної стратегії та розвитку регіональних аеропортів Міністерства інфраструктури України, Державного фонду регіонального розвитку, залучення іноземних інвестицій тощо).

Метою програми є модернізація аеродрому, експлуатантом якого є КП БМР "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс", та створення на його базі міжнародного аеропорту "Біла Церква" у відповідності з міжнародними стандартами

Також депутати підтримали звернення до Кабінету міністрів України щодо безоплатної передачі у комунальну власність територіальної громади міста Біла Церква частини майна аеродромного комплексу, а також надали згоду на безоплатну передачу у комунальну власність територіальної громади міста Біла Церква частини майна аеродромного комплексу, яке належить Державному концерну «Укроборонпром», а саме: руліжні доріжки, 25 стоянок для літаків та земельні ділянку під ними площею 130 га.

Як відомо, у 2008-2009 роках за всебічного сприяння Уряду США та фінансового забезпечення від його підрозділу USTDA була залучена консалтингова компанія "Солід Тім", яка розробила техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проекту розбудови Центру повітряних вантажних перевезень на базі КП БМР "БВАК", що вже на той час підтверджувало перспективність створення в Білій Церкві міжнародного вантажного аеропорту (хабу). Через низку макроекономічних та політичних проблем в Україні в 2009-2010 роках даний проект не був доведений до реалізації.

У 2017-2018 роках Міністерство інфраструктури України вже спільно з делегацією ЄС зацікавились проектом КП БМР "БВАК" та обрали його в ролі пілотного в галузі аеропортів для розробки попереднього ТЕО. Така розробка пред-ТЕО виконана в рамках програми AASISTS з технічної допомоги ЄС для України в частині реалізації Угоди про Асоціацію та Національної транспортної стратегії 2030. Незалежні авіаційні експерти AASISTS ретельно опрацювали попереднє ТЕО проекту створення Міжнародного аеропорту "Біла Церква" з мультимодальною інфраструктурою для вантажних і пасажирських авіаперевезень та створення центру з технічного обслуговування літаків.

Результати та позитивні висновки пред-ТЕО делегація ЄС та їх експерти презентували 5 липня 2018 року Міністру інфраструктури України Омеляну В.В. та міжнародним фінансовим установам ЄБРР та IFC. Європейські консультанти визнали даний інвестиційний проект перспективним для подальшої реалізації. Наступними організаційними кроками є розробка повноцінного ТЕО та мастерплану розвитку аеропорту в Білій Церкві.

Прочитано 1035 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео