Чи можна заборонити продаж алкоголю у кіосках: приклад Києва

  • Середа, лист. 22 2017
  • Автор 

У Білій Церкві часто можна почути фразу про те, що міська влада повинна заборони продаж алкоголю у кіосках. Для тих, кому це питання цікаве, наводимо приклад подібного рішення у Києві та його наслідки.

Антимонопольний комітет України визнав незаконним рішення Київської міської ради про виключення продажу алкоголю у тимчасових спорудах торговельного та культурно-побутового призначення у Києві. Про це  заявив керівник Київського територіального відділення комітету Олексій Хмельницький на прес-конференції 21 листопада.

"Було прийнято рішення про визнання незаконним, таким, що порушує конкуренцію рішення Київради про заборону продажу алкогольних напоїв у МАФах", - сказав він.

Нагадаємо, що в березні 2016-го Київська міська рада заборонила продавати алкогольні напої у МАФах. Це рішення спровокувало ряд протестних акцій з боку їх власників.

У вересні 2017 року Київрада повторно виключила продаж алкоголю у МАФах Києва.

Крім того, 22 вересня 2016 року, Київська міська рада прийняла рішення про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива в стаціонарних об'єктах торгівлі Києва з 23:00 до 10:00 (крім ресторанів).

У грудні 2016 року Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) визнало рішення Київради про заборону реалізації алкоголю в нічний час незаконним і зобов'язав скасувати його протягом місяця.

У квітні 2017-го Господарський суд Києва зобов'язав міську раду скасувати рішення про заборону реалізації на території міста алкогольних і слабоалкогольних напоїв суб'єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю, в нічний час.

Пізніше Вищий господарський суд призупинив виконання рішення Госпсуду Києва, яке передбачає скасування рішення КМДА про заборону нічного продажу алкоголю.

У липні АМКУ заявляв, що Вищий господарський суд України підтвердив необхідність скасування Київрадою заборони на нічний продаж алкоголю.

При цьому, раніше начальник управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради Володимир Слончак заявляв, що суд підтвердив законність рішення Київради про заборону продажу алкоголю вночі.

За матеріалами сайту http://biz.nv.ua

Прочитано 1261 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео