Проїзд подорожчав до 2, 50 грн

  • Вівторок, трав. 13 2014
  • Автор 

Виконком Білоцерківської міської ради ухвалив рішення підвищити проїзд в маршрутках до 2, 50 грн з 15 травня. Перевізники залишились незадоволені і погрожують не виїздити на маршрут.

Свої вимоги перевізники вирішили висловити ще зранку, очікуючи міського голову Василя Савчука біля входу до міської ради. Після нетривалої суперечки, розмову продовжили на засіданні виконкому опівдні, на яке чомусь прийшли лише рядові водії. На зустрічі не було керівництва «Валоїс», «К-А-Н», «Диліжанс», «Білоцерківський автобусний парк», був лише заступник директора «Валоїс». Дискусія видалася бурхливою.

«В державі ростуть ціни на все, дорожчають паливно-мастильні матеріали, а вони складають в тарифі перевезення 35-40%. Крім цього дорожчають запасні частини. Останній раз тариф ми переглядали в 2010 році. Тоді бензин коштував 7, 20 грн за літр. Тому, звісно, підстави для підвищення тарифу є. З іншого боку зарплати у людей не зростають, а у бюджетників навіть знижуються. В липні буде новий виток подорожчання комунальних послуг. Ми просили підприємства надати економічне обґрунтування тарифу. Вони надали. У кожного – різні цифри. Хтось вважає, що 3 грн достатньо, а комусь потрібно і 4 грн. Звісно, намалювати можна і 10 грн. Та ми повинні ухвалити збалансоване рішення», - розпочав міський голова Василь Савчук.

Заступник міського голови Геннадій Джегур додав: «Розробляючи проект рішення виконкому стосовно підвищення тарифу на проїзд, відділ промисловості, транспорту і зв’язку керувався нормативними актами, зокрема наказом Мінтрансу №1175 про затвердження методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту. З 2010 року паливо зросло вдвічі, мастило – втричі. На третину зросла мінімальна зарплатня. У структурі собівартості тарифу паливо займає 48%. Тому, звісно піднімати тариф змушені. Проте ми зробили ще й порівняльний аналіз, щоб дізнатися яка вартість проїзду в містах, схожих з Білою Церквою. Виявилось, що у Вінниці, Житомирі, Чернівцях, Умані вартість проїзду не змінилась останнім часом і становить 2, 50 грн.; за 2 грн їздять мешканців Івано-Франківська. Подорожчав проїзд в Миколаєві, Очакові і Борисполі з 2 до 2, 5 грн. В Броварах проїзд коштує 1, 75 грн! Лише у Василькові проїзд подорожчав з 2 до 3 грн. То ж ми повинні ухвалити збалансоване рішення».

Яке саме рішення, озвучив член виконкому, директор заводу «Росава» Олександр Даліба:  «Ми сьогодні знаходимось фактично по різні сторони барикад. Вартість проїзду дорожчає, тариф треба піднімати, на маршрутках працюють наші мешканці. Але в маршрутках їздять теж наші мешканці, і вони не олігархи. Ми не чуємо одне одного. У нас є дві можливості: проголосувати за 3 грн і задовольнити одну сторону конфлікту, а пасажири нехай залишаються при своїх інтересах або підняти тариф до 2, 5 грн і повернутися до розгляду цього питання 1 серпня».

Та на водіїв жодні аргументи не діяли. Одна жіночка від перевізників, яка не захотіла представитися, заявила, що мешканці міста не проти підвищення, мовляв, водії з 22 квітня «проводили тренування»  і всі пасажири покірно платили. Виявляється, незаконне самовільне підвищення вартості проїзду у перевізників називається просто: тренування пасажирів!

На це мер Василь Савчук відповів, що ситуація з самовільним встановленням тарифу  зацікавила обласне управління Антимонопольного комітету України, проти керівників транспортних підприємств відкрито справу за монопольний зговір. Так само діяльність перевізників зацікавила прокуратуру, куди стали скаржитися мешканці міста.

Гострим виявилося і питання заступника мера Валерія Гнатюка, який поцікавився, а яку ж зарплатню закладають в новий тариф перевізники. Виявилося, що всього 2000 грн. Правда, цю суму назвав лише заступник директора «Валоїс», самі водії почали кричати, що такі питання їх провокують. Також водії категорично відмовилися визнавати факт стихійної забастовки в поминальний день 29 квітня.

Загалом обговорення питання нагадувало кулішівську «Чорну раду». Крику багато, аргументів – мало. Член виконкому Іван Павленко на закінчення звернувся до перевізників з проханням не забувати, що сьогодні вони прийшли до міської ради, а їх в місті всього 1000 чоловік, а завтра прийдуть пенсіонери, з якими водії не дуже церемоняться, і їх буде значно більше. А заступник міського голови Микола Антонюк слушно зазначив: «Сьогодні дуже модно говорити від імені громади. Ті, з ким у вас підписані трудові угоди, чомусь не відстоюють питання. Вас прислали. Ви протестували пасажирів чи згодні вони платити 3 грн? Та я вам скажу: це - махновщина!»

Зрештою, виконком вирішив підвищити плату за проїзд в маршрутках до 2, 5 грн. з 15 травня і повернутися до цього питання 1 серпня. 

Прочитано 2449 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео