Не платіть в маршрутках 3 грн. за проїзд

  • Четвер, квіт. 24 2014
  • Автор 

На мешканців Білої Церкви після Великодня чекав неприємний сюрприз. Проїзд в міських маршрутних таксі подорожчав до 3 грн. Дозволу на таке подорожчання міська влада наразі не давала, це питання лише винесене на обговорення. 

«Ми бачимо, що ціни на паливо-мастильні матеріали зросли, так само як і вартість запчастин через девальвацію гривні. Реагувати на це ми зобов’язані. Адже, згідно наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 № 1175, перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись  в тому числі в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%. Останній раз тариф переглядався в 2011 році, коли ціна на паливо була в межах 7,15 - 7,40 грн. Нині вартість пального вдвічі більша. Водночас, 8 квітня виконком проголосував лише за винесення на обговорення проекту рішення щодо перегляду тарифів, як цього  вимагає Закон України «Про  засади державної  регуляторної  політики  у сфері  господарської  діяльності». Всі пропозиції  та  зауваження  приймаються відділом  промисловості, енергетики,  транспорту  та  зв’язку  управління  економіки міської  ради до 9 травня. Тільки після цього виконком буде ухвалювати рішення про вартість проїзду», - розповів заступник міського голови Геннадій Джегур.

В проекті зазначається, що тарифи на  послуги  з  перевезення пасажирів  на  міських  автобусних маршрутах,  які здійснюються приватними підприємствами «КАН», «Валоїс», «Діліжанс» та ПАТ «Білоцерківський  автобусний  парк»  мають становити 3 грн для мікроавтобусів і 2, 50 грн. для автобусів. Тим не менше, перевізники не стали чекати, поки виконком ухвалить таке рішення і з 23 квітня підвищили тариф самовільно. У відповідь виконком склав акти про порушення умов договору і надіслав листи на транспорті підприємства з вимогою привести тариф до рівня, затвердженого в 2011 році. Тому до ухвалення рішення на виконкомі пасажири мають повне право їздити по старій ціні.

А начальник відділу промисловості, енергетики, транспорту і зв’язку Олена Шевченко додала: "З моменту підвищення вартості проїзду громадяни постійно в телефонному режимі скаржаться нам на те, що проїзд занадто дорогий чи що водії беруть 3 грн, тоді коли офіційного дозволу на підвищення проїзду міська влада ще не давала. Вже є пару письмових скарг. Кожна скарга розглядається, в ній вказаний номер машини, скарга відправляється на підприємство, де працює водій. Якщо це злісний порушник, то його знімають з маршруту на два-три дня. Ми вже склали відповідні акти про порушення. Листами керівники підприємств попередженні, вони нас запевняють, що всі водії знають, що діє попередній тариф в розмірі 2 грн». 

Прочитано 2236 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео