Чому підприємці міста боряться з ТОВ «Білоцерківвода»?

  • П'ятниця, груд. 12 2014
  • Автор 

12 грудня відбулася прес-конференція директора ТОВ «Білоцерківвода» Ольги Бабій стосовно того, чому в місті окремі міські депутати-підприємці перешкоджають веденню господарської діяльності концесіонера, в якому стані знаходилось комунальне підприємство «Білоцерківводоканал» до передачі його в концесію і як його працівники заробляли на нелегальних підключення споживачів, а також чому звичайні мешканці Білої Церкви змушені платити за недобросовісних підприємців.

Приводом до цієї прес-конференції стали систематичні випади з боку кількох міських депутатів, які розповсюджують серед мешканців міста неправдиву інформацію про роботу концесіонера та налаштовують людей на постійні конфлікти з концесіонером та органами місцевої влади.

«Наше підприємство відчуває тотальний тиск з боку кількох міських депутатів, який проявляється в постійних запитах та зверненнях в правоохоронні органи стосовно того, що ми нібито порушуємо ті чи інші норми законодавства. Ми даємо відповіді. Проте певні місцеві політики продовжують використовувати житлово-комунальну проблематику як стартову площадку для своїх перевиборчих кампаній на майбутніх виборах. Тому ми вирішили відверто розповісти, з чим пов’язані ці претензії», - такими словами розпочала захід Ольга Бабій і назвала ці причини.

По-перше, ТОВ «Білоцерківвода» запровадила штрафи за понаднормові скиди забруднюючих речових в каналізаційні стоки для підприємців-порушників. Серед таких підприємств є й автомийка та фабрика з виготовлення напівфабрикатів Людмили Дригало. (ТОВ "Долівенко", див. таб., - ред.). Після чого підприємці міста почали писати скарги на концесіонера. «Підприємства Людмили Дригало системно здійснюють порушення по скиду своїх стоків в загальну каналізацію це фіксувалося ще до передачі підприємства в концесію. Так, в 2011 році в міській газеті «Копейка» вийшла стаття, де КП «Білоцерківводоканал» також вказувало на те, що міські підприємства порушують «Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України», затвердженні наказом Держбуду України від 19.02.2002 р. № 37. В цій статті говориться, що «завдяки ПП «Дригало» 400 м каналізаційних мереж забилося жиром. Водоканал надав ПП «Дригало» припис  про необхідність встановити конструкцію, що ефективно очищатиме стічні води. До теперішнього часу недоліки не були усунуті (до травня 2011 р. – ред.)». Так от, у нас зараз 2014 рік, а ситуація на їх підприємствах залишається такою ж. Локальна очистка, яку вони декларують, у них не працює. Ми виставляємо їм штрафні санкції від 20 до 27 тис. грн. на квартал, тому Людмила Дригало вирішила з нами боротися. Тепер вона  незаконно проникає на каналізаційні очисні споруди, бере якісь проби стоків, результати яких нам досі невідомі. А ми змушені витрачати додаткові кошти на те, аби переробити стоки таких недобросовісних підприємств. Система біоочистки не витримує такого навантаження і її доводиться перезапускати знову. Лише один такий перезапуск коштує 300 тис. грн. Виходить, що за чийсь успішний бізнес розплачуються всі інші білоцерківці, адже понаднормові витрати закладають в тариф. У нас в місті є й інші виробники харчових продуктів. Наприклад, ФОП «Маршалок». В 2011 році це підприємство було одним із найбільших забруднювачів, в них не було локальних систем, жировловлювачів. За два роки вони провели реконструкцію своїх комунікацій і нині їх стоки в  межах норми.  Така ж ситуація і з ПРАТ «Росава». Тобто є підприємці, які можуть вести діяльність згідно вимог законодавства, а є такі підприємці, як Людмила Дригало, яким краще влаштовувати скандали і сплачувати штрафи», - розповіла Ольга Бабій.

По-друге, раніше на КП «Білоцерківводоканал» існувало дві схеми незаконного підключення абонентів. Стягуючи з користувачів по 20-40 тис. грн. за підключення, недобросовісні керівники структурних підрозділів комунального підприємства, приєднували  до мереж водоканалу споживачів, але при цьому ніде не реєстрували їх, а тому такі користувачі не сплачували ні за послуги водогону, ні за послуги каналізації. «Після того, як підприємство перейшло в концесію, ми виявили 400 таких випадків. Цих людей звільнили за їх заявою, хоча мали звільнити по статті.  Така толерантність до працівників, які обкрадали власне підприємство, закінчилось тим, що мені надходили анонімні погрози розправитися зі мною. Я навіть змушена була писати заяву до міліції. Після того, як міліція провела допити і завела справи, анонімки припинились. Натомість ці люди тиснуть на нас через кількох міських депутатів, маніпулюючи свідомістю споживачів. В Білій Церкві з 1, 5 тисяч юридичних осіб у 40% немає проектної документації на підключення. І це теж «заслуга» колишніх працівників водоканалу. А тепер, коли ми проводимо документацію у відповідність, підприємцям це не подобається», - розповіла Ольга Бабій.

Тому ТОВ «Білоцерківвода» змушена була вводити штрафні канікули, для того аби такі споживачі мали змогу узаконити користування послугами водогону та каналізації. Підприємству навіть довелося розробляти безкоштовну проекту документацію силами своїх спеціалістів 150 таким споживачам, у яких на це не було коштів. Тепер на сайті підприємства є умови підключення і нелегально зробити це вже не вдасться.  

По-третє, раніше при виділенні земельних ділянок під забудову не враховувалося розташування підземних комунікацій. Тому значна кількість будівель розміщена на комунікаціях. «Якщо на напірному водопроводі d=1000 стоїть МАФ і цей водовод розриває від пориву, то МАФ піде під землю за 5 хв.  Погодити таке розташування – це кримінальна відповідальність, Тим не менше, комунальні підприємство таке робило. У нас зараз 30% об’єктів стоїть на водогоні. Коли ми просимо власників перенести свої кіоски, звісно, вони протестують. Близько 50 проектів спорудження об'єктів ми по цій причині не погодили і знову ж таки отримали критику на свою адресу», - зауважила директор ТОВ «Білоцерківвода».

Дійсно, з такою проблемою зіткнулися, наприклад, мешканці за адресою вул. Славіна, 10. В їх дворі підприємець надумав будувати гаражі відразу на мережах гарячої води, опалення і водогону. І лише після того, як мешканці зчинили галас, на місце виїхали керівник Інспекції з благоустрою м. Біла Церква, власник гаражного кооперативу, представник КП «Білоцерківтепломережа» та ТОВ «Білоцерківвода». З’ясувалося, що попереднє керівництво КП «Білоцерківводоканал» дозволило будувати гаражі і робити виїзд з кооперативу відразу на водогоні! Про цю ситуацію БЦ News вже писав. Нині будівництво там зупинено. Договір оренди ділянки у кооперативу закінчився, тепломережа і Білоцерківвода відмовляються давати дозволи на будівництво, то ж у дворі на згадку мешканцям залишилися відкриті бетонні підвали самих гаражів, в які може впасти і людина, і тварина.

Також Ольга Бабій попередила, що наступного року по місту з’являться червоні зони, де розташовані санітарні ділянки водоводу і каналізації, тож багато громадян змушені будуть в 2015 році перенести свої будівлі з комунікацій. "Це не моя забаганка. Це вимоги містобудівної діяльності і технічну документацію потрібно привести в порядок, - каже пані Ольга. - Зараз будемо готувати звіт за 2014 рік, інвестпрограму на 2015 рік, яку нам затвердила Нацкомісія. Тільки цього року ми інвестували 5 млн. грн. Наступного року інвестуємо – 7 млн. грн. власних коштів і 17 млн. грн. амортизаційних. В ЖЕКах відкриваємо пункти прийому споживачів, щоб людям не доводилося їздити на Сухоярську. Опублікуємо графік відбору проб на 2015 рік на підприємствах. Затверджуємо документацію на застосування такого реагенту як перманганат натрію для того аби прибрати запах у воді. Ним активно користуються в Європі, в Україні ж першими будемо саме ми. Але, згідно вимог концесійного договору, ми з 1 січня будемо відповіді лише на запити Білоцерківської міської ради в особі міського голови Василя Савчука. Всі запити, які будуть до нас надходити від окремих депутатів, будемо розцінювати як втручання в нашу господарську діяльність і подавати на них до суду. Ситуація, коли в штаті сидить чотири юристи і тільки тим і займаються, що готують відповіді на численні запити кількох міських депутатів, є ненормальною. В кінці кінців їх зарплата – теж закладена в тариф. Тобто за безкінечну переписку нашого підприємства з цими панами платять мешканці Білої Церкви», - резюмувала Ольга Бабій.

P.S. Всі мешканці міста, які мають проблеми з якістю водопровідної води, можуть звернутися на підприємство ТОВ «Білоцерківода» для виклику спеціалістів, щоб з’ясувати причини. Виклик – безкоштовний. Тел. : 30- 96-83 

Перелік підприємств, що систематично недотримуються екологічних вимог законодавства:

Назва підприємства

Торгова марка, вид діяльності

Перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин

IVкв.  2013р.

I кв 2014р

IІ кв 2014р

ТОВ «Долівенко»

автомийка

в 4,40 р.

в 6,58 р.

в 43,49 р.

ПАТ «ЖЛК- Україна»

ТМ «Віта», «Фріго», «JLC», молокопродукти

в 2,20 р.

в 11, 03 р.

в 36,08 р.

ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат»

ТМ «Біла лінія», «Premialle», «100 корів»

в 1, 25 р.

в 20,43 р.

в 24,97 р.

ФОП Романенко О.А.

торгівля

в 5, 96 р.

в 4, 34 р.

в 17,66 р.

ТОВ «Спільне азербайджано-українське підприємство «Компанія Ніка»

-

-

в 7, 39 р.

в 13,67 р.

КП «Білоцерківхлібопродукт»

хлібовиробництво

-

-

в 8,33 р.

Торговий дім «Екім»

автомийка

-

-

в 6,73 р.

ТОВ «Господарник»

магазин «Фуршет»

-

в 4,53 р.

в 4,11 р.

ТОВ «Долівенко» (виробництво заморожених напівфабрикатів)

ТМ «Дригало», «Ванька-Встанька», «Ностальгія», «Немо», «Шви день-КО»

в 18,41 р.

в 18, 96 р.

в 3, 95 р.

ТОВ «Господарник»

Магазин «Фуршет»,

в 7, 4 р.

в 2, 34 р.

в 2, 63 р.

ТОВ «Світ торгівлі»

торговий центр

в 0,78 р.

в 0,88 р.

в 2, 27 р.

ТОВ «Вєтта» 

магазин «Сільпо»

-

в 0, 12 р.

в 1, 795 р.

ПП «Меблева фабрика «Веста»

 

в 2, 78 р.

-

в 1, 18 р.

ПРаТ «Хімчистка»

 

в 3,17 р.

-

в 0,76 р.

ТОВ «Білоцерківський завод будівельних виробів «Моноліт»

 

в 2, 94 р.

-

в 0,37 р.

ФОП Похитайло В.П.

ТМ «Похитайло»

в 10,95 р.

-

в 0, 1 р.

ТОВ «Фоззі-Фуд»

магазин «Сільпо»

в 5,43 р.

в 13,77 р.

-

ТОВ «Маревен Фуд Україна»

ТМ «Роллтон», BIGBON «Петра», Mareven Food Professional

в 0,57 р.

в 2,16 р.

-

ТОВ «Поліс»

ТМ «Поліс»

в 7, 14 р.

в 0, 17 р.

-

ВПП Меблева фабрика «Модерн»

 

в 5,22 р.

-

-

ТОВ «Мебітар»

 

в 7, 16 р.

-

-

ФОП Захарченко Л.В.

автомийка

в 39,64 р.

в 8,45 р.

 

ФОП Кошель Ю.С.

цех по засолці риби

в 33,94 р.

в 26 р.

 

ФГ «Чудова марка»

ТМ «Чудова марка», вирощування с\г продукції, виготовлення салатів, солінь, бутербродів «Бутрік», «Багет» в вакуумній упаковці

в 17,24 р.

в 12,11 р.

-

ПраТ «Епос»

кафе, ресторан

в 10,81 р.

-

-

ПП «Маркет-Ш-О-В»

торгівля

в 8, 58 р.

-

-

ТОВ «ЛВК-МІЛК»

молокопродукти

-

в 41,92 р.

-

ПАТ «Білоцерківський завод залізобетонних конструкцій»

 

-

в 2,51 р.

-

Дані: ТОВ "Білоцерківвода"

Прочитано 5265 раз
Опубліковано в ЖКГ

Коментарі  

Николай
-1 #1 Николай 01.02.2015, 08:19
Я статью читал не сильно внимательно, но пока о водоканале у меня как потребителя сложилось хорошее мнение, в отличии от других коммунальных служб. Я не считаю что кто-то кому-то переплачивает, так как у на холодную воду стоят счетчики, а те у кого их нет, могут легко их поставить, вопрос пару сотень гривень. Попробуйте провернуть такое с отоплением или что-то доказать ЖЕКу. Пока, я доволен

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи вірите ви в те, що війна з росією завершиться цього року?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео