Відбулося обговорення проекту концесійного договору

  • Вівторок, січ. 06 2015
  • Автор 

6 січня в приміщенні Білоцерківської міської ради відбулося обговорення проекту  концесійного договору щодо передачі в концесію цілісного майнового комплексу комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківтепломережа» за участю всіх зацікавлених сторін. На заході були присутні міські депутати, члени виконкому, представники громадських організацій та концесіонера, журналісти.

Зокрема, найбільше пропозицій пролунало від Білоцерківської міської організації роботодавців. З них і почали. Заступник міського голови Валерій Гнатюк розповів про всі зміни, які пропонує внести в договір організація. Деякі з них були відхилені, так як просто дублювали норми закону. Деякі були враховані, як приміром, розгляд бізнес-плану майбутнього концесіонера  громадою.

Детально обговорили термін здачі в концесію, права та обов’язки концесіонера, заходи, які він має вжити для модернізації підприємства та енергозбереження.

teplo-1

Найбільше суперечок було стосовно терміну здачі концесії в оренду. Зокрема, представники громадських організацій пропонували здавати не більше, ніж на 15 років. Міський голова Василь Савчук повідомив, що на заході є кілька варіантів: приміром, в Словаччині здають на 30 років, тоді як в Литві – на 10 років. Але є такий взаємозв’язок: чим більший термін, тим більше вкладає грошей інвестор, адже в нього більше часу для виходу на рентабельність, після чого він може повертати банку кредит. Інший варіант: за короткий термін теж можна повернути кредит, але тоді доведеться підняти тарифи в 3-4 рази. То ж якщо міська громада хоче здати свій комунальний об’єкт в концесію на менший термін, то вкладених коштів буде значно менше, а отже їх не вистачить на вирішення найбільшої проблеми: заміни труби ТЕЦ-місто.

Заступник міського голова Валерій Гнатюк повідомив, що була пропозиція здати в концесію об’єкт на 15 років і сума вкладень тоді становила б 68 млн. грн. Проте міська влада відмовилась від такої пропозиції, адже інвестувати треба не менше 150 млн. грн. На заході директор ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» Михайло Вакуленко розповів, що його підприємство готове вкласти в переобладнання від 190 до 200 млн. грн.

teplo-3

Також поки що не до кінця зрозуміло, яким чином відкорегується інвестиційна програма концесіонера, в разі якщо ПРАТ «Білоцерківська ТЕЦ» від намірів, про які офіційним листом повідомило Київську обласну державну адміністрацію та міського голову Білої Церкви, про те, що готове взяти на себе реконструкцію теплотраси ТЕЦ-місто, перейде до дій.

Були обговорені також пропозиції від Асоціації депутатів Білоцерківської міської ради, ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» та анонімний лист з пропозиціями. 

Під час зустрічі активно ставили питання міські депутати Микола Бондаренко, Ольга Кучер, Володимир Гамов, Валерій Ямковий, Володимир Малюк.

teplo-2

Оскільки обговорення в широкому колі не розставило всі крапки на «і», домовилися зустрітися в більш тісному за участю Івана Чауса, голови Білоцерківської міської організації роботодавців, Ігора Шерехори,  керівника ГО «Народна воля», майбутнього концесіонера та управління комунальної власності і концесії.

Міська влада обіцяє всі слушні зауваження внести до проекту концесійного договору, але не пізніше як 18 лютого міські депутати мають або його затвердити, або відхилити.  

P.S. БЦ News найближчим часом опублікує інтерв’ю з представником ТОВ «Білоцерківтеплоенерго», яке визнали переможцем в процесі здачі КП «Білоцерківтепломережа» в концесію.

Прочитано 2939 раз
Опубліковано в ЖКГ

Коментарі  

Николай
0 #1 Николай 31.01.2015, 16:53
Произошло обсуждение как дальше доить лохов, потому что последние не знают, что КП Белоцековтеплом ереже они ничего не должны.

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи вірите ви в те, що війна з росією завершиться цього року?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео