Увага! Змінено вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків

  • Середа, квіт. 13 2016
  • Автор 

Білоцерківська ОДПІ повідомляє, що 11 березня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.01.2016 року №13, яким затверджено  Положення про форму та зміст розрахункових документів та Порядок подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок).

Так, згідно з абзацом 13 п. 2 розділу ІІ Положення для субєктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку, касовий чек, надрукований реєстратором розрахункових операцій повинен містити окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку. У реквізиті "Акцизний податок" його назва наводиться згідно зПодатковимкодексом України. За потреби дозволяється використовувати скорочення (форму касового чека наведено у додатку 1 до Положення).  Відповідно до п. 5 розділу ІІ рядки 9 та 10 касового чека повторюються відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку. Дозволяється не друкувати рядки за податковими групами, якщо сума ПДВ або акцизного податку дорівнює нулю. Аналогічні приписи містяться у розділі III Положення щодо фіскального касового чека видачі коштів.

Вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім податку на додану вартість, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем до 11 березня 2016 року.

Відповідно до п. 6 розділу II Положення у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з'єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов'язкові реквізити:

-          ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати;

-          ідентифікатор платіжного пристрою;

-          суму комісійної винагороди (у разі наявності);

-          вид операції;

-          реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери "ЕПЗ";

-          напис "Код авт." та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації;

-          підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи "Касир" та "Держатель ЕПЗ".

Виходячи з вищевикладеного, Білоцерківська ОДПІ звертає увагу користувачів РРО та Центри сервісного обслуговування на доопрацювання наявних реєстраторів розрахункових операцій для забезпечення дотримання вимог чинного законодавства до форми та змісту розрахункових документів.

Білоцерківська ОДПІ

Прочитано 3037 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео