Нові ставки акцизу на вживані авто

  • П'ятниця, серп. 05 2016
  • Автор 

На Київщині продовжують свою роботу офіси «Правового порадника», у яких фахові юристи надають безкоштовні юридичні консультації. У рамках ініціативи правники працюють над тим, щоб громадяни почувались упевнено в спілкуванні з державними чиновниками, знали та вміли відстояти свої законні права в органах державної влади.

Проект діє за підтримки партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка». Отримати безкоштовну правову допомогу можна в юридичних приймальнях «Правового порадника». У нашому місті приймальня працює за адресою: м. Біла Церква, вул. Героїв Небесної Сотні (колишня Гординського), 24а.

 

Сьогодні розглянемо нові ставки акцизу на вживані авто.

В сучасному світі автомобіль, цитуючи класиків, став не розкішшю, а засобом пересування.

Однак, на превеликий жаль, поки не всі українці мають можливість придбати нове авто іноземного виробництва, тоді як вітчизняний автопром допоки не має можливості представити конкурентний продукт.

Задля створення кращих умов для придбання громадянами України хоч і вживаних, але сучасних автомобілів було прийнято та підписано Закон України «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів», який почав діяти з 01 липня 2016 року.

Ним зменшується ставка акцизного збору – однієї з двох основних складових (поряд з ПДВ), які робили іноземні автомобілі надто дорогими.

Розмір ставки акцизного збору прив’язується у першу чергу до кубатури двигуна і до прийняття Закону складав не менше 2,21 евро за один кубічний сантиметр.

Зараз же встановлюються наступні ставки акцизного збору для автомобілів легкових та інших моторних транспортних засобів, призначених головним чином для перевезення, включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі, а також інших транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та з кривошипно-шатунним механізмом:

-          з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 1000 куб. см - 0,102 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна;

-          з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1000 куб. см, але не більш як 1500 куб. см - 0,063 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна;

-          з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2200 куб. см - 0,267 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна;

-          з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2200 куб. см, але не більш як 3000 куб. см - 0,276 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна;

-          з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 куб. см - 2,209 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна.

Для  інших транспортних засобів з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем)встановлюються наступні ставки акцизного збору:

-          з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 1500 куб. см - 0,103 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна;

-          з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2500 куб. см - 0,327 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна;

-          з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2500 куб. см - 2,209 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна.

Таким чином,для розмитнення автомобіля з двигуном 1 літр треба буде сплатити 63 євро замість 1761 євро, за розмитнення автомобіля з двигуном 2 літри 534 євро замість 4882 євро, а для найбільш популярних автомобілів, двигун 1,5 літри замість 3000 євро тепер сплатити необхідно буде 90 євро.

Зазначені ставки акцизного збору не застосовуються:

- мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;

- вироблені до 1 січня 2010 року;

- ввозяться на митнутериторіюУкраїни особою для власноговикористанняабо на користьіншихосіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, іншихгосподарських та цивільно-правовихдоговорівабо за рішенням суду в кількостіпонад один легковийавтомобільпротягом календарного року.

Уразівідчуженняпротягом 365 днів з дня реєстраціїтранспортнихзасобів, при ввезенніякихбулизастосовані ставки акцизного податку, визначеніцим пунктом, платникподаткузобов’язанийсплатитиакцизнийподаток за такітранспортнізасоби за звичайними ставками.

На даний момент строк дії зменшених ставок обмежується 31 грудня 2018 року.

Прочитано 2051 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео