Чому водопровідна вода може мати запах?

  • Середа, серп. 27 2014
  • Автор 

В місті за останній тиждень почастішали скарги на запах води з крану. Представники «БІЛОЦЕРКІВВОДА» запевняють – вода в водопровідних мережах міста відповідає всім діючим нормативам по фізико-хімічним та бактеріологічним показникам. 

Не потрібно боятися можливого запаху води. Він абсолютно природній та є сезонним явищем. Про це розповіла начальник  хіміко - бактеорологічної лабораторії питної води «БІЛОЦЕРКІВВОДА» Вікторія Андрійчук.

- На місцевому форумі мешканці Білої Церкви активно обговорюють поганий запах води з крану. Чи надходили Вам скарги на якість води?

- Так, ми мали 4 заявки на поганий запах води від наших споживачів.

- Як ви реагуєте на подібні скарги?

- Якщо на диспетчерську водоканалу приходить скарга на якість води, ми у найближчий час виїжджаємо за вказаною адресою та відбираємо пробу води на аналіз. Після цього надаємо детальний звіт споживачеві. Якщо дійсно є проблеми з водою, усуваємо причини їх появи.

- Що показали аналізи по вище згаданим чотирьом заявкам стосовно поганого запаху води?

- Відповідно до результатів аналізів, якість водопровідної води по фізико-хімічним та бактеріологічним показникам відповідала діючим нормативам. Не будемо заперечувати, запах дійсно був. Проте, не потрібно боятися цього запаху, він є абсолютно нешкідливим і, власне кажучи, це є природній запах річки.

- Але до недавнього часу такого запаху не було. Яка причина його появи?

- З 15 по 17 серпня відбулося різке погіршення якості річкової води. Температура в річці Рось вже майже два місяці тримається на рівні 26о С, щовпливає на всі процеси від яких залежить склад і властивості води. За такої температури починають активно розмножуватися гідробіонти (водорості, організми, що постійно перебувають в водному середовищі). Як результат їх життєдіяльності, розкладання органічних речовин та взаємодії різних хімічних компонентів, виникає неприємний запах, який ми звикли чути влітку на березі річки.  

- Які заходи «БІЛОЦЕРКІВВОДА» вживає аби прибрати такий запах?

- Як тільки ми отримали дані про погіршення якості річкової води, ми зразу вжили ряд заходів: промили водоводи швидкостями, раніше графіку почали мити відстійники, збільшили дози коагулянтів. Проте, аби повністю нейтралізувати запах за наявної технології і якості річкової води, необхідно здійснювати перехлорування.

- Що таке перехлорування?

-Перехлорування (суперхлорування) - застосовується тоді, коли нормальне (звичайне) хлорування води не задовольняє органолептичні властивості(наприклад, за наявністю фенолів) або недостатньо знезаражує її. Воно маскує неприємні присмаки та запахи завдяки вільному хлору, який ми відчуваємо. В такому випадку загальна доза хлору та гіпохлориту натрію повинна становити 12,0 – 13,0 мг/дм3.

 - Чому ви не застосовуєте таку технологію, адже запах хлору є для всіх звичним і ним нікого не здивуєш?

- Проблема полягає в тому, що при застосуванні дози хлору чи гіпохлориту натрія більше 6,0 мг/ дм3 при наявності органічних речовин у воді починають утворюватися хлорорганічні сполуки, а саме тригалометани, хлороформ, бромдихлорметан та інші. Ці сполуки є найнебезпечнішими онкогенами, тому їхня концентрація постійно контролюється міською СЕС. Саме тому, ми чітко контролюємо, щоб доза хлору не перевищувала вказаного показника. Тут вже краще пожертвувати запахом, але бути впевненим, що вода нешкідлива і відповідає всім нормам. За нормального стану річки, таких доз цілком достатньо аби провести нормальну дезінфекцію води та прибрати неприємний запах.

- Виходить мешканцям Білої Церкви потрібно змиритися з можливим запахом води?

- Не зовсім так. По-перше, ми чітко контролюємо та докладаємо усіх зусиль аби вода з водоочисних споруд виходила найвищої якості і без будь-яких запахів чи присмаків. Проблеми можуть також виникати у внутрішніх мережах, коли вода заходить у конкретні будинки, через потрапляння різних речовин та домішок. Проте, з цим можна теж боротися. Управитель будинку ( ЖЕКи, голови кооперативів тощо) повинні періодично промивати внутрішні мережі. Зараз це робиться дуже рідко, тому і в більшості випадків у наших споживачів виникають проблеми з запахом чи присмаком води.

По-друге, після передачі водоканалу в концесію, ми почали активний пошук світових практик, новітніх технологій аби покращити якість води до дійсно європейського рівня. Взимку цього року ми знайшли вихід. Це перманганат натрію. Його активно застосовують у всьому світі для очищення питної води, проте в Україні його досі не використовують. Наші лабораторні аналізи показали, що при його застосування ми зможемо забути, що таке неприємний присмак чи запах води. Зараз ми розробляємо всі дозвільні документи та ведемо переговори з постачальниками.

- І останнє питання. Вікторіє, то можна воду з-під крану споживати  в сирому вигляді?

- Звичайно, можна, оскільки вода задовольняє нормативні вимоги. За наявності яких-небудь проблем із-за поганого стану внутрішньобудинкової водопровідної мережі можна застосувати сітки для запобігання попаданню механічних забруднень (наприклад, окалини) в сантехнічне устаткування. Також  перед вживанням рекомендується водопровідну воду відстоювати у відкритому посуді 2-3 години.

Інна Павленко

Прочитано 3334 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи варто у війні робити алейки?

так, гарне буде місто - 0%
ні, такі витрати недоречні - 16.7%
краще направити ці гроші військовим - 83.3%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 6
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео