У Білій Церкві планують створити автоматичну систему обліку податків на землю

  • Понеділок, груд. 18 2017
  • Автор 

Білоцерківське відділення ГУ ДФС у Київській області та виконавчий комітет міської ради Білої Церкви мають намір підписати меморандум про співпрацю щодо створення автоматичної системи обліку податку на землю. Про це повідомив начальник Білоцерківського відділення ГУ ДФС у Київській області Павло Козирєв під час наради за участі першого заступника міського голови Інни Новогребельскої та представника КП «Агенції розвитку Білої Церкви» Андрія Прилуцького.

Зокрема, Павло Козирєв сказав: «Ми запропонували міській владі підписати меморандум про співпрацю  щодо створення автоматизованої системи обліку податку на землю у місті Біла Церква та зробили перший крок у цьому напрямку».

Він підкреслив, що така автоматизована система дасть змогу збільшити надходження у місцевій бюджет та зекономити час для роботи за іншими напрямками. Обов’язковими складовими автоматизованої системи мають бути: паспортні дані, місцезнаходження земельної ділянки, площа, кадастровий номер та дата реєстрації ділянки а також інформація про наявність пільг, належність ділянки до економічної зони міста.

За 2016 рік надходження до бюджету м. Біла Церква від сплати земельного податку фізичними особами склали 10,8 млн. грн. Для порівняння, за відповідний період у бюджет м. Черкаси надійшло 18,7 млн. гривень від плати на землю.

За словами начальника Білоцерківського відділення ГУ ДФС у Київській області, сьогодні є певні проблеми по сплаті земельного податку колишніми пільговиками. Справа в тому, що змінами до Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" із переліку територій виключено IV зону, до якої віднесено Білу Церкву. Відповідно, відмінено пільги громадянам, віднесених до четвертої категорії, які раніше звільнялися, зокрема, від сплати земельного податку.  Тепер людей потрібно інформувати та пояснювати, що з січня 2015 року їм нараховується плата за землю. Адже у більшості випадків вони навіть не знають про свій обов’язок. А податківці ще не мають всієї інформації по платниках земельного податку.

Таких платників у Білій Церкві більше 10 000 тисяч. Місцевий бюджет від цього втрачає значну частину надходжень. «Тому треба об’єднати зусилля органів місцевого самоврядування та податківців і розробити план, знайти ресурси для створення такої системи обліку земельного податку.  Тим більше, що в Україні вже є досвід співпраці місцевої влади з фіскальною службою саме у цьому напрямку», - підсумував Павло Козирєв.

Білоцерківське відділення ГУ ДФС у Київській області

Прочитано 1123 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео