Масив Леваневського може залишитися взимку без опалення

  • Понеділок, лист. 24 2014
  • Автор 

Мікрорайон Леваневського, на якому проживає 40 тисяч білоцерківців та працює 20 об’єктів соціальної сфери, зокрема школи та садочки, Білоцерківська ТЕЦ залишає без опалення і гарячої води.

В п’ятницю, 21 листопада, виконавчий комітет Білоцерківської міської ради отримав листа від керівництва Білоцерківської ТЕЦ про те, що з 24 листопада вони розпочнуть обмеження теплопостачання на масив Леваневського в зв’язку з відсутністю ресурсу газу. «На наш погляд такі дії є неправомірними. Згідно ст. 18 Закону України «Про теплопостачання», суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють виробництво, постачання та транспортування теплової енергії і займають монопольне становище на ринку теплової енергії, не можуть припиняти свою діяльність або зменшувати обсяги постачання теплової енергії. Ст. 6 цього ж закону каже про те, що газопостачальним організаціям забороняється обмеження   енергопостачання   об'єктів   у  сфері теплопостачання   в   опалювальний   період  нижче  технологічного мінімуму  споживання природного газу, навіть якщо є борги.

Тому заяви ТЕЦ про те, що у них немає газу, нічим не обґрунтовані. Також ТЕЦ аргументує свої дії тим, що КП «Білоцерківтепломережа» заборгували їм за опалення в жовтні 160 тис. грн. Дійсно, такий борг є. Проте по-перше, це не та сума, через яку можна залишати 40 тисяч громадян без тепла. По-друге, вони самі винні в цій ситуації. По закону тепломережа має в першу чергу розплатитися за газ, потім за виробництво і постачання теплової енергії. Наша ТЕЦ, на жаль, відмовилася встановлювати свої тарифи, хоча ми до них зверталися з відповідним листом після закінчення опалювального сезону, а тому є лише переробником давальницької сировини, а отже кошти їм надходять в останню чергу і тоді, коли вони є. Якби вони встановили тарифи, то кошти їм надходили  другу чергу, відразу після оплати за газ», - розповів заступник міського голови Валерій Гнатюк.  

Найгірше, що може статися в цій ситуації, - це порив трубопроводу, адже перепади температури води від 100 до 36 градусів і навпаки можуть призвести до пориву труби і повторення аварії на зразок тієї, що була в Алчевську.

То ж міська влада вже направила до керівництва Київської обласної державної адміністрації, як контролюючого органу в сфері забезпеченням теплом населених пунктів, відповідного листа. Також звертається до СБУ та прокуратури. А мешканців мікрорайону просять з обережністю використовувати електрообігрівачі та газові плити. Рішення про припинення роботи шкіл і садочків мікрорайону поки що не ухвалювали. Все залежатиме від того, як надовго затягнеться ця ситуація.

На запитання БЦ News чи пов’язані такі дії з рішенням міської сесії про передачу в концесію КП «Білоцерківтепломережа», заступник міського голови Валерій Гнатюк відповів: «Я спілкувався з одним із керівників ТЕЦ. Він сказав так: «Ніякої політики, виключно комерція».

Нагадаємо, 20 листопада на сесії Білоцерківської міської ради був визначений переможець конкурсу з передачі КП «Білоцерківтепломережа» у концесію. Ним стало ТОВ «Білоцерківтепло». Згідно Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, учасниками ТОВ є Олександр Подольський (розмір внеску до статутного фонду  - 200 тис. грн.), Олена Семенченко (160 тис. грн.), ТОВ «Науково-виробнича фірма «Дельта-проект» (90 тис. грн.) та Тетяна Наконечна (50 тис. грн.). Уставний капітал складає 500 тис. грн. Компанії, заявки яких для участі в конкурсі, відхилили, подали позов до суду, тому питання визначення переможця відтяглося до старту опалювального сезону. Серед тих, хто судився, була й компанія ТОВ «Білоцерківська когенераційна компанія» одним із засновників якої є ПРАТ «Росава». До речі, в уставному фонді цієї компанії значиться всього 960 грн.

Прочитано 3921 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи варто у війні робити алейки?

так, гарне буде місто - 0%
ні, такі витрати недоречні - 16.7%
краще направити ці гроші військовим - 83.3%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 6
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео