Як отримати компенсацію і субсидію: нові правила

  • Вівторок, вер. 23 2014
  • Автор 

З 1 липня 2014 запроваджено новий вид соціальної підтримки сімей - компенсації витрат на оплату комунальних послуг. Про те, як отримати компенсацію і чим вона відрізняється від субсидії, БЦ News неодноразово писав. Про те, які є новації в цих питаннях і як змінилася норма споживання комунальних послуг,  розповіла заступник начальника управління соціального захисту Тетяна Велігорська.

«Якщо субсидія надається на всі види комунальних послуг, то компенсації тільки на оплату за газ, опалення і гарячу воду. Право на компенсацію мають сім’ї, середньомісячний дохід яких за попередні 6 місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, при цьому він визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї, відповідно до їх приналежності до основних соціальних і демографічних груп населення. Дуже суттєвим є те, що при призначенні компенсації, на відміну від субсидії, не враховується майновий стан сім’ї, зокрема наявність у володінні більше, ніж 1 житлового приміщення, більше 2 транспортних засобів, здачі в оренду житлових приміщень, наявність не задекларованих джерел існування, купівлі майна, товарів на суму, що перевищує 10 прожиткових мінімумів. Крім того, якщо в родині, хтось із працездатних членів декларує відсутність доходів, то буде призначена саме компенсація, тоді як в призначенні субсидії буде відмовлено», - розповіла Тетяна Велігорська.

Також вона розповіла, що соціальні нормативи користування комунальними послугами, на які призначається субсидія, будуть змінені з 1 жовтня. Так, збільшена площа житла на яку надається субсидія (з 31, 5 кв м. до 48, 87 кв м.), кількість спожитої електроенергії (з 75 до 90 кВт), а ось норма використання газу (6 куб м), холодної (2,4 куб м) та гарячої води (1,6 куб м) зменшено. Все, що понад ці нормативи, жителі оплачують без субсидії і компенсації.

Важливо також, що сума призначеної субсидії, яка була перерахована на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості та не використана домогосподарствами в результаті економії послуг, з 1 жовтня буде зарахована в якості платежу в наступному розрахунковому періоді, тоді як зараз просто повертається до держбюджету.

Субсидія, як компенсація буде надаватися на одного із членів домогосподарства, на якого відкритий особовий рахунок. Зараз субсидія надається лише власнику квартири. Обов’язковий платіж також знижено. З 1 жовтня його розмір буде становити від 3, 2% при доході на 1 особу в родині в розмірі 500 грн. до 31, 8% для домогосподарств при доході на 1 особу в розмірі 5000 грн. Нині обов’язків платіж становить 10% для непрацюючих і 15% для працюючих громадян.

Консультації з питань призначення субсидій і компенсацій надаються в єдиній приймальні громадян за адресою пров. Ковальський, 14, а також в приймально-консультаційних пунктах при міських ЖЕКах. Тел. Для довідок: 5-33-25, 5-85-34.

«Раніше в Білій Церкві субсидії отримувало 11% мешканців, на загальну суму 2 млн. грн., після введення змін отримуватимуть орієнтовно 38% на суму 4-5 млн. грн.», - повідомила Тетяна Велігорська.  

Приклади розрахунку субсидій

Прочитано 4878 раз
Опубліковано в ЖКГ
Теги

Коментарі  

tru
0 #1 tru 12.10.2014, 15:14
Людина звільнена з роботи з державної установи за п.1 ст.40 КЗпП за розпорядженням державних органів про "ліквідацію" цієї установи і не працевлаштована , тобто не має ніякого доходу саме з вини держави. Рік перебування на обліку у центрі зайнятості не дав позитивного результату.
Але коли ця людина звертається по субсидію, то вважається, що вона має дохід на рівні прожиткового мінімуму, тобто 1218 грн. на місяць.
Хіба це не очевидне шахрайство?

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задоволені ви ціною на продукти харчування у Білій Церкві?

ні, грошей не вистачає - 54.5%
так, цілком задоволений - 0%
стараюся купляти на розпродажах, оптових ринках - 9.1%
не слідкую за цінами - 36.4%

Всього голосів: 11
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео