Чому не продається білоцерківський квас у бочках?

  • П'ятниця, серп. 04 2017
  • Автор 

Коли на вулиці неймовірна спека, містяни з сумом згадують, що ще зовсім недавно у Білій Церкві продавався прохолодний напій з бочок місцевого підприємства "Росич Плюс" на вулиці. Як виявилося, реалізації квасу ось уже другий рік поспіль перешкоджає непорозуміння між білоцерківським підприємством та білоцерківської владою, що оголосила бій вуличній торгівлі. 

4 серпня постійна депутатська комісія з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, оборонної роботи, запобігання корупції, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту Білоцерківської міської ради розглядала скаргу підприємства "Росич Плюс" на те, що місцева влада Білої Церкви не дає дозволу на реалізацію їх квасу, при цьому неактивно бореться з нелегальною торгівлею квасом підприємства з м. Кроповницький на території міста. 

Першим надали слово заступнику міського голови Інні Новогребельскій. Вона розпочала з того, що підприємство ТОВ "Росич Плюс" заявило, що немає наміру надалі орендували земельну ділянку, яку займає підприємство по вул. Привокзальній, а це понад 2 га землі. Заступник міського голови назвала такі наміри підприємства незаконними, адже земля комунальна і за її оренду треба сплачувати, а не просто так займати цю територію. А вже потім перейшла до питання незаконної реалізації по місту квасу з м. Кропивницький в кегах (маленьких бочках).

Як виявилося зі слів пані Новогребельскої, підриємець з Кропивницького в усній формі звертався до неї з проханням надати дозволи погодження на реалізацію квасу по місту. Проте заступниця мера відмовила, посилаючись на заборну вуличної торгівлі у Білій Церкві. Тому підприємець, не довго думаючи, почав реалізовувати цей квас без усіляких дозволів. Як власне і робив це минулого року. Продавці, коли бачать представників з Інспекції з благоустрою, просто кидають ці кеги і втікають. Щоправда, не всі такі оперативні і вже кілька протоколів на сплачу штрафу на них складено. 

Директора ТОВ “Росич Плюс” Сергій Касьянов розповів свою історію спілкування з міською владою щодо реалізації улюбленого білоцерківцями напою. "Спочатку розповім про податки. Територія пивзаводу була знищена ще станом на 1992 рік, я давно пропонував її продати. Підприємство третій рік летить в яму, нам немає за що її утримувати. Підприємство не може нормально реалізовувати квас у місті. У конкурентів неоформлені продавці, місця продажу, звісно, що це дозволяє їм торгувати напоєм за більш низькою ціною. А мені треба все оформити, тому що я місцевий і мене легко знайти та оштрафувати. Цього року я навіть не запускав виробництво квасу, бо минулого року без попередження виконком ухвалив рішення про заборону вуличної торгівлі. Я узимку, поки ціни нижчі, закупив сировину, а вже у березні дізнався про цю заборону. Мені довелося знищити 7, 5 т сусла і 18 т квасу. Адже у ларьки його здавати на реалізацію невигідно, там дуже висока надбавка, відповідно товар не купують. Директор підприємства з Кропивницького нині мене дзвонить і вчить, як домовлятися з місцевою владою для реалізації квасу. Я прошу одного - не заважайте. Будьте патріотами міста! Дійшло до того, що ці конфісковані кеги поліція звозила минулого року мені на підприємство для зберігання! Цього року поліція взагалі не конфіскує кеги, бо їм сказали не чіпати", - розповів підприємець.

Інна Новогребельська обурилася такими обвинуваченнями, заявивши, що буцімто сприяння торгівлі кропивницького квасу з боку міськогої влади - це лише слова. І порекомендувала пану Касьянову оформити точки продажу належним чином, наприклад, щоб було, де помити руки, стакани, тобто це, на думку Інни  Новогребельської, має бути кіоск для продажу квасу (цікаво, а що там продавати у холодну пору?).

Далі розмова просто перейшла в перепалку, з одного боку підприємець висловлював підозри до влади, що вона сприяє бізнесу кропивницького бізнесмена, натомість Інна Новогребельска запевняла, що заїжджого підприємця штрафують і влада "робить все, що може".

Таким чином, непорозуміння зумовило дві речі: білоцерківці позбавлені смачного літнього напою місцевого виробника і вживають квас, який продають без документів, наражаючи своє здоров'я на небезпеку, а білоцерківське підприємство змушене нести збитки. Втім міський голова Геннадій Дикий на своїй сторінці у ФБ саме 4 серпня виставив оптимістичні світлини його зустрічі з місцевими підприємцями, на яких він встановлює "справжній діалог між всіма учасниками, який призводить до конструктиву та результативної роботи". Та чи дочекаються білоцерківці того дня, коли конструктивний діалог нарешті поверне на вулиці міста смачний білоцерківський квас?

За результатами розгляду питання депутатська комісія вирішила рекомендувати виконкому упорядкувати своє рішення про вуличну торгівлю таким чином, щоб створити для всіх підприємців рівні умови та забезпечити жителів міста якісними продуктами харчування, такими як квас, баштанові культури тощо.

Прочитано 2511 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео